dav

Gigabitowy switch PoE | INTELLINET 5-Port Gigabit Ethernet PoE+ Switch

Marka INTELLINET to część amerykańskiej marki Manhattan (elektronika użytkowa i akcesoria), której plecak miałem ostatnio okazję testować. INTELLNET w porównaniu do Manhattan dostarcza wysokiej jakości sprzęt sieciowy zarówno dla użytkowników domowych jak i również dla biznesu.

W tym artykule przyjrzyjmy się gigabitowemu switchowi z zasilanymi portami PoE (Power over Ethernet) – mowa o modelu INTELLINET 5-Port Gigabit Ethernet PoE+ Switch. Koszt to EUR 63, czyli około 280zł.

 

Pudełko – dosyć ciężkie, bez zbędnych informacji. Wszystko opisane bardzo przejrzyście i zrozumiale.

 

 

Z podstawowych informacji należy wymienić obsługę do 4 urządzeń PoE, które są zgodne ze standardami IEEE 802.3at oraz IEEE 802.3af (bezprzewodowe punkty dostępowe, telefony VoIP, kamery sieciowe). Wszystkie 5 portów są filtrowane i obsługują 10Mbps / 100Mbps / 1000Mbps. Urządzenie pobiera maksymalnie 70W prądu. Trzeba również zaznaczyć, że nie jest to switch zarządzalny, więc nie mamy możliwości ingerencji w ustawienia.

W zestawie znajdziemy switcha, dosyć pokaźnych rozmiarów zasilacz (ale to jednak PoE), śrubki montażowe oraz instrukcję obsługi.

 

 

Urządzenie wykonane jest w całości z dosyć solidnego metalu. Wszystkie elementy są idealnie spasowane, nic nie odstaje, nic nie trzeszczy.

 

 

Patrząc od przodu mamy szereg diód.

PWR informuje nas o tym, czy urządzenie jest włączone.

MAX, gdy się świeci informuje o tym, że cały system PoE zużywa ponad 55W i zbliża się do maksimum. Podczas gdy dioda miga oznacza to, że switch ma niewystarczająco dużo mocy dla podłączonych urządzeń PoE. Gdy dioda jest wyłączona system zużywa poniżej 55W mocy.

Kolejno oznaczone cyferki 1-5 przy napisie Link/Act odpowiadają portom Ethernet i informują o ich stanie działania.

Poniżej napis PoE informuje nas o tym, czy dany port pobiera prąd.

 

 

Prawy i lewy bok to otwory odprowadzające ciepło. Przy czym na lewym boku mamy dodatkowo jakąś śrubkę.. ale niestety nie mam pojęcia do czego ona służy.

 

 

Na tyle mamy 5 portów Ethernet (RJ45) oraz gniazdo ładowania.

 

 

Spód to naklejka z informacjami producenta oraz dwa otwory montażowe do np. powierzenia switcha na ścianie.

 

 

Najważniejsza część tego artykułu, czyli jak sprzęt sprawdza się w praktyce.

Podłączyłem switch do mojego głównego routera i wyniki prędkości wyglądają następująco:

 

 

Dla porównania macie zrzut z prędkości bezpośrednio pod kablu z routera:

 

 

Wynik jest porównywalny i bezstratny, a nawet na korzyść switcha 🙂 .

Również nie ma problemów ze stabilnością łącza. Wszystko działa perfekcyjnie. Sprawdziłem także jak switch poradzi sobie po wykorzystaniu wszystkich 5 portów. I.. nic się nie dzieje 🙂 negocjacja łącza działa i jest dzielone po równo, także nie ma najmniejszych problemów.

PoE.. no właśnie. Miałem w szufladzie kamerę IP i postanowiłem, że sprawdzę jak to będzie działało. No i tak jak się spodziewałem kamera działała bez żadnego problemu. Również dioda MAX się nie świeciła, co oznacza, że pobór prądu był poniżej 55W.

 

 

PODSUMOWANIE

INTELLINET 5-Port Gigabit Ethernet PoE+ Switch to bardzo dobry produkt dla osób szukających pewnego oraz solidnego rozwiązania sieciowego. Jego koszt to EUR 63, czyli około 280zł. Jak za 5 gigabitowych portów Ethernet, z czego 4 to porty z obsługą PoE jest to według mnie jest to bardzo dobra cena. Niestety nie znalazłem tego modelu w polskich sklepach, mimo że ogólnie marka INTELLINET jest powszechnie dostępna w naszym kraju. Tak czy inaczej bez problemu można zamówić produkt w serwisie Amazon 😉  . Zdecydowanie polecam!

 

 

INTELLINET 5-Port Gigabit Ethernet PoE+ Switch możecie kupić w serwisie Amazon DE w cenie około EUR 63 (około 280zł)

https://www.amazon.de/Intellinet-Ethernet-Poe-Ports-Power-Over-Ethernet-561228/dp/B076CT4W9M

 

Więcej informacji na stronie producenta:

https://intellinetnetwork.eu/intellinet-en-5-port-gigabit-ethernet-poe-switch-561228.html

 

 

OCENA

Zestaw: 6/6

Jakość wykonania: 5/6

Liczba portów: 5/6

Zastosowanie: 5/6

Funkcjonalność: 5/6

Prędkość (LAN): 5+/6

Kultura pracy: 5+/6

Cena: 5/6

Ocena ogólna: 5+/6

 939 total views,  4 views today

Translate »