Kompaktowe głośniki 2.0 w śmiesznie niskiej cenie i z dobrym bassem | NATEC LYNX

Produktów NATEC nie miałem jeszcze okazji testować, ale ilekroć widzę, że mam do czynienia z polską marką to wiem, że będzie to co najmniej dobrej jakości sprzęt… . Na pierwszy ogień biorę szalenie tanie, kompaktowe głośniki 2.0NATEC LYNX. Możecie je nabyć w granicach 40zł.

 

 

Głośniki komputerowe NATEC LYNX przychodzą do nas w kartonowym pudełku, które muszę przyznać, że wygląda dosyć ciekawie.. a może to dlatego, że lubię kolor niebieski 😀 .

 

 

Z podstawowych informacji o produkcie należy podać m.in. to, że moc głośników to po 3W w RMSie z 40mm przetwornikami, impedancja na poziomie 4 Ohm, pasmo przenoszenia od 100 do 18000 Hz oraz odstęp sygnału od szumu to 60 dB.

 

 

Co znajdziemy w zestawie? Oprócz głośników tylko i wyłącznie instrukcję obsługi.

 

 

NATEC LYNX pod względem designu muszę przyznać, że prezentują się zdecydowanie elegancko. Potwierdzam producenta – sprzęt jest  jak najbardziej kompaktowy i mobilny.. a w zasadzie czy ktoś takie urządzenia transportuje? Prócz membran całość wykonana jest z plastiku ABS – na froncie i górze imituje on drewno co prezentuje się nawet nie najgorzej. Wracając jeszcze do plastiku to nie jest to może najwyższej jakości materiał, ale w tej cenie wybaczamy, tym bardziej że wszystko jest po prostu idealnie spasowane – nic nie trzeszczy, nie ma wrażenia tandety. W sumie nie znając wcześniej ceny pokusiłbym się o stwierdzenie, że testowany sprzęt jest warty raz tyle.. jakieś 70 -90zł 🙂 ?

 

 

Oba głośniki wykonane są identycznie, także będę odnosił się ogólnie do obu.

Front to główna membrana głośnika 3W (RMS), która zajmuje około 1/3 powierzchni, a powyżej otwór, atrapa? Sam nie wiem czego, ale wygląda okej. Całość frontu pokryta jest imitacją drewna.

 

 

Góra to plastiku imitujący drewno.

 

 

Tył oprócz kabelka wychodzącego z obudowy, to tylko i wyłącznie zwykły, czarny plastik z otworami na śrubki.

 

 

Zarówno prawy, jak i lewy bok to membrany wibracyjne, które mają za zadanie wzbogacać niskie tony, przez co bass ma być głębszy i bardziej odczuwalny.

 

 

Na spodzie umieszczono stopki antypoślizgowe – jak podaje producent są to pianki EVA, które gwarantują dobrą stabilność każdego z głośników na różnych powierzchniach… I tak też jest, nie ślizgają się, co w sumie jest również zaletą ich ciężkość – nie mam pojęcia jaka jest ich dokładna masa, ale przyznać trzeba, że wyważone są świetnie! – nie za ciężkie, nie za lekkie.

 

 

 

Nie wspomniałem jeszcze nic o kablu. Z obu głośników, z tyłu wychodzi przewód – znajdziemy na nim prosty, plastikowy potencjometr głośności. Na końcu kabla mamy złącze USB, służące do zasilania głośników (wystarczy podłączyć do portu USB w komputerze / laptopie) oraz miniJack. Długość przewodu to 1,5m.

 

 

 

Przechodząc do najważniejszej części artykułu, czyli dźwięku, pochwalę się że wreszcie zorganizowałem profesjonalny sprzęt do tego typu zadań. Mowa oczywiście o zewnętrznej karcie dźwiękowej, DAC’u marki AUIODTRAK DR. DAC3 (recenzja pojawi się w grudniu) – teraz będziemy wyciskać z głośników i słuchawek ostatnie soki 😀 .

NATEC LYNX pod względem dźwięku zrobiły na mnie niemałe wrażenie. Dobry bass, dynamiczny, wyrównany, który nie zagłusza innych tonów, jest idealnie kontrolowany – wtedy kiedy ma kopnąć – kopnie, kiedy ma być stonowany – jest stonowany. Średnie tony w tej cenie są akceptowalne – wokalizm w żadnym wypadku nie cierpi tutaj na rzecz niskich tonów. Wysokie tony natomiast są niestety mało detaliczne, raczej mają charakter nosowy, ale cena.. za około 40zł nie wymagajmy cudów! Głośność również nie robi tutaj jakieś rozróby, a to wszystko za sprawą zaledwie głośników o mocy 3W – niemniej taka moc spokojnie wystarcza do posłuchania muzyki w niewielkim pomieszczeniu (pokoju), oglądaniu filmów, graniu w gry i wiele więcej. Ogółem dźwięk w tej cenie jest zaskakująco dobry – ostatnio testuję sporo sprzętu audio i myślę, że wiem co mówię .. wgl zaczynam odkrywać u siebie cechy audiofilia, nie wiem czy to dobrze 😛 ?…

A tutaj łapcie moje jakże profesjonalne nagranie ukazujące jak to cudo sobie gra – oczywiście z wykorzystaniem naszego nowego przyjaciela, Pana doktora DAC3 😉

 

 

 

 

PODSUMOWANIE

Kompaktowe głośniki 2.0 NATEC LYNX to produkt za wręcz śmieszne pieniądze – za około 40zł otrzymujemy elegancko prezentujące się głośniki komputerowe, z całkiem zaskakująco jakością dźwięku, zrównoważonym bassem i średniej głośności – imprezy tym sprzęcikiem nie rozkręcimy, ale do domowych warunków, do pokoju i słuchania muzyki, oglądania filmów, grania w gierki i tak naprawdę wielu innych rzeczy LYNX sprawdzą się idealnie. W tej cenie mogę je zdecydowanie polecić!

 

 

Strona producenta NATEC:

http://natec-zone.com/product/glosniki-natec-lynx-6w-rms-2-0-czarne

 

Aktualne ceny NATEC LYNX:

https://www.ceneo.pl/71048878

 

OCENA

Jakość wykonania: 5+/6

Ogólna jakość dźwięku: 5/6

Niskie tony (bass): 5/6

Średnica: 4+/6

Wysokie tony: 4/6

Funkcje: 5/6

Zestaw: 5+/6

Cena: 6/6

Ocena ogólna: 5/6

 1,553 total views,  8 views today

Translate »