WhatsApp Image 2024 06 26 at 16.53.11 (1)

SVEN PS-160 – niezbędnik podczas wakacji?

Recenzja głośnika SVEN PS-160

To, że głośniki bluetooth cieszą się dużą popularnością, nie trzeba nikomu tłumaczyć. Na rynku dostępnych jest ich wiele. W różnych rozmiarach, kształtach, kolorach i co najważniejsze, o różnorodnych parametrach. Czy wśród tego bogatego wyboru na uwagę zasługuje SVEN PS-160?

Specyfikacja SVEN PS-160

Moc [W] 12
Odporność na zachlapanie Tak
Zasilanie Akumulatorowe, Sieciowe
Złącza AUX, Karta SD, USB C, USB A
Wyposażenie Kabel audio 3.5 mm, Kabel USB C
Kolor Czarny
Informacje dodatkowe Multi-host możliwość połączenia jednocześnie z dwóch urządzeń Bluetooth, Wielokolorowe podświetlenie RGB
Sposób sterowania Ręczny
Głębokość 180 mm
Szerokość 70 mm
Wysokość 70 mm
Waga 500 g
Radio FM Tak
Bluetooth Tak

Opakowanie i zawartość

SVEN PS-160 schowany jest w niebiesko-białym opakowaniu niewiele większym od samego głośnika. Na kartonie zobaczy można podstawowe dane o urządzeniu, grafikę przedstawiającą włączony sprzęt i specyfikację. Większość informacji dostępnych jest po angielsku, ale znaleźć też można kilka podstawowych danych po polsku.

W środku pudełka jest wyprofilowany karton, który trzyma głośnik w ryzach. To zwiększa szanse na jego bezpieczne magazynowanie i transport. Warto wiedzieć, że razem z urządzeniem w opakowaniu są dwa kable: audio 3.5 mm i USB – micro USB. Do tego karta gwarancyjna, instrukcja obsługi i szybka instrukcja połączenia.

Wygląd zewnętrzny i budowa SVEN PS-160

Głośnik SVEN PS-160 swoim kształtem przypomina tubę – tak jak większość produktów tego typu. Wykonany jest z czarnego matowego plastiku i siatki. Górna i dolna część głośnika jest delikatnie wyprofilowana. Geometryczny element wygląda nowocześnie i lekko wspiera model w utrzymaniu pionowej pozycji, jeśli ten stoi na ciut nierównej powierzchni.

IMG 20240626 162640748

Całość waży pół kilograma, przez co nie stanowi ciężaru – czy to w torbie, plecaku czy w ręce. Można go wziąć bez problemu na wycieczkę rowerową, górką wyprawę, długi spacer czy na podróż.

Jakość SVEN PS-160 jest dobra. Elementy do siebie pasują bez widocznych luk czy szpar. Materiały nie rysują się, ale jednocześnie nie planowałabym rzucania głośnikiem ani umieszczania go w niebezpiecznych dla niego miejscach, np. na piasku czy w głębokiej wodzie.

Warty uwagi jest gruby sznurek, który zawiązany jest na głośniku. Ułatwia on transport urządzenia w dłoni oraz zamontowanie go, np. przy spodnich czy plecaku. To wygodne i sprytne rozwiązanie, które doceni wielu użytkowników.

Pod tym elementem dostępny jest panel sterowania. Prosty w estetyce i łatwy w obsłudze. Na samej górze jest klawisz odpowiadający za włączanie/wyłączenie. Poniżej pauza, zmiana głośności (góra, dół), przełączenie radio/bluetooth. Niżej jest gumowa klapa, pod którą dostępne są porty – o nich później.

Nie ma w SVEN PS-160 nóżek. Tak naprawdę głośnik może leżeć albo stać tak, jakby tylko się chciało. Najlogiczniejszą opcją jednak jest przywieszenie go do czegoś. Wtedy wygląda pięknie, mieli się kolorami i estetycznie prezentuje.

Dźwięk SVEN PS-160 – wrażenia i próbki odsłuchu

Chociaż wiele osób pewnie zastanawia się, jak wygląda głośnik, ważniejsze jest to, jak się spisuje jego dźwięk. Zacznę od tego, że za ten odpowiadają przetworniki o średnicy 45 mm i pasywny radiator. Te elementy znajdują się po bokach obudowy. Ich zadaniem jest nadanie dźwiękowi gęstego i bogatego basu.

SVEN PS-160 oferuje moc 12 W. Ta siła jest wystarczająco do słuchania muzyki w domu (zdecydowanie się jej na co dzień w takich warunkach nie wykorzysta) i w plenerze. Na zewnątrz głośnik może w końcu popisać się swoją siłą.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że jeśli chce się jeszcze mocniejszego dźwięku, można bezprzewodowo połączyć dwa głośniki SVEN PS-160 z jednym źródłem, np. telefonem. Niestety tego nie mogę pokazać, ponieważ dysponuję jednym modelem.

Jak jednak brzmi dźwięk SVEN PS-160? Dobry, głęboki bas. Wyrównane dźwięki, gdy być powinny. Świetne zarówno niskie, jak i wysokie tony. Oczywiście, w tej cenie (250 zł) nie można wymagać cudów, ale jeśli ktoś chce mieć muzyczne tło na imprezę czy wycieczkę, ten głośnik sprawdzi się bardzo dobrze.

