BEZPRZEWODOWE SŁUCHAWKI DOKANAŁOWE KRUGER&MATZ AIR DOTS 1

SŁUCHAWKI BEZPRZEWODOWE DOKANAŁOWE AIR DOTS 1 TO SŁUCHAWKI BUDŻETOWE POLSKIEJ FIRMY KRUGER&MATZ Z DOTYKOWĄ OBSŁUGĄ.

Niewielkich rozmiarów słuchawki bezprzewodowe dokanałowe świetnie się sprawdzą w sporcie, kiedy ważne jest, aby nic nie latało ani nie przeszkadzało, a sterowanie odbywało się płynnie i szybko, czyli dotykiem. Oczywiście na co dzień również bardzo dobrze powyższe cechy się sprawdzą i ułatwią nam codzienne użytkowanie.

 

SPECYFIKACJA

Technologia Bezprzewodowe
Mikrofon Tak
Rozmiar głośnika Ø 6 mm
Magnes neodymowy Tak
Pasmo przenoszenia 20 – 20 000 Hz
Impedancja 32 Ohm
Stosunek S/N >= 92 dB
Całkowite zniekształcenie harmoniczne <1% (1kHz)
Bluetooth 5.0
Zasięg Do 10 m
Profile Bluetooth A2DP, AVCTP, AVRCP, HEP, HSP, SPP, GAP, SDP, L2CAP
Czas pracy w trybie czuwania Do 150 h
Czas pracy podczas rozmowy Do 4 h
Czas pracy podczas słuchania muzyki Do 4 h
Czułość mikrofonu -38 dB +/- 3 dB
Pojemność baterii 35 mAh (słuchawki); 300 mAh (etui)
Zasilacz 5 V / 1000 mA

OPAKOWANIE I ZAWARTOŚĆ

Air Dots 1 otrzymujemy w ładnie zaprojektowanym opakowaniu z naniesioną grafiką przedstawiającą słuchawki wraz z etui ładującym. Na opakowaniu wyszczególniono również informację odnoście połączenia Bluetooth, o wbudowanym mikrofonie, zarządzaniu połączeniami oraz baterii starczającej do 150 godzin w trybie czuwania. Z kolei z tyłu opakowania naniesiono specyfikację w czterech językach wraz z językiem polskim.

Zawartość jaką otrzymujemy to słuchawki wraz z domyślnymi gumkami, etui ładujące, przewód micro USB do ładowania etui oraz instrukcję obsługi.

BUDOWA

Słuchawki same w sobie są wykonane z plastiku przekładającego się na bardzo niedużą wagę. W środku znajduję się bateria o pojemności 35 mAh umożliwiająca odtwarzanie muzyki do 4 godzin. Od wewnętrznej strony umieszczono po dwa złote złącza pinowe, które odpowiadają za styk z pinami w etui, a tym samym ładowanie Air Dots 1. Producent dołączył w zestawie tylko jedną parę gumek o uniwersalnym rozmiarze.

Od zewnętrznej strony umieszczono niewielki otwór na obu słuchawkach w których mieszczą się diody informujące o statusie Air Dots 1. Dodatkowo w lewej słuchawce umieszczono mikrofon. Powyżej znajduję się na każdej ze słuchawek naniesiona biała obręcz, która wskazuje obszar, w którym miejscu należy dotknąć palcem w celu wywołania określonych działań typu przewinięcie utworu czy zwiększenie głośności. Obsługiwać możemy:

 • Odtwarzanie/pauzowanie
 • Przewijanie do następnego utworu
 • Cofanie do poprzedniego utworu
 • Zmniejszanie/zwiększanie głośności
 • Odbieranie i kończenie połączeń
 • Odrzucanie połączeń
 • Wywoływanie asystenta głosowego (w moim przypadku asystent google)

Etui ładujące lub stacja ładująca w przypadku nazewnictwa producenta zostało wykonane prawdopodobnie z tego samego plastiku co słuchawki. Jest to typ etui otwartego, czyli bez zamykanej pokrywy. Oznacza to, że dostęp do słuchawek, które trzymają się magnetycznie jest natychmiastowy. Jak wspomniałem wcześniej znajdują się po dwa piny ładujące dla każdej słuchawki.

