POWERBANK – Silicon Power Comfort Grip 10000 mAh

Silicon Power Comfort Grip QP75

Smartfony z roku na rok mają coraz pojemniejsze baterie, dlatego w dzisiejszych czasach warto mieć przy sobie takie urządzenie, które pozwoli nam w każdym momencie naładować nasz telefon czy inny sprzęt. Przyjrzyjmy się zatem bliżej urządzeniu od firmy Silicon Power, nowa tutaj oczywiście o powerbanku (model QP75), który wyposażony jest w akumulator o pojemności 10 000 mAh.

Specyfikacja

Pojemność 10 000 mAh (37Wh / 3.7V)
Waga 213g
Wymiary 147,6 mm x 74,4 mm x 15,5 mm
Materiał tworzywo sztuczne + gumowana powłoka
Czas ładowania 3,5 godziny
Bateria litowo-polimerowy
Dostępny interfejs (wejście) USB Typu-C
Dostępny interfejs (wyjście) USB Typu-A (x1), USB Typu-C (x1), USB Typu-C z wbudowanym kablem (x1), Micro-USB z wbudowanym kablem (x1)
Wejście USB Typu C: DC 5 V / 2 A, 9 V / 2 A (PD)
Wyjście USB1 (USB Typu-A): DC 5 V / 2 A, DC 9 V / 2 A, 12 V / 1,5 A; USB2 (USB Typu-A): DC 5 V / 2A; USB3 (USB Typu-A): DC 5 V / 2A; USB Typu C: DC 5 V / 2,5 A, DC 9 V / 2 A, 12 V / 1,5 A; USB1 + USB2 + USB3 + USB Typu-C: DC 5 V / 3 A (maks.)
Zabezpieczenia smart SHIELD
Temperatura pracy 10°C – 45°C

 

Opakowanie

Powerbank zapakowany jest w pudełko, które jest odpowiednio zaprojektowane przez producenta. Z przodu opakowania znajdziemy wizualizację produktu, jedne z najważniejszych parametrów oraz dokładny model. W zestawie otrzymujemy: instrukcję obsługi w języku polskim, etui, kabel USB oraz co najważniejsze, czyli powerbank. Całość w środku jest bardzo ładnie zapakowana.

 

 

Powerbank…

Pierwsze co wrzuca mi się w oczy po jego otworzeniu, jest sam design, prosty i miły w dotyku. Obudowa jest wykonana z trwałego, gumowego materiału – dzięki czemu naszego urządzenie tak jak już wspomniałem jest bardzo miłe w dotyku – tyle mogę powiedzieć na temat wyglądu. Wyposażenie, jakie posiada ten sprzęt to dwa wbudowane kable: USB-C na USB-A i micro USB na USB-A. Dzięki tym dodatkowym przewodom nie musimy martwić się, że zapomnimy zabrać ze sobą odpowiednią końcówkę, aby podładować nasz sprzęt. Na jednoczesne ładowanie nawet czterech urządzeń pozwalają nam tutaj dostępne dwa złącza USB-C, złącze USB-A i złącze microUSB.  Dzięki funkcji Power Delivery i Quick Charge możemy bardzo szybko naładować nasze urządzenia.
Na naładowanie naszego powerbanka od zera do 100% (czyli czterech migających się diod) należy przeznaczyć około trzech i pół godziny.
Naładowanie mojego telefonu Xiaomi Redmi Note 9 Pro od 10%-100% zajęło dokładnie: 1h i 28 minut co jest bardzo dobrym wynikiem. Tym samym zostały nam 3 z 4 podświetlanych diod.
Producent dorzuca do zestawu ochronną siateczkę z zamknięciem na sznurek, która zapewni nam bezpieczeństwo podczas naszej podróży.

Bezpiecznie i maksymalne ładowanie dzięki technologii SP:
1. smartSENSE – uniwersalna technologia ładowania, dzięki której możemy zmaksymalizować prędkość ładowania naszego powerbanka i automatycznie parować go z każdym innym urządzeniem.
2. smartBOOST – dzięki tej technologi możemy zwiększyć prędkość ładowania naszego urządzenia.
3. smartFOCUS – zaawansowana technologia kalibracji, która stabilizuje napięcia w trakcie procesu ładowania, aby utrzymać maksymalną moc ładowania
4. smartSHIELD – ochrona, która zapewnia bezpieczeństwo zarówno nam, jak i urządzeniu.

 

Plusy

– Wbudowane kable
– Możliwość szybkiego ładowania
– Ochronna siateczka (etui)
– Ładowanie jednocześnie aż czterech urządzeń

 

Podsumowanie

Silicon Power QP75 to jedna z najciekawszych propozycji w cenie do 90zł. Doceniam tutaj pomysłowość producenta, jakość wykonania oraz wygląd. Nie możemy się tutaj do niczego doczepić, mówiąc wprost. Mamy tutaj tak naprawdę wszystko, co jest nam potrzebne… zaczynając od wbudowanych kabli, a kończąc na szybkim ładowaniu. 10000 mAh to spory zapas energii, który przyda się każdemu, nie tylko tym którzy podróżują. Według mnie jest to propozycja warta uwagi. Serdecznie Polecam!

 698 total views,  2 views today

Ocena ogólna
4.8
  • Design
  • Wykonanie
  • Użytkowanie
  • Szybkośc ładowania urządzeń
  • Zestaw
  • Cena
  • Możliwości
  • Technologia
Ciekawe artykuły
Bezprzewodowy pad Bluetooth z podświetleniem LED dla PS4, PC i Nintendo Switch | Redragon Jupiter G809