Przenośny akumulator rozruchowy do samochodu | 70mai Jump Starter MAX

70mai Jump Starter MAX

Nie jest to pierwszy materiał z segmentu motoryzacji na reTEST, ale pierwszy w nowym dziale MOTO.

Pierwszy artykuł to test nowego urządzenia rozruchowego marki 70mai, wywodzącej się bezpośrednio od Xiaomi. 70mai Jump Starter MAX posiada wbudowane ogniwo o pojemności 18000 mAh i prądem aż 1000A. Koszt tego wynalazku to około 330zł.

 

W zestawie oprócz samego Jump Startera dostajemy porządne, duże klemy, gniazdko samochodowe do podłączenia z naszym urządzeniem oraz krótki kabel USB typu C do ładowania akumulatorka. Dodatkowo instrukcja obsługi i dobrej jakości, praktyczne etui z przegrodą.

 

 

Urządzonko na pierwszy rzut oka przypomina nam… powerbanka.. no może takiego większego, ale i takie miałem okazję testować. W sumie to piszę głupoty – to nadal powerbank! Możemy nim naładować smartfona czy inne urządzenie dzięki portowi USB o mocy 5V i 2.4A.

Jakość wykonania? Dla mnie klasa premium – plastik matowy, twardy z fajną fakturką. Design? Jak już wspominałem.. przerośnięty powerbank 😉 .

Jump Starter jest ciężki, ale nie do przesady – jest to około 1,4 kg. Wymiary to 93.2 x 217.2 x 28.6 mm.

 

Na przedzie znajdziemy przycisk POWER, który docelowo przy przytrzymaniu włącza latarkę świecącą w trzech trybach: stały, stroboskop i sygnał SOS. Przy pojedynczym wciśnięciu wyświetlony zostanie poziom naładowania akumulatora: 5 kresek to 100%, 4 – 80%, 3 – 60%, 2 – 40%, 1 – 20%.

Górny bok skrywa port ładowania USB typu C o mocy 5V i 2A, obok port USB o mocy 5V i 2.4A. Po prawej stronie z kolei umieszczono niewielką lampkę LED o nieznanej mocy – jest za to dużo mocniejsza niż ta w smartfonach, porównywalna do tanich latarek.

Na jednym z boków znalazło się typowo gniazdo DC o mocy 12V i 10A – służy ono do podłączenia np. gniazda zapalniczki. Przeciwny bok kryje gniazdo zasilania dla klem. Jest ono ukryte za gumową zaślepką co zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo w przypadku dostania się do środka wody.

 

 

To w zasadzie tyle jeśli chodzi o budowę tego wynalazku. Ale najważniejsze jest to jak takie urządzenie poradzi sobie w praktyce.

W teście użyłem dwóch samochodów. Jeden z silnikiem benzynowym o pojemności 1.25L , drugi z jednostką Diesla o pojemności 2.0L. Aby test był w miarę wiarygodny postanowiłem całkowicie odpiąć akumulator w obu samochodach. Dzięki temu nie musiałem katować akumulatorów i niepotrzebnie ich rozładowywać. Jump Starter podłączyłem klemami bezpośrednio pod zaciski przewodów zasilających w samochodzie. Nasz przenośny akumulatorem naładowany do maksimum i.. można było rozpocząć zabawę 🙂 .

Na kostce od klemów wciskamy przycisk BOOST, powinna zaświecić się zielona dioda CORRECT. I co teraz? Odpalamy samochód! Jaki rezultat?! Obie jednostki odpaliły od „strzała”, tak jakby był włożony świeżutki akumulator samochodowy.

Nie możliwe? Sprawdźcie na filmiku, który nagrałem – zobaczycie tam jak wygląda cały proces rozruchu samochodu z Jump Startera.

 

 

Jako ciekawostka dodam, że bateria nie spadła ani o jedną kreskę, więc w teorii pozostało nadal około 80% – 100% pojemności. Dopiero za 6, albo 7 odpaleniem samochodu (nie pamiętam dokładnie) zeszła tylko jedna kreska. Stąd możemy wyliczyć, że takich rozruchów zrobimy od 24 do 28., a może nawet więcej 😉 . To naprawdę sporo!

 

 

PODSUMOWANIE

Szczerze.. mocno wątpiłem w ten wynalazek. O ile silniki benzynowe, te mniejsze, nie potrzebują dużego prądu rozruchowego i byłem pewny że auto odpali, tak w diesla już nie wierzyłem. A jednak.. 70mai stworzył kawał solidnego, przenośnego akumulatora samochodowego, który radzi sobie z rozruchem samochodów bez większego wysiłku. Przypomnijmy – 330zł, tyle przyjdzie nam zapłacić za testowanego Jump Startera. Dla porównania tyle kosztuje przeciętny akumulator samochodowy. Myślę, że jest to fajny, przydatny gadżet dla każdego kierowcy. Ja osobiście od dzisiaj będę go woził w bagażniku na wszelki wypadek. Urządzenie serdecznie polecam i mam nadzieję testować więcej tak dobrych produktów w dziale MOTO.

 

UWAGA!

70mai Jump Starter MAX kupicie na AliExpress z darmową wysyłką z Polski – omijacie w ten sposób możliwe opłaty celno-skarbowe. Pordukt dociera zazwyczaj w ciągu 3 – 4 dni roboczych.

—>>>   https://www.aliexpress.com/item/4000747996208.html   <<<—

 

 3,907 total views,  6 views today

Recenzja 70mai Jump Starter MAX
Ocena ogólna
4.8
  • Design
  • Jakość wykonania
  • Zastosowanie
  • Działanie
  • Zestaw
  • Cena
Translate »