Zachwyca wyglądem, jakością i wykonaniem!

Recenzja Dark Project DPO 87 FUJI

Test niesponsorwany, bezpłatny - zawarte stwierdzenia są tylko subiektywnymi odczuciami redaktora

Zazwyczaj ukrywam swoją opinię na początku, ale tym razem nie mogę. Dark Project DPO 87 FUJI to klawiatura, która zachwyca! Dlaczego? O tym przekonajcie się sami, ale sprawdźcie też moje zdanie po testach.

Specyfikacja Dark Project DPO 87 FUJI

Typ Mechaniczna
Układ klawiszy US
Komunikacja z komputerem Przewodowa
Interfejs USB-C
Dla graczy Tak
Podświetlenie Tak
Touchpad Nie
Kolor Czarno-biały
Klawisze numeryczne Nie
Długość przewodu 1,8 m
Inne 16.8 mln kolorów podświetlenia RGB, 87 klawiszy, N-Key Rollover, Nakładki z ABS, Pianka wygłuszająca, Siła nacisku klawisza: 50g, Skok klawisza: 2 mm, Wytrzymałość 50 mln kliknięć
Krótki skok klawisza Tak
Rodzaj przełączników G3ms Sapphire
Rozmiar 80% / TKL (tenkeyless)
Wysokość [mm] 23
Szerokość [mm] 357
Głębokość [mm] 130
Wyposażenie 3 dodatkowe keycapy, Narzędzie do wyjmowania klawiszy

Opakowanie i zawartość

Dark Project DPO 87 FUJI dociera do swojego użytkownika w twardym kartonie z nazwą producenta. Całość jest wstępnie zasłonięta dodatkowym elementem, na którym znajduje się grafika przedstawiająca urządzenie i jego specyfikację.

Co ważne, klawiatura w opakowaniu jest bardzo dobrze chroniona przed czynnikami zewnętrznymi, np. w postaci uderzeń. Dzięki temu istnieje małe ryzyko jej uszkodzenia, czy to w czasie transportu, czy magazynowania.

W pudełku znajduje się:

  • klawiatura Dark Project DPO 87 FUJI,
  • 3 dodatkowe keycapy,
  • keycap puller.

Zachwycający wygląd Dark Project DPO 87 FUJI

Jest w Dark Project DPO 87 FUJI coś takiego, w czym można się zakochać. Biała estetyka, matowe klawisze, klimat zachodzącego słońca i japońskiego wulkanu Fudżi na kilku keycapach. Harmonia, delikatność, minimalizm, a jednocześnie nietypowa elegancja. Wszystko w tym modelu wydaje się spójne i dopasowane tak, że nic nie chce się zmieniać.

Dark Project DPO 87 FUJI jest inna, ale to bardzo pozytywne. Wyróżnia się na rynku gamingowych klawiatur. To dobre rozwiązanie dla osób, które chcą czegoś nowego i nietypowego.

Rzuca się w oczy nie tylko jej estetyka kolorystyczna, ale również niecodzienny dobór kształtu keycapów. Są one delikatnie zaokrąglone i zwężane ku górze. Dzięki temu podkreślają delikatny, ale nowoczesny wygląd całości.

O Dark Project DPO 87 FUJI warto jeszcze powiedzieć kilka faktów. Układ klawiszy to ANSI US, za to nasadki wykonane są ze znanego i popularnego ABS.  To dobre i trwałe rozwiązanie, które świetnie się sprawdza nie tylko przy długim użytkowaniu, lecz także jest łatwe w czyszczeniu. Poza tym trzeba wiedzieć, że ta Dark Project DPO 87 FUJI to jeden z przedstawicieli modeli 80%, czyli bez klawiatury numerycznej. To świetna opcja do gier – zajmuje mniej miejsca na biurku, co pozwala np. na wygodniejsze ruchy myszką.

Jakość wykonania – to naprawdę model za 200 zł?

Dark Project DPO 87 FUJI wyróżni się metalową konstrukcją. To świetna opcja dla każdego, kto dużo wymaga od swojej klawiatury. Takie rozwiązanie dodaje jej masy, dzięki czemu nie jeździ po biurku, a dodatkowo zwiększa wytrzymałość całego modelu. Przy okazji metalowa płyta pod klawiszami wygląda po prostu genialnie. Na szczęście nie wpływa to na dźwięk podczas użytkowania, ponieważ keycapy nie dosięgają metalowej konstrukcji, a zatrzymują się około milimetra nad nią.

Jakość tego modelu jest widoczna w każdym detalu. Nie dość, że całość wygląda pięknie, to nie ma tutaj żadnych niedociągnięć. Wszystko jest na swoim miejscu, dopasowane i dostosowane tak, aby zachwycać użytkownika.

Jak patrzę na Dark Project DPO 87 FUJI to nie wierzę, że to klawiatura za 200 zł. Wiele modeli w tej cenie testowałam i teraz już wiem, że można zrobić coś o wiele lepszego za takie pieniądze. W moim osobistym rankingu klawiatur gamingowych Dark Project DPO 87 FUJI szybko wskoczyła na wysokie podium i zostawiała za sobą wiele urządzeń z tej samej półki cenowej oraz kilka z wyższej.

