Zaskakująco dobry headset dla graczy | EasySMX VIP002S

Słuchawki dla graczy miałem już okazję testować wiele razy – zarówno te tańsze, jak i droższe. Dzisiaj za sprawą premiery VIP002S od znanej nam już marki EasySMX sprawdzimy co ten wynalazek potrafi. Ich cena oscyluje w granicach $40, czyli około 160zł.

 

EasySMX VIP002S charakteryzują się częstotliwością 20 Hz do 20 kHz z impendancją na poziomie 32Ω. Zastosowano tutaj 40mm przetworniki z maksymalną głośnością około 115dB±3dB. Dodatkowo mamy tutaj mikrofon dookólny o impedancji ≤2.2KΩ oraz czułością około -38dB.

 

Headset przychodzi do nas w niczym nie wyróżniającym się pudełko z brandami producenta.. i.. tyle. Zupełny brak grafiki, specyfikacji.. po prostu nic. Szkoda.

 

 

W zestawie znajdziemy: słuchawki, kabel z dwoma miniJackami na mikrofon i dźwięk oraz papierologię.

 

 

Słuchawki prezentują się całkiem dobrze, aczkolwiek nie jest to jakiś design, który robiłby WOW. Sam headset jest dosyć ciężki – na oko waży jakieś 0.5kg co sprawia, że zalicza się do jednych z cięższych modeli i z pewnością nie każdy będzie się w nim czuł komfortowo. Jakość wykonania jak na tą cenę jest jak najbardziej okej. Zastosowano tutaj dobrej jamości plastik, a wszystkie elementy są prawidłowo spasowane.

 

 

Zewnętrzna strona prawego nausznika to ciekawie wyglądający potencjometr do zmiany podświetlenia RGB – możemy wybierać spośród kilku kolorów, gdzie maksymalne przekręcenie w prawo daje nam spokojne przechodzenie z koloru na kolor. Potencjometr jest wykonany wręcz rewelacyjnie – przyjemne i wyczuwalne przekręcanie pokrętła, nic nie jest luźne, także muszę przyznać, że tutaj EasySMX mnie zaskoczył.. pozytywnie 🙂 . Wokół potencjometru mamy diody RGB.

 

 

 

Lewa strona nauszników to identyczny potencjometr, ale tym razem do regulacji głośności słuchawek. I tutaj również wokół niego mamy podświetlenie RGB. Nieco poniżej pokrętła mamy przycisk MIC, służący do włączania i wyłączania mikrofonu.

 

 

Skoro już jesteśmy przy mikrofonie to warto by wspomnieć, gdzie się on znajduje. Znajdziemy go na lewej muszli od przodu i jest to zwyczajna, plastikowa konstrukcja, którą możemy wysunąć o maksymalnie 110 stopni. W zasadzie nie ma w nim nic interesującego – strona wewnętrzna to oczywiście otwór mikrofonowy, a od strony zewnętrznej mamy niewielkie podświetlenie RGB.

 

 

Od spodu lewej muszli wychodzi 2 metrowy kabel w oplocie, który rozdziela się na USB służący tylko i wyłącznie do podświetlenie RGB i nie jest wymagane do działania słuchawek, oraz comboJack, który odpowiada zarówno na mikrofon jak i dźwięk ze słuchawek. Jeśli potrzebujemy rozdzielić comboJacka na dwa osobne miniJacki to w zestawie dostajemy taką przejściówkę, także nie ma najmniejszego problemu.

 

 

Suwaki do regulacji wysokości słuchawek co ciekawe wykonane są z plastiku oraz metalu i to się szanuje! Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ mamy pewność, że konstrukcja jest solidna i nie rozleci się po kilku dniach użytkowania. Sama regulacja jest dobra, lekko oporna, więc trzeba zaliczyć to na plus.

 

 

Tutaj łapcie fotki z podświetlenia RGB. Mnie osobiście światełka nigdy w tego typu sprzęcie nie jarają.. po prostu uważam to za zbędny dodatek, który generuje niepotrzebne koszty. Tak czy inaczej zastosowane tutaj podświetlenie jest całkiem przyjemne dla oka i przede wszystkim nie jest nachalne.

