Kolejny superszybki pendrive USB 3.1 w dobrej cenie | SanDisk Ultra Fit 32 GB

Ostatnio testowałem dla Was pendrive od SanDisk, który zaoferował nam rewelacyjne prędkości. Niestety jego cena oscyluje w granicach 230zł za wersję 128GB i około 400zł za wersję 240GB. A co jeśli potrzebujemy czegoś równie szybkiego, ale o znacznie mniejszej pojemności? Proszę bardzo – SanDisk Ultra Fit 32 GB, który również chwali się superszybką prędkością i przede wszystkim interfejsem USB 3.1, ale w cenie już zaledwie około 30zł.  Czy warto? Sprawdźmy to!

 

SanDisk Ultra Fit 32 GB charakteryzuje się interfejsem USB 3.1, a jego prędkości osiągają maksymalnie do 130 MB/s odczytu. Jego wymiary to 15,9 x 19,1 x 8,8 mm.

 

Produkt przychodzi do nas w znanym wszystkim opakowaniu. Znajdziemy tutaj informacje m.in. o pojemności, prędkości oraz wykorzystywanym interfejsie.

 

 

W zestawie – pendrive 🙂  .

 

 

Śmieszkuje sobie trochę, bo urządzenie jest na tyle kompaktowe, że w zasadzie nie mam czego opisywać 😀 . Jakość wykonania jak za produkt za około 30zł jest po prostu rewelacyjna. Bardzo dobry plastik, który wydaje mi się, że będzie ciężko zniszczyć. Całość jest idealnie spasowana.

Od góry mamy logo SanDisk i lekko przezroczysty element, gdzie możemy zawiesić pena np. na smyczy.

 

 

Boki obudowy to w zasadzie tylko czarny, lekko matowy plastik. Wtyk to również część obudowy, bo do portu USB penik wchodzi praktycznie cały, bez tego przezroczystego elementu.

 

 

Trzeba też przyznać, że tak kompaktowe wymiary w porównaniu do testowanego wcześniej Extreme PRO  mają swoją bardzo dużą zaletę, bowiem ryzyko ułamania złącza USB jest zmniejszone do minimum.

 

 

No więc lecimy z testami. Tak jak uprzednio, będziemy testować pamięć pod portem USB 3.0, ze względu na to, że nie dysponuję USB 3.1. Także weźcie proszę poprawkę na to, że prędkości mogą być ciutke lepsze pod portem USB 3.1 ;).

Zaczniemy sobie od transferu plików. Na początek sprawdźmy prędkość przesyłu z dysku M.2 na  SanDisk Ultra Fit 32 GB

 

 

teraz z SATA SSD na  SanDisk Ultra Fit 32 GB

 

 

i z HDD na  SanDisk Ultra Fit 32 GB

 

 

No i na odwrót. Z  SanDisk Ultra Fit 32 GB na M.2.

 

 

z penika na SATA SSD

 

 

i oczywiście z pena na HDD.

 

 

Na koniec wykonałem dwa testy za pomocą programów HD Tune i Crystal Disk Mark. Poniżej screeny.

 

 

 

Jak możecie zauważyć, osiągnięte prędkości są bardzo dobre i jak najbardziej satysfakcjonujące. Osoby, które czytały artykuł na temat Extreme PRO mogą być lekko zniesmaczeni, ponieważ uzyskane prędkości w Ultra Fit są niższe. No niestety, płacąc 30zł, a 230zł (pomijam fakt pojemności) musimy mieć świadomość pewnych minusów. Niemniej jednak, moim zdaniem Ultra Fit pokazuje, że w relatywnie niskiej cenie możemy otrzymać produkt o ogromnym potencjale technologicznym i prędkościach jakich nigdy nie uzyskamy w pendrive’ach z interfejsem USB 2.0. A warto dodać, że w tej cenie, a nawet wyższej jest dostępnych sporo pamięci z USB 2.0, co według mnie jest teraz lekką paranoją, bo skoro możemy mieć coś technologicznie nowszego i lepszego to dlaczego mamy płacić tyle samo lub więcej za coś o parametrach znacznie słabszych. Chyba nie zdołam tego zrozumieć… .

 

 

PODSUMOWANIE

Pendrive SanDisk Ultra Fit 32 GB to tania, szybka i nowoczesna pamięć USB 3.1, która nie dość że jest przyszłościowa to i zadowoli każdego, kto dotychczas korzystał ze standardu 2.0. Za 30zł po prostu nie mam czego zarzucić temu produktowi – jestem pod ogromnym wrażeniem, że tak przystępne cenowo urządzenie oferuje najnowszą technologię i tak zadowalające prędkości. Dla mnie stosunek ceny do jakości po prostu przebił wszystko i nie mam nic więcej do dodania.

 

 2,077 total views,  8 views today

OCENA SanDisk Ultra Fit 32 GB Cena: około 30zł
Ocena ogólna
4.9
  • Jakość wykonania
  • Technologia
  • Prędkość odczytu
  • Prędkość zapisu
  • Stabilność pracy
  • Funkcjonalność
  • Zestaw
  • Cena

Nagrody

               

Translate »