Jak ze zwykłego telewizora zrobić SMART TV

Recenzja odtwarzacza multimedialnego STRONG 4K UHD LEAP-S1

Jeśli chcecie zaoszczędzić kilka tysięcy na kupnie nowego SMART TV mamy rozwiązanie. Na pomoc przychodzi odtwarzacz multimedialny STRONG 4K UHD LEAP-S1. Dostęp do aplikacji, platform streamingowych i przeglądarki, a to wszystko w 4K za niecałe 400 zł.

Specyfikacja

System operacyjny Android TV 10
Maksymalna rozdzielczość 3840 x 2160
Pamięć wbudowana [GB] 8
RAM pamięć 2 GB
Funkcje dodatkowe Chromecast, DLNA, Google Assistant, HDR
Czytnik kart pamięci microSD
USB 1 x 2.0, 1 x 3.0
Kolor Czarny
Wi-Fi Tak
Mikrofon Tak
Obsługiwane formaty audio Dolby Digital Plus
Obsługiwane formaty wideo H.264, H.265
Obsługiwane formaty zdjęć JPEG
Zasilanie Sieciowe
HDMI Tak
Złącze Ethernet (LAN) Tak
Waga [g] 172
Wyposażenie 2 x baterie AAA, Kabel HDMI, Pilot, Zasilacz
Wymiary [mm] 110 x 22 x 110
Menu w języku polskim Tak

Pudełko

STRONG 4K UHD LEAP-S1 schowane jest w sporym pudełku, przynajmniej patrząc na wielkość samego urządzenia. Jest to jednak spowodowane dobrymi zabezpieczeniami i dodatkowymi rzeczami, które znajdziecie w opakowaniu.

Przednia część opakowania prezentuje się naprawdę znakomicie. Jest na niej wiele elementów, ale wszystkie łączą się w spójną całość. Na górze zobaczyć można nazwę firmy, urządzenia, informacje o rozdzielczości 4K i o wbudowanym mikrofonie. Poniżej pięknie prezentuje się odtwarzacz wraz z pilotem, a zaraz pod nimi widnieją loga. Google Play, Disney+, Prime Video, YouTube i Netflix to aplikacje, które są już zainstalowane na urządzeniu i świetnie się z nim synchronizują.

Na bokach pudełka ukazane zostały informacje o STRONG 4K UHD LEAP-S1 wraz z krótką specyfikacją. Spisane są w 16 językach, ale nie po polsku. Warto jednak zaznaczyć, że oprogramowanie jest już dostępne w naszym rodzimym języku. Górna krawędź pudełka ozdobiona została logiem firmy oraz aplikacji, a dolna informacjami o sprzęcie i ostrzeżeniami.

Tył opakowania jest w pełni w języku angielskim. Znajdziecie tam specyfikację, małe zdjęcie prezentujące możliwości urządzenia, logo producenta, asystenta Google i kilka innych. Główną część tyłu pudełka zajmuje jednak odtwarzacz STRONG 4K UHD LEAP-S1 z ukazanymi wejściami.

W pudełku znajdziecie:

  • STRONG 4K UHD LEAP-S1,
  • 2 x baterie AAA,
  • Kabel HDMI,
  • Pilot,
  • Zasilacz.

Wygląd

STRONG 4K UHD LEAP-S1 to maleństwo, które znajdzie dla siebie miejsce w każdym domu, pod każdym telewizorem. Odtwarzacz jest mniejszy niż zegarek, przy którym stoi. Na zdjęciach został przyłożony do telefonu 6,67″(wysokość 16,5 cm). Całość prezentuje się naprawdę dobrze i elegancko. Nie jest to coś, co rzuca się w oczy, dzięki czemu można postawić go bez wstydu nawet w najbardziej dopracowanym wnętrzu.

Skupię się jednak na szczegółach. Na przedniej części urządzenia widnieje nazwa producenta i trzy diody.

Przekręcając STRONG 4K UHD LEAP-S1 w prawą stronę zobaczycie wejście na kart pamięci microSD oraz wejścia USB –  1 x 2.0 i 1 x 3.0.

Kolejny obrót i zerknięcie na tył odtwarzacza. Znajdziecie tam włącznik i podłączenia zasilania, złącze Ethernet (LAN), TV, wejście na słuchawki/głośniki i podczerwień. Ostatni obrót pokaże Wam już czysty bok, bez żadnych dodatkowych wejść ani diod. Sam spód STRONG 4K UHD LEAP-S1 to zbiór informacji i ostrzeżeń.