Keycapy wytrzymałe na emocje gracza

Wspominałam już, że keycapy są wykonane z ABS. To bardzo dobre rozwiązanie, które zapewnia im długą wytrzymałość. Dobrze sprawdzają się podczas użytkowania. Można w nie uderzać palcami, drapać paznokciami, a i tak pozostają piękne i bez uszkodzeń.

Każdy klawisz jest lekko zaokrąglony, co tworzy ciekawą estetykę. Dodatkowo czcionka widoczna na klawiszach świetnie współgra z całością. Jest delikatna, szara i elegancka. Na szczęście nie ma widocznych rozcięć, które często powstają przy umieszczaniu czcionki metoda podwójnego wtrysku. Wygląda bardzo przyjemnie i perfekcyjne dopełnia styl modelu.

Przełączniki G3ms Sapphire – jak się sprawdzają w praktyce?

Dark Project DPO 87 FUJI ma zamontowane przełączniki G3ms Sapphire. Charakteryzują się liniowym działaniem, co w praktyce oznacza brak wyczuwalnego punktu aktywacji i oporu. Dla mnie to bardzo wygodne rozwiązanie, które sprawdza się zarówno do gier, jak i pisania, np. w pracy.

Co ważne dla wszystkich z czułym słuchem, G3ms Sapphire nie są za głośne, a sam ich dźwięk jest przyjemny dla uszu – i mówię to ja, z moją nadwrażliwością na odgłosy klawiatur mechanicznych. W przypadku Dark Project DPO 87 FUJI nie muszę jednak testować swojej cierpliwości albo korzystać ze słuchawek. To m.in. dlatego, że producent zadbał o ręcznie smarowane stabilizatorów na etapie ich montażu – wpływa to również na lekkość kliknięcia i wytrzymałość przełączników.

Czy G3ms Sapphire to najlepsze przełączniki na rynku? To pytanie, na które samodzielnie trzeba sobie odpowiedzieć, testując różnego rodzaju modele. Mi z G3ms Sapphire pracowało się bardzo dobrze i bez problemu zostałabym przy nich, co nie zdarza się często – zdecydowanie chętniej wybieram klawiatury biznesowe ze względu na długi czas pisania podczas pracy.

Gamingowe podświetlenie

Klawiatura gamingowa to i podświetlenie musi być. I jest. Pełne RGB, dzięki czemu każdy może dostosować je do własnych potrzeb. Łatwo to zrobić w aplikacji. Samo podświetlenie jest mocne, kolorowe i wyraźne. Spodoba się każdemu miłośnikowi RGB.

Aplikacja do Dark Project DPO 87 FUJI

Dark Project DPO 87 FUJI ma dedykowaną aplikację, która działa podobnie, jak większość programów tego typu. Można w niej ustawić macro, podświetlenie (rodzaj, kolory, szybkość itp.). Mimo tego, że całość jest dostępna tylko po angielsku, łatwo się odnaleźć w opcjach – nawet bez znajomości języka. Są tak naprawdę tylko 3 kategorie, dlatego nie powinno to nikomu zrobić problemu. Aplikacja jest wygodna w obsłudze, co na duży plus.

Wrażenia z testowania Dark Project DPO 87 FUJI

W Dark Project DPO 87 FUJI zakochałam się od pierwszego spojrzenia, a testowanie tego modelu tylko utwierdziło mnie, że to miłość, która da mi szczęście. Klawiatura jest świetnie wykonana i przygotowana tak, aby korzystanie z niej było czystą przyjemnością. Dobra jakość, wyczuwalny, ale lekki klik, szybka reakcja na ruchy użytkownika, kompaktowy rozmiar.

Liczba plusów Dark Project DPO 87 FUJI jest długa i tak naprawdę w każdym elemencie klawiatury można doszukać się czegoś dobrego. Mam wrażenie, że producent wziął sobie na zadanie zrobienie czegoś, co będzie dobre dla graczy i to przygotował. Nie bawił się w widoczne oszczędności czy niepotrzebne dodatki – ma się dobrze używać i dawać radość. I udało się.

Jednak czy Dark Project DPO 87 FUJI ma jakieś minusy? Tak naprawdę dla mnie jeden. Kabla nie da się odpiąć. Poza tym nie widzę wad. I z czystą przyjemnością przyjęłabym taki model w wersji bezprzewodowej.

Czy Dark Project DPO 87 FUJI warto kupić? Tak. Bez żadnych obaw. Jeśli tylko chce się wydać 200 zł na klawiaturę gamingową, na ten moment nie ma dla mnie lepszej opcji. Na tej półce cenowej, model od Dark Project nie ma logicznego konkurenta – jeśli mówimy o modelach przewodowych i dla graczy.

Na koniec wspomnę. Była u nas już inna recenzja klawiatury tej marki – zapraszam na test mojego redakcyjnego kolegi Dark Project KD68B.

Plusy i minusy Dark Project DPO 87 FUJI

Plusy Minusy
Nowoczesny wygląd Brak możliwości odpięcia kabla
Kompaktowy rozmiar
Niska cena w porównaniu do oferowanej jakości
Świetne przełączniki
Cicha praca – jak na mechana
Podświetlenie RBG
Prosta aplikacja
Wygoda użytkowania
Świetna jakość wykonania

Loading

Dark Project DPO 87 FUJI
Ocena ogólna
5
  • Wygląd
  • Jakość wykonania
  • Wygoda użytkowania
  • Szybkość działania
Translate »