Z przodu stacji ładującej umieszczono oznaczenia Air Dots 1 Kruger&Matz oraz ciekawy przycisk, który wywoła manualnie ładowanie słuchawek w przypadku braku rozpoczęcia się automatycznego, pozwalając przy okazji sprawdzić stan naładowania etui. Z tyłu etui umieszczono port micro USB do jego ładowania oraz dwie diody – jedna odpowiedzialna za status ładowania słuchawek, druga odpowiedzialna za status ładowania i stan baterii etui.

Wewnątrz etui ładującego mieści się bateria o pojemności 300 mAh, która powinna teoretycznie starczyć na kilka pełnych ładowań słuchawek.

UŻYTKOWANIE

Air Dots 1 bardzo wygodnie się nosi – nie uwierają przy dłuższym używaniu oraz nie wypadają przy energicznych ruchach. Minusem jest brak dołączonych w zestawie dodatkowych par gumek analogicznie większych i mniejszych w stosunku do obecnych w zestawie. Powodując możliwość wystąpienia sytuacji, w której słuchawki będą wypadać lub nie będą prawidłowo ułożone w małżowinie przez brak dopasowania.

Parowanie ze smartfonem odbyło się momentalnie i bezproblemowo. Obsługa dotykowa działa bardzo dobrze, a także jest intuicyjna. Miło, że za pomocą jednego dotyku i przytrzymania możemy wywołać asystenta głosowego, gdyż nie trzeba specjalnie wyciągać smartfonu i go ręcznie wywoływać.

Brzmienie nie jest idealnie czyste i klarowne, ponieważ jest mocno basowe, przy czym reszta tonów jest spłycona. Jednak w słuchawkach za kwotę 60 złotych nie ma co się spodziewać fajerwerków. Ogółem mówiąc, można przyjemnie słuchać muzyki czy oglądać serial, ale na doznania godne audiofila nie ma co liczyć.

Słuchawki przy maksymalnej głośności wytrzymały 3 godziny, to oznacza, że przy normalnym użytkowaniu spokojnie starczy nam baterii na zadeklarowane do 4 godzin. Ładowanie od całkowitego wyczerpania do 100% zajmuje w przybliżeniu 40 minut. Przy minimalnej głośności po upływie 2 godzin bateria spadła ze 100% na 60%, a doładowanie ze 60% do 100% zajęło 30 minut. Z kolei etui pozwoli naładować do pełna Air Dots 1 około 3 razy.

Przy połączeniach stronę przeciwną słychać dobrze i wyraźnie, jednak nas słychać tragicznie. Często zdanie było ucinane lub od początku mnie nie było słychać. Wydaje mi się, że problem leży przy wyłapywaniu dźwięku. Jeśli już nas było słychać to niestety, ale jakość także pozostawiała wiele do życzenia.

Połączenie pomiędzy Air Dots 1, a smartfonem jest stabilne i nie uświadczyłem ani jednego zerwania go. Wracając do etui, słuchawki bardzo solidnie się trzymają, nawet specjalnie próbując je wyrzucić nie udało mi się, a ładowanie za każdym razem rozpoczynało się automatycznie.

PODSUMOWANIE

Kruger&Matz Air Dots 1 to słuchawki bezprzewodowe dokanałowe w kwocie 60 złotych, która myślę, że jest odpowiednia. Z głównych zalet to dotykowa obsługa, bardzo niska waga oraz możliwość wywołania asystenta głosowego. Minusy to niewątpliwie jakość mikrofonu, który nie nadaje się do rozmów oraz brak w zestawie dodatkowych gumek w celu dopasowania do naszej małżowiny usznej. Mi akurat się trafiło, że pasują idealnie, jednak może nie być tak w każdym przypadku.

ZALETY

WADY

Dotykowa obsługa Jakość mikrofonu
Asystent głosowy (obsługa) Brak zamykanej pokrywy etui
Możliwość manualnego wywołania ładowania Brak różnych rodzajów gumek do dopasowania
Wygoda noszenia
Cena

 

 580 total views,  2 views today

Ocena KRUGER&MATZ AIR DOTS 1
Ocena ogólna
3.8
 • Wygoda noszenia
 • Brzmienie
 • Cena
 • Akcesoria
Translate »