Niewielki power bank o pojemności 10050mAh z dwoma portami USB i latarką | ADATA P10050

Powerbanki.. jak dawno ich tu nie było 🙂 . Dzisiaj mam okazję przetestować bank energii od ADATA, a mianowicie P10050. Model ten dostępny jest w kilku wariantach kolorystycznych: biały, czarny,  turkusowy, granatowy, różowy i czerwony. Co ciekawe ich ceny zależą od koloru 😀 – najtaniej dostaniecie czarny, bo za około 45zł, a najdroższy za około 73zł. Do mnie trafił ten najdroższy, czyli turkusowy. Sprawdźmy co oferuje P10050.

 

ADATA P10050 charakteryzuje się wbudowaną baterią litowo-jonową o pojemności 10050mAh. Prąd na wejściu to 5V 2.0A, a na wyjściach USB  2x 5V 2.4A max. Wymiary tego wynalazku to 108,4 x 66 x 26 mm, a waga to 220 g.

 

Pudełko bez szału.. ot takie standardowe, teksturowe pudełku z plastikową, przezroczystą szybką na froncie. Znajdziemy tutaj wszystkie najprzydatniejsze informacje o produkcie.

 

 

W zestawie power bank, krótki biały kabelek microUSB oraz instrukcja obsługi.

 

 

Urządzenie prezentuje się całkiem przyzwoicie i równie przyzwoicie jest wykonane. Zastosowano tutaj półmatowe tworzywo sztuczne, dosyć dobrej jakości. Bryła jest zaokrąglona na bokach przez co pewnie i wygodnie trzyma się produkt w dłoni. Wszystkie elementy są prawidło spasowane, nic nie odstaje, nic się nie ugina.

Patrząc od frontu widzimy logo ADATA, a poniżej 4 diody informujące o stanie naładowania baterii w power banku. Obok umieszczono przycisk, dzięki któremu włączamy diody, zaś podwójne (bądź potrójne) szybkie wciśnięcie spowoduje włączenie się latarki.

 

 

Dolny bok to dwa porty USB – oba 5V i maksymalnie 2.4A. Po prawej znajduje się port microUSB służący do ładowania powerbanka,  a poniżej latarka, która wbrew pozorom co nieco potrafi w ciemności rozświetlić.

 

 

Wszystkie pozostałe boki są zaokrąglone i niezagospodarowane.

 

 

Z tyłu umieszczono tylko i wyłącznie informacje producenta.

 

 

No i jak to cudo się sprawdza… muszę przyznać, że nie ma tragedii. Ładowałem nią smartfon Huawei NOVA 3, który posiada akumulator o pojemności 3750 mAh i spokojnie naładowałem go 2 razy + jakieś 30%. Natomiast Neffosa C7 z akumulatorem 3060 mAh naładowałem 3 razy. Są to wyniki akceptowalne, aczkolwiek nie do końca pokrywają się z wartością deklarowaną przez producenta.. niemniej jest to przypadłość prawie każdego power banka, więc w sumie w tej cenie nie ma co narzekać.

A ile zajęło ładowanie? Neffos C7 od jakichś 10% procent do 100% ładował się około 1 godziny i 20 minut. NOVA 3 również od 10% do 100% ładował się niecałą godzinę, a dokładniej 1h 50min. Pamiętajcie, że nie ma tutaj jakiegoś super szybkiego ładowania – mamy prąd na wyjściu 2.4A, a dodatkowo jeśli będziemy używać dwóch portów USB to ta wartość zostanie podzielona.

Poniżej łapcie fotki z pomiaru testerem.

 

 

Pewnie zapytacie ile zajmuje naładowanie P10050. No niestety trochę to zajmuje, ponieważ prąd  na wejściu to zaledwie 2A.. mnie udało się od 0% do 100% naładować go w około 6 godzin.

 

 

PODSUMOWANIE

Power bank ADATA P10050 to po prostu dobre urządzenie, które jest jak wiele innych w tej cenie. Niemniej jednak P10050 oferuje ciekawy design, prawidłowe wykonanie i kompaktowość, bo komfort przenoszenia jest tutaj naprawdę na wysokim poziomie. Czy warto? To już kwestia indywidualna 🙂 .

 

 1,614 total views,  8 views today

OCENA ADATA P10050
Ocena ogólna
4.2
  • Design
  • Jakość wykonania
  • Pojemność baterii
  • Szybkość ładowania urządzeń
  • Szybkość ładowania powerbanku
  • Funkcjonalność
  • Zestaw
  • Cena

Nagrody

Translate »