Adapter USB na HDMI VGA | EZCast DUO

Jakiś czas temu testowałem EZCast 2, który potrafił bezprzewodowo przesyłać obraz z np. telefonu na telewizor. Dzisiaj przyszła kolej na kolejny produkt tego producenta – mowa o adapterze EZCast DUO, który pozwala przerzucać obraz np. ze smartfona, laptopa itd. za pomocą USB na dwa ekrany zewnętrzne za pomocą HDMI i VGA. Cena tego produktu oscyluje w granicach $35, czyli jakieś 135zł. Czy warto? Sprawdźmy to!

 

Urządzenie tak naprawdę nie jest tylko adapterem. Na jego pokładzie znajdziemy procesor AM8251 z 128MB pamięci RAM. Maksymalna obsługiwana rozdzielczość to 1920×1080 w 60 FPS’ach. Produkt waży zaledwie 35g, a jego wymiary to 78 x 52 x 15 mm.

 

EZCast DUO przychodzi do nas w niewielkim pudełku, na którym m. in. znalazła się specyfikacja techniczna oraz skromny opis funkcji produktu.

 

 

W zestawie mamy oczywiście EZCasta, instrukcję obsługi, kabel miniJack – miniJack oraz kabel USB – microUSB, które nie są jakiejś super jakości, ale z drugiej strony nie ma tragedii.

 

 

Urządzenie jest zaskakująco małe – jego wielkość to 1/3 standardowego, 5.5 calowego smartfona. Produkt wykonany został z średniej jakości plastiku, który jest lekko matowy. Co do spasowania elementów nie mam się do czego doczepić. Wszystko jest poprawnie wykonane, nic nie trzeszczy, nic nie odstaje.

 

Od góry mamy tylko i wyłącznie logo EZCast.

 

 

Spód pozostał nie zagospodarowany.. a szkoda, bo brakuje tutaj zdecydowanie stopek antypoślizgowych.

 

Przedni bok to m. in. port wejścia AUDIO IN na. miniJack, dioda stanu działania urządzenia, port USB (służy również do ładowania telefonu), port zasilania microUSB oraz prosty przycisk włączania.

 

 

Lewy i prawy bok pozostały nie zagospodarowane.

 

 

Na tyle umieszczono porty wyjścia tj. HDMI, VGA i AUDIO OUT na miniJacka.

 

 

EZCast DUO co ciekawe pozytywnie zaskoczył mnie swoimi możliwościami. W zasadzie można uznać, że nie ma ich wielu, ale są zdecydowanie przydatne.

Urządzenie możemy połączyć ze smartfonem zarówno z Androidem jak i iOS’em lub laptopem za pomocą portu USB. Dodatkowo potrzebne jest zasilanie, ale tutaj wystarczy nawet port w laptopie, bo potrzebne jest zaledwie 5V 1A. Kolejną rzeczą jest podłączenie naszego adaptera z TV lub monitorem za pomocą HDMI lub VGA – przy VGA możemy przesłać dodatkowo dźwięk za pomocą portu AUDIO OUT. Na telefonie ze Sklepu Play lub App Store pobieramy apkę EZCast do zarządzania pudełeczkiem. Zaś na laptopie musimy wejść na adres WWW, gdzie będziemy mogli pobrać dedykowane oprogramowanie. Za pomocą softu możemy m. in. jakość przesyłanego obrazu, włączył/wyłączyć dźwięk, wyświetlać konkretne treści tj. film, strona WWW, prezentacja, muzyka, czy dokument z chmury. Możemy również nagrywać obraz. Oczywiście bez problemu z poziomu apki możemy zaktualizować firmware EZCasta.

 

 

Zapytacie pewnie jak produkt radzi sobie w praktyce. Doskonale! Bawiłem się nim przez kilka dni i ani razu nie zauważyłem spadków stabilności przerzucanego obrazu, przycinek czy też sporych opóźnień – wiadomo, te są obecne, ale nie jest to jakieś bardzo irytujące. Ogółem uważam, że jest to ciekawe sprzęcik, który nie jest zwykłym adapterem, a raczej takim smart adapterem 😀 .

 

 

PODSUMOWANIE

Adapter EZCast DUO to przemyślane urządzenie, które z pewnością zadowoli osoby, które szukają właśnie takiego rozwiązania. Mamy naprawdę sporo możliwości, także w cenie około 135zł myślę, że jest to przyzwoita propozycja.

 

Loading

OCENA EZCast DUO
Ocena ogólna
4.1
  • Jakość wykonania
  • Jakość obrazu
  • Funkcjonalność
  • Konfiguracja
  • Oprogramowanie (aplikacje)
  • Zestaw
  • Cena
Translate »