O tym, jak zrobić Smart TV za 300 zł

Recenzja Strong Leap S3+

Test niesponsorwany, bezpłatny - zawarte stwierdzenia są tylko subiektywnymi odczuciami redaktora

Następca Strong Leap S3, czyli Strong Leap S3+. Różnice, możliwości – czy warto? Czas przyjrzeć się nowości od marki Strong.

Specyfikacja Strong Leap S3+

System operacyjny Android 11
Maksymalna rozdzielczość 3840 x 2160
Pamięć wewnętrzna 16 GB
Funkcje dodatkowe Bluetooth, Chromecast, Dolby Vision, Google Assistant, HDR
Wyposażenie 2 x baterie AAA, Kabel HDMI, Pilot, Zasilacz
Złącza HDMI, USB, Złącze Ethernet (LAN), SPDIF, sieciowe
RAM pamięć 2 GB
Zasilanie Sieciowe
Kolor Biały
Wi-Fi Tak, Wi-Fi 5
Obsługiwane formaty audio AAC, Dolby Atmos
Obsługiwane formaty wideo H.264, H.265, MPEG4
Wymiary 96 x 96 x 24 m
Waga 179 g

Strong Leap S3+ a Strong Leap S3 – jakie są różnice?

Czas na szybkie porównanie na start – czy Strong Leap S3+ różni się od swojego poprzednika? I tak i nie. Design obu modeli jest inny. Piloty również. I na tym specyfikacje obu urządzeń się różnią. Co to oznacza w praktyce? Tylko tyle, że osoby, które mają starszy model, nie powinny lecieć do sklepu po nowy. Za to ci, którzy nie mają żadnego, muszą pomyśleć.

Wolicie czarnego boxa z małym pilotem czy białą wersję z powiększonym pilotem? Wybór zależy od Was. Ja z tego miejsca odsyłam wszystkich chętnych do tekstu Daniela –  Strong Leap S3. Przeczytaliście i chcecie zobaczyć, co potrafi nowa opcja od tej marki? Zapraszam serdecznie na recenzję.

Pudełko od boxa

Na szybko o opakowaniu Strong Leap S3+. Urządzenie schowane jest w czarnym pudełku z grafikami przedstawiającymi boxa. Do tego barwę kolorów, która najpewniej ma podkreślić wsparcie technologii Dolby Vision® i Dolby Atmos®. Poza tym na opakowaniu znajduje się wiele elementów specyfikacji – dostępnych po angielsku.

Co najważniejsze, pod zewnętrznym kolorowym elementem, kryje się czarny karton, a w nim wyprofilowana część. Dzięki temu Strong Leap S3+ bezpiecznie leży w swoim opakowaniu i niestraszny mu transport czy magazynowanie. Pod kartonikiem kryje się za to pilot i reszta elementów zestawu.

W pudełku znajduje się:

  • Strong Leap S3+,
  • pilot,
  • kabel HDMI,
  • kabel zasilający,
  • dwie baterie AAA,
  • instrukcja,
  • inne dokumenty od producenta.

Wygląd Strong Leap S3+

Problem z mówieniem o Strong Leap S3+ jest taki, że nie do końca jest co powiedzieć. Prawda taka, że po tym boxie widać, jaki jest. To kwadratowy model z ostrymi bokami. Matowy, z lekkim wycięciem, które przyciąga uwagę – ten element świeci się po podłączeniu.

Chyba nie ma co długo rozprawiać nad wyglądem tego modelu. Jest minimalistyczny, biały, ostry w swojej delikatności. Będzie pasować świetnie do wszystkich nowoczesnych pomieszczeń i nie zajmie dużo miejsca!

Jakoś wykonania

Jakoś wykonania Strong Leap S3+ nie pozostawia wiele do życzenia. To bardzo dobry sprzęt, który nie rysuje się przy delikatnych otarciach czy też nie pęka przy lekkich uderzeniach (możliwe, że spadł mi za szafkę, przetrwał bez urazu). Jedyne, co można zarzucić temu boxowi, to matowe wykończenie, które wygląda pięknie, ale przyciąga kurz.

