Głośniki 2.0 z funkcją Bluetooth za mniej niż 200zł. Co potrafią? | Genesis Helium 400BT

Ostatnio testowałem dla Was głośniki 2.0 Genesis Helium 200, które okazały się zaskakująco dobre, a co powiecie na ich starszego brata, czyli model Helium 400BT, który nie tylko oferuje dużo większą moc, ale i również połączenie bezprzewodowe Bluetooth. Cena tego zestawu to około 195zł. Czy warto wydać taką sumkę na głośniki w typie 2.0? Sprawdźmy to!

 

Genesis Helium 400BT to zestaw dwóch głośników o łącznej mocy 40W w RMSie, czyli po 20W na satelitkę. Impedancja to 4 Ω + 8 Ω , a pasmo przenoszenia to 20 Hz do 20 kHz. Ponadto urządzenie posiada łączność bezprzewodową Bluetooth oraz zasilane jest z gniazdka. Wymiary głośnika to 14,5 x 25,5 x 21 cm, zaś waga to 4,15 kg.

 

Zestaw dostajemy w dosyć sporym pudle, które wygląda jak każde inne od Genesis, więc nie ma sensu się tutaj nad czymkolwiek rozwodzić.

 

 

W zestawie: dwa głośniki, przewód głośnikowy do połączenia dwóch satelitek, kabel stereo RCA na miniJack oraz instrukcję obsługi. Niestety brakuje mi tu jednej rzeczy.. otrzymujemy zestaw głośników z funkcją bezprzewodową Bluetooth, a nie dostajemy żadnego pilota.. baa.. nie ma nawet żadnej aplikacji. Szkoda, bo to jednak odbija się na komforcie użytkowania.

 

 

Głośniki swoim wyglądem jakoś mnie nie powaliły – są po prostu zwyczajne, bez bajerów i dziwnych dodatków.. ot taka nijaka bryła prostopadłościanu wykonana z imitacji drewna, a właściwie solidnej, grubej płyty MDF w kolorze czarnym. Całość konstrukcji jest zwarta, prawidłowo spasowana, także pod tym względem nie mam się do czego doczepić.

Na froncie obu satelit  widzimy duży, 4-calowy głośnik niskotonowy  z czerwono-czarną membraną. Powyżej natomiast znalazł się aktywny głośnik średniotonowy o wielkości 2,3-cala. Na samym dole znalazło się wystające, srebrne logo Genesis. Całość frontu wykończona została dobrej jakości, matowym plastikiem.

 

 

Prawy bok głównej satelitki to prosty panel kontrolny. Umieszczono tam potencjometr regulacji głośności, bassów oraz sopranów. Poniżej znalazł się przycisk do zmiany trybu pracy z Bluetooth na AUX.

 

 

Tył głównego głośnika to dosyć spory bass reflex, gniazda RCA oraz liniowe wtyki na przewód głośnikowy. Poniżej widzimy przełącznik ON / OFF oraz dobrze zakotwiczony kabel  zasilający.

 

 

Tył drugiego głośnika to tylko i wyłącznie bass reflex oraz wtyki na przewód głośnikowy w celu połączenia obu satelit.

 

 

Na spodzie bez rewelacji – 4 stopki antypoślizgowe.

 

Pozostałe boki, których tu nie opisywałem są po prostu niezagospodarowane.

 

 

No i kwestia najważniejsza, jak ten wynalazek gra. Kolejny raz przekonuję się, że głośniki typu 2.0 mogą dostarczyć całkiem sporych i przede wszystkim przyjemnych wrażeń audio. Mamy tutaj mocno wyczuwalny bass, który jak najbardziej możemy regulować za pomocą bocznego potencjometru. Niskie tony na maksa faktycznie dają o sobie znać i potrafią zatrząść podłogą, co szczerze mnie mile zaskoczyło. Co ciekawe, niskie tony nie zagłuszają średnicy, przez co średnie tony są słyszalne i idealnie współgrają z niższymi częstotliwościami. Wysokie tony są lekko wycofane, ale nadal można jest usłyszeć.

Do słuchania muzyki dynamicznej, z hardkorowym bassem zestaw spisuje się rewelacyjnie i przy dobrej kacie dźwiękowej można by rozkręcić nie jedną domówkę 🙂  – dla mnie petarda! Oczywiście nie liczcie na estradową jakość bassu.. będzie to raczej porównywalne z tańszymi głośnikami 2.1 z subwooferem. Niemniej jak dla mnie jest okej 😉 .

Jeśli chodzi o gry to również jest spoko – wystarczy dostosować bassy i soprany i możemy zagrać w każdą gierkę. Może i nie ma tutaj ogromnej szczegółowości sceny i w grach typu CS będzie to raczej średniak dla mało wymagających osób, ale do bardziej dynamicznych tytułów – mowa tutaj o grach single typu COD, BF, NFS, GTA etc. – zestaw mile zaskoczy niejednego gracza.

 

Zapytacie pewnie co z połączeniem Bluetooth. Tutaj oczywiście wiele zależy od naszego telefonu, czy samego nadajnika BT, więc porównywania jakości przewodowej z bezprzewodową jest trochę nielogiczne. Ja testując jakość dźwięku przewodowo wykorzystują zewnętrzną kartę dźwiękową AUDIOTRAK DR. DAC3, porównując to z połączeniem BT to jest ciutke gorzej i oczywiście ciszej, ale nadal są to parametry akceptowalne i przyjemne dla ucha. Osobiście częściej korzystałem z funkcji bezprzewodowej, aniżeli z połączenie przewodowego – jest to po prostu wygodniejsze, a bassik nadal jest dla mnie mocny i konkretny 🙂 . Maksymalny zasięg BT jaki uzyskałem to około 12m co jest o 2m więcej niż zakłada producent – oczywiście taka wartość jest wystarczająca, także nie mam się do czego doczepić 😀 .

 

A tutaj łapcie nagrania – proszę tylko nie sugerujcie się jakością dźwięku, bo w rzeczywistości jest lepiej.. o wiele lepiej. Filmik jest tutaj tylko dla zasady hehe 😛 .

Tutaj połączenie Bluetooth z TV.

 

 

A tutaj miniJack z telefonem.

 

 

 

PODSUMOWANIE

Zestaw Genesis Helium 400BT to ciekawe głośniki 2.0, które zaskakują dobrą jakością dźwięku i przede wszystkim konkretnym bassem. Produkt zdecydowanie mogę polecić zarówno mniej wymagającym graczom, jak i osobom które lubią od czasu do czasu posłuchać muzyki. Zestaw mega uniwersalny za sprawą regulacji bassów i sopranów, także myślę, że każdy będzie z niego zadowolony. A funkcja Bluetooth dodatkowo podnosi komfort użytkowania. W cenie poniżej 200zł jestem w stanie je polecić.

 

 2,549 total views,  8 views today

OCENA Genesis Helium 400BT
Ocena ogólna
4.2
  • Jakość wykonania
  • Ogólna jakość dźwięku
  • Niskie tony (bass)
  • Średnie tony
  • Wysokie tony
  • Funkcje
  • Bluetooth
  • Zestaw
  • Cena

Nagrody

     

Translate »