Aktywny HUB 4x USB 3.0 z funkcją ładowania | UNITEK Y-HB03001

Marka UNITEK to producent akcesoriów komputerowych, który w swojej ofercie ma całkiem interesujące produkty w dosyć dobrych cenach. Dzisiaj chciałbym Wam zaprezentować bardzo przydatne urządzenie dla większości osób posiadających laptopy, czy nawet komputery. Mowa o UNITEK Y-HB03001, czyli aktywnym HUB’ie z czterema portami USB 3.0 oraz funkcją ładowania. Takie pudełeczko możecie nabyć za niecałe 90zł. A jak działa w praktyce? Przekonajmy się!

 

HUB od UNITEK przychodzi do nas w małym, czarnym pudełku z informacjami od producenta.

 

 

Tak jak wspomniałem na początku, urządzenie charakteryzuje się czterema portami USB 3.0 ze wsteczną kompatybilnością z USB 2.0 / USB 1.1 i maksymalnym transferem do 5Gbps. Dzięki temu, że jest to HUB aktywny, czyli zasilany z gniazdka, bez problemu możemy naładować nasze gadżety typu smartfony, tablety itp. – producent chwali się tutaj również technologią BC 1.2, o której nie ukrywając pierwszy raz słyszę – jest to prawdopodobnie skrót od Battery Charging, ale mogę się mylić 🙂 .

 

W zestawie prócz samego HUB’a dostajemy zasilacz, kabel USB 3.0 służący do podłączenia urządzenia do komputera oraz instrukcję obsługi i… małą karteczkę z podziękowaniem za zakup.

 

 

Produkt wykonany jest w całości z czarnego plastiku, raczej dobrej jakości. Design nie robi żadnego WOW – małe, lekkie pudełeczko.. nawet śmiem stwierdzić, że za lekkie. Tego typu urządzenia powinny posiadać jakieś sztuczne obciążniki. Nie twierdzę, że hub lata we wszystkie strony, bo mamy tutaj stopki antypoślizgowe, ale mimo wszystko brakuje jakiegoś kilograma masy 😀 .

 

 

Górna część obudowy to logo UNITEK, a poniżej, nad każdym portem USB znajduje się dioda LED informująca o statusie pracy.

 

 

 

Prawy i lewy bok pozostają niezagospodarowane.

 

 

Front to 4 porty USB 3.0 – równomiernie rozmieszczone obok siebie o wystarczających odstępach.

 

 

Tylny bok to gniazdo zasilania oraz port USB typu A służący do podłączenia hub’a z komputerem.

 

 

Warto wspomnieć, że urządzenie nie potrzebuje żadnych dodatkowych sterowników do pracy z komputerem – działa w systemie Plug & Play, oraz samo zasilanie jest opcjonalne, ponieważ hub bez problemu radzi sobie równie dobrze i bez niego.

A jak prędkości transferu danych mają się po podłączeniu do portu USB 3.0?  Genialnie! Pendrive’y i dyski twarde, które podpinałem do testowanego huba działały w swoich maksymalnych prędkościach. Nie było jakichkolwiek problemów z przesyłem, czy też wykrywaniem przez komputer podłączanych pamięci masowych. Po prostu mamy to czego oczekujemy – wydajność na najwyższym poziomie 🙂 .

Poniżej łapcie kilka screenów z prędkości uzyskanych na porcie USB 3.0 z pamięciami USB 3.0.

 

 

Port USB3.0 – pamięci USB 2.0

 

 

 

Port USB 2.0 i pamięci USB 3.0.

 

 

A tutaj port USB 2.0 i pamięć USB 2.0

 

 

 

No i pozostaje ostatnia kwestia, którą chwali się producent. Funkcja ładowania. I nie ma tutaj w zasadzie o czym mówić, ponieważ jest to hub aktywny z własnym zasilaniem, co pozwala bez problemu ładować urządzenia. Uzyskałem tutaj wyniki, które były aż nadto zadowalające – napięcie nie spadało poniżej 4.95V, w zasadzie to oscyluje w granicach 5.00V, a 5.10V, a prąd wynosił  do 2.4A – a oznacza to tylko tyle, że naładujecie swoje zabawki w mgnieniu oka 😉 .

 

 

PODSUMOWANIE

UNITEK Y-HB03001 to idealne rozwiązanie dla osób potrzebujących dodatkowych portów USB z pewnym, bezstratnym transferem oraz świetną funkcją ładowania. Produkt, dzięki temu że nie wymaga podłączenia do zasilania, jest skierowany do posiadaczy zarówno komputerów stacjonarnych,  jak i laptopów, dzięki niewielkim wymiarom i możliwości pracy bez zewnętrznego zasilania. Zaprezentowany dzisiaj hub uważam za świetny produkt. Mimo tego, iż stwierdziłem, że jest zbyt lekki to rozumiem zamysł producenta i to, że urządzenie skierowane jest dla każdego użytkownika.

 

 

Aktualne ceny hub’a UNITEK Y-HB03001

https://www.ceneo.pl/58683607

 

 

OCENA

Zestaw: 5+/6

Jakość wykonania: 4+/6

Prędkości transferu: 6/6

Szybkość ładowania urządzeń: 6/6

Funkcjonalność: 5+/6

Cena: 5+/6

Ocena ogólna: 5+/6

 1,789 total views,  2 views today

Translate »