 

 

Jeśli chodzi o pałąk to jest on lekko giętki co również jest zaletą, ponieważ wpływa to na solidność całej konstrukcji. Na czubku pałąka umieszczono fajnie wyglądające logo EasySMX, a od wewnętrznej strony mamy miękką poduszeczkę imitującą skórę.

 

 

Słuchawki to tak naprawdę osobne muszle, które teoretycznie nie są częścią zewnętrznej konstrukcji. Chyba pierwszy raz spotykam się z takim rozwiązaniem, które jak dla mnie jest całkiem ciekawe. Dzięki temu muszle są lekko ruchome i lepiej dostosowują się do danej głowy. Poduszki słuchawek wykonane są z imitacji skóry i niestety.. nie jest to jakość jakiej bym sobie życzył. Mowa głównie o ich miękkości – po prostu poduszeczki są zbyt twarde jak na tak mocno przylegające do głowy muszle. Jest to niestety po pewnym czasie męczące.. dokładając do tego wagę słuchawek.. niektórzy mogą czuć spory dyskomfort. Na szczęście poduszki można bez problemu wymienić także w jakimś stopniu to nam rekompensuje tą małą niedoskonałość. Otwory na uszy są średniej wielkości, ale przykładowo moje uszka mieszczą się w środku idealnie, a najmniejszych nie posiadam 😀 .

 

 

No i najważniejsze, czyli jakość dźwięku.

Tutaj EasySMX zaskoczył mnie najbardziej. Ostatnio często spotykam się ze słuchawkami z brzmieniem jasnym, lecz zimnym co jest dla mnie niezbyt satysfakcjonujące ze względu na to, że lubię konkretny bass. VIP002S wreszcie oferują przyjemne niskie tony, ale znowu nie są one przeważające, bo na przód wysuwa się lekko średnica. Co ciekawe całkiem przyjemne są również tony wysokie. Separacja danych częstotliwości jest, powiedziałbym, taka sobie. Niby można w pewnych rozgraniczyć dane pasma, ale nie jest to klarowne. Niemniej w tej cenie jest bardzo dobrze! Przyjemny, ale nie przesadzony bassik robi tutaj robotę 😉

Headseta zdecydowanie nie polecałbym zaawansowanym i profesjonalnym graczom, ponieważ separacja częstotliwości oraz wysokie tony nie są tutaj idealne. Mamy tutaj więcej niskich i średnich tonów co może takich graczy lekko zawieść. Aczkolwiek dla zwykłych gamerów, którzy lubią popykać zarówno na singlu, w mocne tytuły pokroju Battlefield czy Call of Duty, jak i na multi… a do tego posłuchać muzyki to jest to wybór bardzo dobry i powinien zadowolić niejednego użytkownika – oczywiście pod warunkiem, że weźmiemy to co pisałem wcześniej na temat ich wagi i poduszek 😉 .

 

Pewnie zapytacie, a co z mikrofonem? Pobawiłem się nim trochę i szału nie ma. Niby sama jakość dźwięku nie jest najgorsza i bez problemu można się porozumiewać z innymi, tak odszumianie już tak dobre nie jest. Ale nie oczekujmy cudów.. nie jest to mikrofon z pop filtrem, więc idealnie czystego dźwięku nigdy nie uzyskamy. A w tej cenie i tak mikrofony z pop filtrami w słuchawkach są rzadkością.

 

 

PODSUMOWANIE

Headset EasySMX VIP002S zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Nie spodziewałem się po nim aż tak dobrej jakości – zarówno wykonania, jak i samego dźwięku. Jeśli nie przeszkadza Wam ich waga (około 0.5kg) i gabaryty oraz średniej jakości (ale znowu nie najgorsze) poduszeczki to według mnie jest to świetna propozycja w bardzo dobrej cenie.

 

PS. Na Aliexpress jest aktualnie promocja i można je wyrywać za około $27 (z kuponami dostępnymi w sklepie), czyli jakieś 105zł – za taką cenę, nic tylko brać 😀 !

 742 total views,  4 views today

OCENA Easysmx VIP002S
Ocena ogólna
4
  • Jakość wykonania
  • Ogólna jakość dźwięku
  • Niskie tony (bass)
  • Średnie tony
  • Wysokie tony
  • Jakość mikrofonu
  • Funkcje
  • Zestaw
  • Cena

Nagrody

        

Translate »