Pilot nawiązujący do klasyki

Trochę więcej mogę powiedzieć o pilocie. On bardzo nie pasuje do stylu Strong Leap S3+. Mimo tego, że jest opływowy, stawia na dużą liczbę klawiszy. Swoim wyglądem nawiązuje do tradycyjnych pilotów do TV. Dzięki przyciskom z cyframi można nim szybciej wpisywać różnego rodzaju kody, piny, hasła czy informacje do sieci. Poza tym pilot może robić za tradycyjne źródło przełączania całego telewizora – gdzie można zmieniać kanały w prosty i banalny sposób.

Jednak na pilocie są nie tylko klawisze z cyframi. Poza tym znaleźć tam można przyciski uruchamiające od razu profil, ustawienia, asystenta Google, stronę startową czy konkretne aplikacje (YouTube, Netflix, Prime Video i Disney +). Trochę brakuje mi tutaj klawisza z nieprzypisanym programem, do którego można samodzielnie dopasować swoje preferencje, ale rozumiem, że producent nie miał takiego zamiaru – chociaż jest to praktyczne.

W praktyce pilot od Strong Leap S3+ jest bardzo wygodny. Samo wpisywanie niektórych danych, np. maila (jeśli się ma w nim cyfry), jest o wiele przyjemniejsze, gdy ma się te dodatkowe klawisze do dyspozycji.

Złącza Strong Leap S3+

Strong Leap S3+ oferuje 5 złączy – w praktyce 3, bo 2 to HDMI i wejście na kabel zasilający. Poza tym użytkownik do dyspozycji ma: SPDIF (np. do podłączenia soundbara), LAN (do sieci internetowej na kablu), USB (np. do połączenia pendrive). W praktyce jest to wystarczające. Mało kto potrzebuje więcej, a jeśli tak, to szuka sprzętu w innej cenie.

Strong Leap S3+ można swobodnie podłączyć do telewizora, głośników i internetu, a dzięki temu zapewni kompleksowe działanie każdemu swojemu użytkownikowi. W przypadku boxów Smart złącza to nie wszystko. Ważniejsze jest stałe operowanie siecią Bluetooth, np. do połączenia z telefonem.

4K dla wszystkich użytkowników

Strong Leap S3+ oferuje uruchamianie wszystkich filmów i programów z programów VOD w jakości 4K (oczywiści tych, które to możliwe). W praktyce to oznacza, że dzięki temu maleństwu można zobaczyć wiele treści w popularniej rozdzielczości.

Jednak samo 4K to nie wszystko. Strong Leap S3+ oferuje wsparcie technologii Dolby Vision® i Dolby Atmos®. To znacząco wpływa na barwę obrazu oraz jego ostrość. Dzięki temu obraz jest bardzo przyjemny dla oczu. Kolory są nasycone, ale nieprzesycone – takie, do jakich się przyzwyczailiśmy przy użytkowaniu nowoczesnego sprzętu.

Strong Leap S3+ daje naprawdę dobry obraz. To bardzo przyjemne rozwiązanie nie tylko, aby dodać funkcje Smart do swojego TV, ale także, żeby móc oglądać na telewizorze treści w lepszej rozdzielczości.

Sterowanie głosem – opcja niezbędna w Smart TV

Jest jedna rzecz, bez której nie wyobrażam sobie Smart TV czy Smart boxów. To sterowanie głosem – oczywiście ze zrozumieniem polskiego języka. Może się wydawać, że to nieprzydatne, że głównie korzystają z tego dzieci i osoby starsze. Prawda jest jednak taka, że każdemu przyda się asystent głosowy. Wystarczy, że trafi się na jakiś dłuższy tytuł, np. na YouTubie czy jakiejkolwiek platformie VOD. Komu chciałoby się wpisywać długie tytuły? Wystarczy kliknąć przycisk i powiedzieć, co chce się zobaczyć – to bardzo wygodne!

I tak, Strong Leap S3+ ma sterowanie głosem. I bardzo mnie to cieszy. Całość działa sprawnie, szybko i zrozumiale. Asystent wie, o co nam chodzi i uruchamia konkretne programy czy filmy, gdy go o to poprosimy. Zdecydowanie przydatna opcja, która uprzyjemnia używanie smart boxów.

