Bezprzewodowa klawiatura z touchpadem | Rapoo E2710

Klawiatur na łamach reTEST było już sporo, ale klawiatury bezprzewodowej z touchpadem jeszcze nie. Rapoo to producent, którego cechują produkty dobrej jakości tj. klawiatury czy myszki. W tym artykule przyjrzymy się modelowi Rapoo E2710. Koszt to około 120zł.

 

Rapoo E2710 charakteryzuje się przede wszystkim połączeniem bezprzewodowym za pomocą dołączonego odbiornika USB 2.4GHz, który ma zasięg do 10m. Według deklaracji producenta, wbudowana bateria powinna starczyć na 12 miesięcy użytkowania.  Ponadto mamy tutaj touchpad oraz bardzo niski skok klawiszy. Jej wymiary to 254 x 82 x 19 mm, a waga to 186g.

 

Produkt otrzymujemy w plastikowym, przezroczystym pudełku. Oczywiście znajdziemy tutaj pierdyliard różnych informacji.

 

 

W zestawie bez żadnego zaskoczenia. Znajdziemy tu jedynie samą klawiaturę z odbiornikiem USB oraz instrukcję obsługi.

 

 

Co do wyglądu to muszę przyznać, że urządzenie jest całkiem ładne, a przede wszystkim niewielkich rozmiarów i minimalistyczne. Zastosowano tutaj dobrej jakości plastik i metal. Wszystkie elementy są prawidłowo spasowane, nic nie trzeszczy i nic nie odstaje.

Na froncie tylko i wyłącznie 80 białych klawiszy z jasno-czarnymi nadrukami oraz po prawej touchpad.

 

 

Od spodu metalowa obudowa z dwiema stopkami antypoślizgowymi oraz plastikowa podpórka z przełącznikiem ON/OFF i klapką na dwa akumulatory AAA. Trochę bardziej w prawo, na wewnętrznej krawędzi mamy schowek na odbiornik USB.

 

 

A jak to cudo sprawdza się w praktyce?

Muszę przyznać, że mimo niewielkich rozmiarów to klawiaturka świetnie sprawdza się podczas korzystania ze Smart TV w telewizorze. TV bez problemu wykrył klawę jak i płytkę dotykową (myszkę). Od telewizora byłem oddalony o jakieś 8 – 9 metrów i ani razu nie odczułem spadków stabilności, przerywań i innych problemów Zdecydowanie pod względem korzystania ze Smart TV klawiatura sprawdza się znakomicie.

Bawiłem się z nią również podczas korzystania z komputera i było wszystko okej, ale przy kompie jestem jednak przyzwyczajony do pełnowymiarowej klawiatury z osobną myszką. Niemniej do np. Raspberry Pi, tv boxów itp. jest to sprzęt rewelacyjny i bardzo przydatny.

Do gier? No nie wiem.. ja bym na czymś takim nie potrafił grać.. na touchpadzie tym bardziej 🙂 – ale jeśli ktoś się uprze to jasne, jest możliwe 😀 .

 

PODSUMOWANIE

Klawiatura Rapoo E2710 to sprzęt świetny, z bardzo prostym, minimalistycznym designem oraz rewelacyjną jakością wykonania. Urządzenie ani razu mnie nie zawiodło. Bardzo dobrze działające klawisze oraz idealny touchpad to dwie najważniejsze cechy Rapoo E2710. Dla mnie osobiście jest to produkt niezbędny do komfortowego korzystania ze smart TV, TV boxów, Raspberry Pi itp. .  Jak najbardziej POLECAM!

 

 2,207 total views,  12 views today

OCENA Rapoo E2710
Ocena ogólna
4.3
  • Jakość wykonania
  • Działanie klawiszy
  • Działanie touchpada
  • Kompatybilność
  • Komfort użytkowania
  • Funkcje
  • Zestaw
  • Cena

Nagrody

                 

Translate »