Dron dla początkujących | uGO FEN 2.0

Drona jeszcze nie testowałem, aczkolwiek osobiście mam już trochę doświadczenia z tego typu sprzętem. W tym artykule sprawdzimy quadcopter, który według producenta jest idealny dla początkujących – mowa o uGO FEN 2.0. Koszt tego wynalazku to około 200zł.

 

Urządzenie otrzymujemy w niewielkim jak na drona pudełku.

 

 

Dron charakteryzuje się przede wszystkim niewielkimi wymiarami, bo zaledwie  20cm x 20cm x 8cm , co pozwala na użytkowanie go zarówno na zewnątrz jak i w pomieszczeniach. Produkt wyposażony został dodatkowo w kamerę VGA 640 x 480 px, dzięki której możemy zapisywać filmy na karcie microSD. Quadcopter posiada 6 osiowy żyroskop – pozwala on na wykonywanie obrotów 360 stopni. Mamy również możliwość ustawienia prędkości lotu – 30%, 60% oraz 100% co przekłada się na 5 m/s.

 

W pudełku znajdujemy całkiem przyzwoity zestaw: zapasowe skrzydła, śrubokręt, kabel zasilający do akumulatora, dedykowany pilot, papierologię oraz samego drona.

 

 

FEN 2.0 prezentuje się… hmm… jakby zbyt zabawkowo. Może to ze względu na jego wymiary. Produkt wykonany został z całkiem solidnego plastiku i potwierdzają to moje loty próbne, które w większości kończyły się upadkami.. porządnymi upadkami 😀 .

 

Od góry widzimy logo uGO oraz 4 śmigła wraz z osłonkami.

 

 

Na przodzie umieszczono diodę LED.

 

 

Tył to klapka, pod którą znajduje się akumulator – pozwala on na około 9 minut lotu.

 

 

 

Od spodu mamy podstawkę, która pomaga w bezpiecznym lądowaniu oraz prostą kamerkę VGA. Jest to raczej tylko ciekawostka, bo jakość nagrań pozostawia wiele do życzenia – niemniej miło że jest 🙂 poniżej łapcie przykładowe video do pobrania i foto (sorka, że tak krótkie, ale sami widzicie jak to wygląda).

 

 

VIDEO: https://retest.com.pl/recenzje/ugo-fen20/MOVI0000.AVI

 

Kontroler, mimo że również wykonany jest w całości z plastiku to w zasadzie nie mam się do czego doczepić, ponieważ jest całkiem wygodny w użytkowaniu. Jakość plastiku jest porównywalna do tego, który zastosowano w dronie.

Pilot nie wyróżnia się niczym szczególnym – mamy tutaj dwa analogi służący do zmiany wysokości, poruszania się i wykonywania obrotów. Umieszczono tutaj również całkiem sporo przycisków – służą one m.in. do awaryjnego lądowania, automatycznego lądowania, automatycznego startu, zmiany prędkości, nagrywania video i pstrykania fotek, prostej kalibracji, akrobacji itd. .

 

 

Czy latanie faktycznie jest tak proste? Tak! – zdecydowanie. Miałem okazję latać większymi modelami, które niestety są dość kłopotliwe w obsłudze. FEN 2.0 pod tym względem jest genialny – już po drugiej sesji w miarę dobrze ogarniałem sterowanie tym wynalazkiem. Lot jest w miarę przyjemny, ale raczej tylko w pomieszczeniach lub podczas bezwietrznej pogody, ponieważ lekki wiatr potrafi znosić urządzenie przez co kontrola staje się problematyczna. Ale nie martwcie się.. dron jest na tyle wytrzymały, że przeżyje całkiem poważne upadki – wiem co mówię 😉 .

Co ciekawie producent twierdzi, że możliwe jest wykonywanie akrobacji. Również w instrukcji jest to wyjaśnione, ale z niewiadomych mi przyczyn nie byłem w stanie czegoś takiego wywołać.. a szkoda.

 

 

Na koniec poruszę kwestię akumulatora. Mnie osobiście zazwyczaj udało się uzyskiwać wynik w przedziale 5 – 8 minut. Jest to mało.. naprawdę mało. Aczkolwiek nie jest to wada, ponieważ większość dronów oferuje właśnie takie czasy lotu na jednym ładowaniu. A szkoda, bo fajna zabawa trwa zdecydowanie za krótko. Rozwiązaniem może być zakup zapasu akumulatorów, ale jednak to nie to samo co ciągły lot przed… hmm.. przynajmniej 30 minut? Trzeba również dodać, że taki akumulator ładuje się około 50 minut.

 

A dla osób, które chcą zobaczyć moje podniebne loty i upadki zapraszam do filmiku 😀

 

 

PODSUMOWANIE

Dron uGO FEN 2.0 to jak najbardziej idealny zestaw dla początkujących. Zaskakująca wytrzymałość, prostota użytkowania oraz niewielkie wymiary – to tylko trzy najważniejsze kwestie przemawiające za tym, że warto nabyć ten model jeśli to będzie Wasza pierwsza tego typu zabawka. Jeżeli miałbym się czepiać to moim zdaniem w tej cenie producent powinien dorzucić do zestawu jeszcze jeden akumulator i byłoby super 😉 . Tak czy inaczej uważam, że mimo wszystko urządzenie jest warte zakupu.

 

 

Ceny drona uGo FEN 2.0:

https://goo.gl/spkLaT

 

Więcej informacji nt. produktu na stronie producenta:

http://ugo-europe.com/product/dron-ugo-vga-fen-2-0-kamera-vga-2-4ghz-zyroskop-360-flip-zawis

 

 

OCENA

Jakość wykonania: 5/6

Prędkość i wysokość lotu: 5/6

Akrobacje i poruszanie się: 4/6

Obsługa: 4+/6

Szybkość nauki latania: 5+/6

Wytrzymałość: 6/6

Długość lotu: 3+/6

Funkcje: 5/6

Zestaw: 5/6

Cena: 5/6

Ocena ogólna: 5/6

 3,407 total views,  2 views today

Translate »