Nie musicie mi jednak wierzyć na słowo. Test SVEN PS-160 możecie samodzielnie usłyszeć. Zaznaczę, że dźwięki przez nagranie mogą być zniekształcone, ale na tych kilka próbkach można bez problemu zobaczyć, jak głośnik radzi sobie przy różnych gatunkach muzyki.

Podświetlenie podczas grania

Tak, jak wiele sprzętów obecnie, głośnik SVEN PS-160 ma podświetlenie. Widoczne jest po obu stronach urządzenia. Kolorowe, jasne i wyraźne. Idealne sprawdza się głównie wieczorami albo nocą. Niestety efekt pulsowania czy zmiany kolorów nie jest zależny od widma dźwięku. Jednak wygląda to przyjemnie, co możecie sami zaobserwować.

Bateria i ładownie głośnika

WhatsApp Image 2024 06 26 at 17.42.48

Test SVEN PS-160 to nie tylko sprawdzenie dźwięku i wytrzymałości urządzenie, lecz także jego baterii. Wbudowany akumulator o pojemności 1200 mAh powinien gwarantować możliwość słuchania muzyki przez kilka dobrych godzin. Jak jest w praktyce?

Przez kilka dni korzystałam z SVEN PS-160 zawsze, gdy siedziałam przy biurku. Grał podczas pracy, po niej, gdy pisałam recenzję czy zajmowałam się innymi sprawami. W moim przypadku ładowanie każdego dnia było konieczne. Zaznaczę, że mówimy w tym przypadku o korzystaniu z głośnika ponad 8 godzin dziennie.

Samo ładowanie odbywa się przez port USB-C. I tutaj miałam mały problem. Zdarzały mi się sytuacje, gdzie podczas ładowania urządzenie uznawało, że już starczy, a po kolejnym podłączeniu, znowu świeciła się czerwona dioda (w miejscu przycisku włączenia). Przez to czasami musiałam po kilka razy odłączać i podłączać głośnik, aby w końcu się naładował.

W praktyce czas grania SVEN PS-160 jest bardzo przyjemny dla użytkownika. Warto jednak ładować go przed imprezami czy wyjściami z domu. Dodatkowo należy pamiętać, że zużycie baterii da się ograniczyć – korzystając z podłączenia głośnika do urządzenia na kablu, a nie przez bluetooth.

Sposób podłączenia plus dostępne porty

Głośnik bluetooth SVEN PS-160 to urządzenie, które przede wszystkim działa bezprzewodowo. Można połączyć je z telefonem, tabletem, laptopem, telewizorem czy komputerem – jeśli ma łączność bluetooth. Aby to zrobić, wystarczy jedynie włączyć głośnik i na drugim urządzeniu odnaleźć je na liście do sparowania. To proste rozwiązanie, które zajmuje mniej niż pół minuty.

Warto jednak wiedzieć, że można również zapewnić sobie stabilne połączenie i oszczędzać baterię. Do tego celu polecam skorzystać z połączenia przewodowego. Głośnik odtwarza pliki muzyczne z nośników USB i kart pamięci microSD. Aby uruchomić tę opcję, należy tylko wpiąć kabel albo kartę w dostępne porty. Dodatkowo SVEN PS-160 oferuje również działanie przez złącze AUX.

Co ważne, głośnik SVEN PS-160 może działać również jako radio FM. To opcja dla tych, którzy chcą słuchać muzyki wiadomości i programów rozrywkowych, bez wcześniejszego przygotowania, np. plików na karcie microSD.

Wrażenia z użytkowania SVEN PS-160

Jak spisuje się SVEN PS-160? Recenzja o nim i jego możliwościach w dużej mierze musi zawracać uwagę na cenę głośnika. To model za około 250 zł, co stawia go na średniej półce tego typu urządzeń. Jeśli nie powiedzieć, że jest to jeden z tańszych sprzętów. Tak naprawdę, gdy mowa o głośnikach za mniej niż 200 zł, często na wiele nie możemy liczyć na dobrej jakości urządzenia z dobrym dźwiękiem.

Za 250 zł otrzymujemy dobrą łączność bluetooth, lekki głośnik, elegancki styl, wiele portów (i wiele możliwości podłączenia), trwałą baterię, szybki sposób ładowania i stopień ochrony na poziomie IPx5 — PS-160. To oznacza,  że głośnik jest odporny na zachlapania wodą.

Czy warto go kupić? Tak, jeśli zależy komuś na lekkim urządzeniu z dobrą jakością dźwięku. Świetnie sprawdzi się jako towarzysz wakacyjnych przygód.

Plusy i minusy SVEN PS-160

Plusy Minusy
stałe połączenie bluetooth podświetlenie niereagujące na muzykę
szybkość łączenia u mnie problemy z ładowaniem do pełna (nie widziałam innych opinii tego typu)
dostępne porty brak podświetlenia klawiszy może przeszkadzać w nocy
prosty sposób regulacji
niska waga
dobra bateria
szybkie ładowanie
podświetlenie LED
dobrej jakości dźwięki
głębokie basy
prostota użytkowania

Loading

SVEN PS-160
Ocena ogólna
4.5
  • Wygląd
  • Dźwięk
  • Bateria
  • Podświetlenie
  • Możliwości połączenia
  • Łączność bluetooth