Opaska sportowa z pomiarem tętna | GOCLEVER SMART BAND MAXFIT BASIC

GOCLEVER SMART BAND MAXFIT BASIC to opaska sportowa, która oferuje ciekawe funkcje dla aktywnych, a jedną z nich jest pomiar tętna. Cena tego urządzenia oscyluje w granicach 70zł.

 

MAXFIT BASIC charakteryzuje się przede wszystkim ekranem OLED, wodoszczelnością IP67, modułem Bluetooth, pracą do 168h oraz funkcją pomiaru tętna.

 

Urządzenie otrzymujemy w niewielkim, zgrabnym, kartonowym pudełku z przezroczystą plastikową szybką na froncie, przez którą możemy podejrzeć naszą opaskę.

 

 

Zestaw prezentuje się całkiem fajnie. Znajdziemy tutaj dwie pary silikonowych pasków w kolorze czarnym i czerwonym, specjalny kabel USB do ładowania smart banda, pokaźną instrukcję obsługi oraz samo urządzenie.

 

 

Smart band to tak naprawdę malutkie urządzonko, które wkładamy do wybranego paska – bardzo pomysłowa metoda, ponieważ w każdej chwili możemy wymienić pasek na inny.

MAXFIT BASIC wykonany został z dobrej jakości plastiku oraz  prawdopodobnie szkła na froncie. Cała bryła jest prawidłowo spasowana i nic nie trzeszczy.

Na froncie znajdziemy niewielki, owalny wyświetlacz OLED i nadruk odcisku palca – dzięki niemu możemy zarządzać menu opaski.

 

 

Dolny bok to dwa chipy, które służą do ładowania produktu za pomocą dołączonego kabla.

 

 

Pozostałe boki pozostały niezagospodarowane.

 

 

Na spodzie oczywiście znalazł się czujnik pulsometru.

 

 

W zestawie dostajemy również dwa identyczne paski – jeden w kolorze czarnym, a drugi czerwonym. Oba wykonane zostały z silikonu, które są średnio miękkie i względnie dobrej jakości. Przede wszystkim nie śmierdzą 😀 i są wygodne. Po całym dniu noszenia opaski nie odczułem jakiegokolwiek dyskomfortu.

Opaskę zakładamy na rękę za pomocą zacisku do odpowiedniej dziurki co jest prostym, ale dobrym rozwiązaniem.

Na końcu paska widzimy wstawkę z logo Goclever.

 

 

No i najważniejsze, jak to cudo spisuje się w codziennym użytkowaniu.

Ze mnie sportowiec żaden, więc nie liczcie na jakieś fachowe podejście do tematu. Powiem Wam to na co zwróciłem uwagę 🙂  .

Urządzenie posiada sporo funkcji, które z pewnością zainteresują osoby aktywne fizycznie. Mamy tutaj bowiem pomiar ilości kroków, przebyty dystans, podgląd trasy, spalona energia (kalorie), statystyki snu. Ponadto smart band wyświetla godzinę, datę oraz dzień tygodnia. Ahh.. i zapomniałbym o pomiarze tętna, które działa stosunkowo szybko i według mnie prawidłowo. Urządzenie powiadamia nas również o nadchodzących rozmowach telefonicznych oraz wiadomościach za pomocą wibracji.

Zauważyłem też ciekawą rzecz, otóż kiedy siedzimy zbyt długo to opaska zawibruje i upomni nas, że mamy zacząć się ruszać 😛 .

 

 

Na wstępie napisałem, że smart band wyposażony jest w moduł Bluetooth i faktycznie, zgadza się. Za pomocą dedykowanej aplikacji na Androida i iOS możemy bez problemowo zarządzać wszelkimi funkcjami dostępnymi w urządzeniu. Mamy tutaj m.in. możliwość sprawdzania statystyk snu, tętna, przypomnienie o piciu ( i bynajmniej nie chodzi tutaj o procenty 😀  ) oraz raport sportowy. Mamy też sekcję Ranga, gdzie możemy wbijać jakieś tam poziomy – oczywiście większość to chińskie krzaczki, oraz sekcja Trening – tutaj możemy rozpocząć bieg, mamy info o naszym BMI oraz spalonych kaloriach. Sekcja Moje służy przede wszystkim do zarządzania ustawieniami smart banda.

Co do samej aplikacji to jest ona w miarę prawidłowo spolszczona i prosta w obsłudze, także nikt nie powinien mieć z tym problemów.

 

 

 

PODSUMOWANIE

GOCLEVER SMART BAND MAXFIT BASIC to ciekawa opaska zarówno dla osób aktywnych fizycznie jak i do zwykłego użytkowania na co dzień. Ja ją głównie używałem do sprawdzania godziny, pomiaru dystansu i kroków, pomiaru pulsu oraz powiadomień – we wszystkich tych zadaniach produkt spisał się wzorowo, dlatego też nie mam się do czego przyczepić. Dobra jakość wykonania,  wygoda i mnogość funkcji w cenie około 70zł to według mnie opcja warta uwagi. Od siebie z czystym sumieniem mogę opaskę polecić każdemu, bez wyjątku 🙂  .

 

 1,567 total views,  6 views today

OCENA Goclever SMART BAND MAXFIT BASIC
Ocena ogólna
4.6
  • Jakość wykonania
  • Funkcje
  • Działanie
  • Aplikacja
  • Komfort użytkowania
  • Zestaw
  • Cena

Nagrody

               

Translate »