Pilot

Niewielki pilot o wymiarach 110 x 22 x 110 i wadze 172 g znajdziecie w zestawie. Jest dobrze wykonany, elegancki, a dzięki materiałowi, z którego został wykonany, nie brudzi się i nie zbiera nadmiernie kurzu. Korzystając z niego, bez problemu można przełączać programy, bawić się różnymi aplikacjami czy usługami. Wpisywanie haseł bez klawiatury też nie będzie dużym problemem. Pilot jest wygodny i intuicyjny. Dodatkowo znajdziecie na nim dwa odnośniki do aplikacji, dzięki którym bez problemu dotrzecie do Netflix i Prime Video w kilka sekund, bez zbędnego szukania.

Podłączenie

Przypięcie całości do telewizora nie powinno stanowić problemu nawet dla ludzi niezapoznanych z nową technologią. Wystarczy podpiąć urządzenie do TV kablem HDMI, a następnie podłączyć zasilacz. Oba elementy znajdują się w pudełku wraz z STRONG 4K UHD LEAP-S1. Kolejnym krokiem będzie włączenie urządzenia i podłączenie go do Wi-Fi (możecie też skorzystać ze złącza Ethernet). Jeśli jednak chcecie mieć pełną kontrolę nad urządzeniem i stworzyć z niego naprawdę sprzęt typu SMART warto skorzystać z konfiguracji z kontem Google. W takim sposób zostaną połączone aplikacje i konta, z których korzystacie na co dzień, np. YouTube.

Możliwości

Co tak naprawdę daje STRONG 4K UHD LEAP-S1? Dostęp do internatu, przeglądarki w pełnym tego zakresie, do wielu aplikacji i platform streamingowych. Z czego otwarcie wspierane są takie jak: Netflix, HBO GO, Prime Video, YouTube czy Disney+. Nic jednak nie stoi Wam na przeszkodzie, aby skorzystać z Google Play i pobrać sobie inne potrzebne Wam aplikacje.

To jednak nie wszystko, co docenicie. Zmiana jakości jest niesamowita. Nawet jeśli wasz telewizor nie obsługuje 4K, zobaczycie znaczącą różnicę. Wszystko będzie wyraźniejsze, dokładniejsze i piękniejsze. To niewątpliwy plus. Łatwo przerzucić się z oglądania, chociażby filmików na YouTubie z komputera na telewizor.

Warto też zaznaczyć, że dzięki bluetooth i Wi-Fi odtwarzacz łączy się z telefonami, tym bardziej po konfiguracji. W ten sposób możecie włączyć np. kontynuowanie filmu z telefonu na telewizorze. To zapewnia płynne ruchy i działania. Przyjemne opcje dla osób poruszających się po mieszkaniu i pragnących posiadać wszystko w zasięgu ręku (telefonu).

Świetnią opcją jest nie tylko sterowanie pilotem i telefonem, ale również głosem. Dzięki asystentowi Google bez problemu wydacie polecanie albo poprosicie o zmianę. To idealna opcja dla wszystkich, którym nie chce się wstawać po pilota. Oczywiście nie tylko, to też dobry ruch w stosunku do osób, dla których sterowanie głosem jest najbardziej intuicyjne. W końcu w obecnym czasie urządzenia Smart Home zyskują na popularności. Cały dom w takim stylu może robić wrażenie, a STRONG 4K UHD LEAP-S1 świetnie wpasuje się w inne tego typu urządzenia.

Podsumowanie

Krótko i na temat. Zanim dotarł do mnie STRONG 4K UHD LEAP-S1 rolę odtwarzacza w moim domu pełniło PS5. Dzięki temu mogłam odpalić kilka aplikacji (poza HBO GO) na telewizorze. Łączyło się to ze stałym włączaniem i wyłączaniem HDCP. Gdy dotarło do mnie pudełko z STRONG 4K UHD LEAP-S1 nagle mi ulżyło. Świetna jakość, dostęp do wielu aplikacji, przeglądarka, naprawdę ogromna zmiana w obrazie. W pierwszy puszczony film wpatrywałam się, jakbym siedziała w kinie. Warto jednak zaznaczyć, że mój telewizor ma już swoje lata, a i w trakcie kupna nie należał do tych najwyższej klasy. Jednak i na nim/zwłaszcza na nim widać różnicę, która powstaje dzięki STRONG 4K UHD LEAP-S1.

Plusy i minusy

Plusy Minusy
Mały, elegancki wygląd Przydałby się dłuższy kabel od zasilania
Intuicyjne użytkowanie
Ładny, przydatny pilot
Sterowanie głosem
Łączność przewodowa i bezprzewodowa
Możliwość podłączenia słuchawek/głośników
Bluetooth
Asystent Google
Całość działa po polsku
Baterie w zestawie

Loading

STRONG 4K UHD LEAP-S1
Ocena ogólna
5
  • Wygląd
  • Wygoda użytkowania
  • Intuicyjność
  • Zawartość pudełka
Translate »