Głośniki z podświetleniem LED z Biedronki | HYKKER CUBE & HYKKER TOUCH

Ostatnio testowałem Biedronkowe słuchawki i głośnik z serii HYKKER NEW RETRO. Dzisiaj na warsztat biorę kolejne produkty, które swą premierę miały 20.09.2018 i będą w sprzedaży do 3.10.2018 lub do wyczerpania zapasów.  Mowa oczywiście o głośnikach bluetooth HYKKER CUBE i HYKKER TOUCH.

 

Sprawdźmy co możemy dostać za niespełna 40zł.

 

Oba produkty przychodzą w prostych kartonowych pudełkach, do czego w sumie HYKKER nas już przyzwyczaił.

 

 

Na opakowaniach znajdziemy wszelkie informacje na temat głośników.

Model CUBE oferuje nam m.in. łączność bezprzewodową Bluetooth z maksymalnym zasięgiem do 10 metrów, czas pracy nawet do 3h z akumulatorem 400mAh, 5 trybów podświetlenia LED oraz pojedynczy głośnik 3W.

 

Drugi głośnik, czyli TOUCH oferuje bardzo zbliżone parametry, przy czym w tym wypadku mamy do 5h działania z akumulatorem 800mAh i 2 inteligentne tryby podświetlenia LED w 6 kolorach. Moc głośnika jest identyczna, czyli 3W.

 

 

Przyznam, że specyfikacja, jeśli mowa o samym dźwięku niestety nie zachwyca, ale z drugiej strony to tylko 40zł… no nic, sprawdźmy jak te wynalazki wypadają w praktyce.

Zestawy niczym szczególnym się nie wyróżniają. W obu pudełkach znajdziemy kabel microUSB do ładowania, kabel miniJack, instrukcję obsługi, kartę gwarancyjną oraz same głośniki.

 

 

Na początku może przyjrzyjmy się modelu CUBE, który wygląda dosyć ciekawie. CUBE wzorowany jest na kostce rubika – szkoda tylko, że nie jest to pełnoprawna kostka 🙁 . Całość wykonana jest z białego plastiku o jakości akceptowalnej jak na tą półkę cenową. Z każdej ze stron mamy po 9 kostek, które pełnią rolę LEDów. Pod górną metalową pokrywą schowany jest 3 W głośniczek. Znajdziemy tutaj również przycisk POWER, który pełni również rolę przycisku do odbierania połączeń z telefonu i zatrzymania muzyki. Na spodzie natomiast znajdziemy slot na karty microSD, gniazdo ładowania microUSB, port miniJack oraz przyciski funkcyjne tj. następny utwór + , zmiana trybu podświetlenia oraz poprzedni utwór – .

 

 

Przejdźmy do drugiego modelu, czyli TOUCH, który swoim wyglądem przypomina lampkę nocną(??).  Jest on znacznie większy od CUBE, a jakość wykonania stoi na identycznym poziomie. Głośnik wykonany jest z białego plastiku, przy czym dookoła mamy jakiś rodzaj plastiku przepuszczającego światło LED. Musze przyznać, że wygląda to całkiem dobrze. Na górze mamy 3W głośnik, natomiast na dole znajdziemy m.in. slot na karty microSD, port miniJack, port microUSB do ładowania i naprzeciwko mamy – otwór mikrofonowy, przycisk do zmiany trybu podświetlenia, przycisk do ściszania/poprzedni utworu, PAUZA/odbierania połączeń telefonicznych, następny utwór/głośniej oraz przycisk do zmiany trybu Bluetooth i AUX.

Dodatkową ciekawą funkcją głośnika HYKKER TOUCH jest możliwość zmiany trybu podświetlenia za pomocą gestu przesunięcia palcem po górnej pokrywie głośnika – działa to bardzo fajnie i jest zdecydowanie wygodniejsze od wciskania przycisków.. szkoda tylko, że nie ma tutaj gestów zmiany utworu i głośności, niemniej dobre i to :).

 

 

Pewnie zapytacie.. a jak to w ogóle gra??! Oba głośniczki grają przeciętnie, tzn. nie ma tutaj żadnych szumów, zniekształceń itp. – głośność jest raczej na średnim poziomie i nie ma tutaj mowy o rozkręceniu imprezy, co najwyżej do posłuchania muzyki zamiast głośnika wbudowanego w smartfona, ewentualnie odtwarzanie audiobooków, filmików na YT itp. . Bass w tych urządzeniach jest praktycznie nieodczuwalny.. co prawda usłyszymy lekki bassik, ale to raczej jako ciekawostka.

Szczerze powiedziawszy to mam wrażenie, że model HYKKER TOUCH wypada tutaj odrobinę lepiej pod względem dźwięku, ale to zapewne kwestia tego, że umieszczono tam ciut większy głośnik względem HYKKER CUBE. Jest to naprawdę niezauważalna różnica i można stwierdzić, że grają niemal identycznie.

 

Jeśli chodzi o kwestie podświetlenia to oba spełniają swoje zadanie – w modelu CUBE mamy podświetlenie bardziej w stylu stroboskopowym, natomiast model TOUCH oferuje bardziej spokojne światło, które może znaleźć zastosowanie np. jako lampka nocna.

 

Poniżej prezentuję krótki filmik prezentujący działanie podświetlenia oraz jakości dźwięku. P.S. Sorka za jakość – nie potrafię robić dobrych filmików :).

 

 

 

Reasumując, Biedronkowa marka HYKKER oferuje nam urządzenia, które jak najbardziej są warte swojej ceny – 39.99zł to kwota która jak najbardziej jest akceptowalna przy tym co otrzymujemy. Zapewne znajdą się osoby, które zechcą mieć przykładowo lampkę nocną z głośnikiem do posłuchania np. audiobooka. Ja osobiście wybrałbym model HYKKER TOUCH ze względu na dwa zastosowania – lampka nocna i głośnik. Model HYKKER CUBE to w zasadzie tylko ciekawa zabawka, która myślę że fanom kostek rubika na pewno się spodoba.

 

HYKKER TOUCH oraz HYKKER CUBE możecie kupić w sieci sklepów Biedronka w całej Polsce od 20.09.2018 do 03.10.2018 lub do wyczerpania zapasów. Cena to 39.99zł.

 

OCENA HYKKER TOUCH

Jakość wykonania: 4+/6

Jakość dźwięku: 4/6

Funkcje: 5/6

Zestaw: 5/6

Cena: 4+/6

Ocena ogólna: 4+/6

 

 

OCENA HYKKER CUBE

Jakość wykonania: 4/6

Jakość dźwięku: 4/6

Funkcje: 4/6

Zestaw: 5/6

Cena: 4/6

Ocena ogólna: 4/6

 1,348 total views,  6 views today

Translate »