Smartwatch Huawei Watch Fit2 Classic Edition

Recenzja damskiego smartwatcha

Dzisiaj będzie nietypowo, ponieważ skorzystałem z pomocy mojej żony aby móc dla Was przetestować damski smartwatch 🙂 Będzie krótko, będzie dużo mięska. Zapraszam!

SPECYFIKACJA

Wymiary: 46 x 33,5 x 10,8 mm
Obwód nadgarstka: 140 – 210 mm
Mikrofon: Tak
Głośnik: Tak
Waga: 30g (bez paska)
Ekran: 1,74″ AMOLED, 336 x 480 px, PPI 336
Koperta: Przód: aluminium, Tył: polimer
Pasek: Biały skórzany
Czujniki: 9-osiowy czujnik inercyjny (akcelerometr, żyroskop, czujnik geomagnetyczny), Pulsometr optyczny
Przyciski: Przycisk z boku koperty
Port ładowania: Magnetyczne styki na spodzie koperty
Zgodność z systemami: Android 6.0 lub nowszy, iOS 9.0 lub nowszy
Wodoodporność: 5 atm
Łączność: NFC, Bluetooth: 2,4 GHz, BT5.2 oraz BR + BLE
Ładowanie: Prąd ładowania 5V/1A

OPAKOWANIE I ZAWARTOŚĆ

Huawei Watch Fit 2 zapakowany jest w ładne, białe kartonowe pudełeczko. Całość jest estetyczna, głównie przedstawia zdjęcie smartwatcha oraz wypisane jest kilka najważniejszych informacji o nim.

Wewnątrz opakowania, prócz testowanego bohatera, znajdziemy kabel ładujący oraz kilka książeczek.

PIERWSZE WRAŻENIA I KONFIGURACJA

Pierwsze odczucia po chwyceniu smartwatcha do ręki są bardzo pozytywne. Aluminiowa złotawa koperta o prostokątnym kształcie, jeden przycisk z prawej strony i jasny skórzany pasek. Sprawia to wrażenie obcowania z produktem klasy premium.

Prawdziwą elegancję smartwatch ukazuje dopiero po zamontowaniu na kobiecej ręce.

Pierwsze uruchomienie zegarka wymaga przytrzymania bocznego przycisku. Wita nas ekran powitalny, jesteśmy proszenie o wybranie języka i sparowanie z telefonem. Aby rozpocząć konfigurowanie polecam najpierw zainstalować aplikację Huawei Zdrowie.

Później wystarczy podążać za wskazówkami i instrukcjami podawanymi przez aplikacje Huawei Zdrowie.

UŻYTKOWANIE

Testy zostały przeprowadzone przez moją żonę (z tego miejsca chciałbym jej gorąco za to podziękować) pod moim czujnym okiem 🙂 Wybraliśmy się na krótką przejażdżkę rowerową.

Poniżej kilka zdjęć tarczy podczas uprawiania ćwiczeń. Z pewnością na plus zasługuje widoczna aktualna godzina – niektóre zegarki nie pokazują w ogóle aktualnej godziny podczas treningu.

Huawei Watch Fit 2 umożliwia podgląd tętna, prędkości, dystansu i czasu trwania treningu. Ma również asystenta głosowego, który co pewien interwał czasowy bądź odległościowy (dla kolarstwa jest to przejechanie każdych 3 kilometrów) odzywa się 🙂 Głównie komunikuje (w języku angielskim) jaki jest całkowity przejechany dystans, w ile minut udało się pokonać ostatnie 3 kilometry, jaka była średnia prędkość na tym dystansie i jaki jest obecny puls. Dla niektórych jest to irytujące, dla innych nie. Mojej żonie to nie spasowało, mi pasuje 🙂

Po zakończeniu wykonywania ćwiczenia smartwatch automatycznie eksportuje dane do telefonu a z poziomu Huawei Zdrowie mamy możliwość podejrzenia tych danych. Zapisywane są informacje na temat trasy, którą się pokonało, średniej prędkości podczas ćwiczenia, średniej prędkości odcinkowej, ilości spalonych kalorii, tętna i wiele wiele innych.

Jest tutaj naprawdę wszystko, co zwykły miłośnik sportów na świeżym powietrzu mógłby potrzebować. Oczywiście profesjonaliści mogą odczuwać pewne braki specyficznych rodzajów danych jak karencja, ale powiedzmy sobie szczerze. To nie model dla takich osób 🙂

Aplikacja oferuje również „Zdrowe życie„. Jest to taki planer, w którym możemy ustawić sobie plan zdrowotny, np. wstawanie o konkretnej porze, dzienna liczba kroków oraz aktywność przez wybraną ilość czasu. To działa jak taki motywator do spełnienia swoich własnych małych celów.

Wykres przedstawiający sen, bardzo przejrzyście pokazuje jakość snu, jego fazy a nawet pobudki, które niezmiennie robi mój kot gdy jest głodny.

Krótkie podsumowanie wszystkich funkcji:

Jakie funkcje znajdziemy w zegarku:

 1. Ćwiczenia treningowe:
  1. Kursy biegowe i plany treningowe: 13 kursów systemowych np. podstawowy bieg na spalanie tłuszczu
  2. Bieg na dworze
  3. Bieg na bieżni
  4. Marsz na dworze
  5. Chód w pomieszczeniu
  6. Kolarstwo
  7. Rower Stacjonarny
  8. Pływanie w basenie
  9. Pływanie – wody otwarte
  10. Skakanka
  11. Orbitrek
  12. Ergometr
  13. Inne
 2. Pomiar tętna
 3. Pomiar natlenienia krwi (Sp02)
 4. Monitoring snu
 5. Monitoring cyklu
 6. Monitoring stresu
 7. Ćwiczenia oddechowe
 8. Rozmowy telefoniczne
 9. Odtwarzanie muzyki
 10. Kompas
 11. Powiadomienia z telefonu
 12. Pogoda
 13. Stoper
 14. Minutnik
 15. Latarka
 16. Szukanie telefonu

W pełni naładowany HUAWEI WATCH FIT 2 pozwala nawet na 10 dni pracy na baterii przy standardowym użytkowaniu oraz do 7 dni przy bardziej intensywnym wykorzystaniu. Pełne ładowanie baterii trwa ok. 65 minut

PODSUMOWANIE

Huawei Watch Fit 2 to bardzo ładny i ciekawy smartwatch. Z wyglądu sprawia wrażenie produktu premium – ładna aluminiowa koperta i skórzany pasek. To są rzeczy, które każdemu mogą się spodobać. Dodatkowo liczba funkcji i opcji potrafi pozytywnie zakręcić w głowie 🙂 I jest tutaj naprawdę wszystko, co potrzebne jest każdemu początkującemu oraz średnio zaawansowanemu miłośnikowi sportu.

Sugerowana cena wersji Classic to 799 zł.

Zalety:

 • Wygodne, czytelne wykresy w aplikacji,
 • GPS,
 • NFC,
 • Wodoszczelność 5 ATM,
 • Automatyczne wykrywanie odpoczynku,
 • Możliwość rozmów telefonicznych.

Wady:

 • brak podpisów ikonek w menu.

 

 746 total views,  4 views today

Ocena ogólna
4.9
 • Wygląd
 • Funkcjonalność
 • Cena
 • Wrażenia z użytkowania
Translate »