Granie na Strong Leap S3+? Mała konsolka do gier dla dzieci

Taka szyba informacja, która według mnie jest ważna przede wszystkim dla rodziców albo mobilnych graczy. Ze smart boxa można zrobić małą i przenośną konsolkę. Nie równa się ona w żadnym stopniu z modelami dostępnymi na rynku (nawet tymi mobilnymi), ale zapewnia możliwość grania. Jak to działa? Całkiem prosto. Wystarczy tylko pobierać na Strong Leap S3+ gry ze sklepu Play. Można w proste produkcje grać za pomocą pilota czy też w bardziej skomplikowane przy użyciu pada/myszki i klawiatury.

Czy to popularne rozwiązanie? Oczywiście, że nie. Ale jeśli ktoś nie może się oderwać od mobilnych gierek, to będzie dobra opcja, żeby odpalić jej na dużym ekranie albo zebrać ze sobą na wakacje.

Jak sprawdza się Strong Leap S3+?

Jak Strong Leap S3+ działa w praktyce? To zależy. Pierwsza instalacja jest długa i monotonna. Zanim cały sprzęt zdążył mi się zaktualizować i włączyć, byłam w stanie zrobić zdjęcia innych produktów do recenzji i odpisać na wiadomości z pracy. Naprawdę początek jest bardzo długi, ale to tylko wstęp. Potem już idzie z górki. Strong Leap S3+ działa sprawnie i bez problemów! Reaguje od razu na ruchy użytkownika. Oczywiście, nie ma on najlepszej na świecie specyfikacji, ale w tym przypadku to nie o to chodzi. On ma po prostu dobrze działać!

Strong Leap S3+ oferuje oprogramowanie Android 11, a do tego certyfikację Google oraz wielu innych aplikacji, np. Netflix, YouTube, Disney+ czy Prime Video. Co to oznacza? Że większość serwisów VOD można bez problemu uruchomić na tym urządzeniu. Każde z nich będzie działać bezpiecznie i bezproblemowo.

Poza tym warto wspomnieć o pilocie. Jego wielkość to coś na plus. Może nie pasuje do minimalizmu Strong Leap S3+, ale sprawdza się bardzo dobrze. Co ważne, nim można obsługiwać zarówno TV, jak i boxa. W praktyce świetnie to będzie pasować, o ile TV obsługuje dany pilot. U mnie był to problem, głównie przy głośności. Zdecydowanie działało to, jak telefon podłączony do radia albo słuchawek – głośność zawsze ma dwa wymiary, które trzeba kontrolować.

Strong Leap S3+ to urządzenie, które obsługuje Chromecasta. To świetna opcja dla osób, które często używają telefonu. Można dzięki temu połączyć smartfon bezpośrednio z boxem i uruchamiać różne funkcje, np. filmy, piosenki czy zdjęcia.

Jak Strong Leap S3+ sprawdza się na co dzień? To przede wszystkim szybki model, który zachwyca.  Jeśli po prostu chce się odpalać pliki z platform VOD, to świetny produkt!

Podsumowanie testów

Strong Leap S3+ to urządzenie za 300 zł? Czy opłaca się je kupić? Tak, o ile chce się klasycznego smart boxa. W tej cenie dostaje się piękny, biały zestaw. Wszystko ze sobą pasuje i ładnie wygląda. Na tym się jednak nie kończy. Cały ten model jest godny uwagi – szybki, sprawny, odpala aplikacje bez problemu. Dlatego zakładam, że to dobra opcja dla osób, które chcą mieć internet w swoim TV, jeśli jednak chce się czegoś więcej, warto sprawdzić moją ostatnią recenzję – https://retest.com.pl/recenzje/jak-odswiezyc-wieloletni-telewizor/.

Plusy i minusy Strong Leap S3+

Plusy Minusy
Minimalistyczny wygląd Mało złączy
Sprawne działanie Niska waga – mój kabel HDMI był silniejszy od całego modelu!
Funkcjonalny pilot
Certyfikowane aplikacje
Asystent głosowy
Atrakcyjna cena

Loading

Strong Leap S3+
Ocena ogólna
4.3
  • Wygląd
  • Funkcjonalność
  • Szybkość działania
  • Cena
  • Pilot
  • Złącza
Translate »