Pendrive do telefonu? | SanDisk Ultra 16GB USB 3.1 typ C

Czy ktoś kiedykolwiek myślał o podłączeniu pendrive do telefonu lub tableta? Jakie zastosowanie może mieć taka pamięć? SanDisk ma w swojej ofercie pena o nazwie Ultra ze złączem USB 3.1 typu C. Do mnie trafił egzemplarz 16GB, jego koszt to niecałe 30zł.

 

SanDisk Ultra 16GB charakteryzuje się przede wszystkim wysuwanym złączem USB 3.1 typu C. Urządzenie potrafi zapewnić prędkość odczytu do 130MB/s. Jego wymiary to 41 mm x 19mm x 7mm, a waga to około 7g.

 

Produkt otrzymujemy w zwykłym tekturowym opakowaniu jakie znamy z większości pamięci przenośnych.

 

 

Zestaw bez fajerwerków, otrzymujemy tylko penika.

 

 

SanDisk Ultra wygląda po prostu dobrze. Jego design może i nie jest jakiś wyjątkowy, ale nie jest też źle. Spasowanie elementów jest prawidłowe i całość wykonana została z dobrych materiałów.

Na froncie mamy aluminiową wstawkę z logo SanDisk, po bokach dobrej jakości plastik. Po lewej stronie widzimy złącze USB 3.1 typu C, które wysuwamy poprzez zwyczajnie przesunięcie w bok. Mechanizm jest prosty, ale przemyślany, ponieważ pen nie lata we wszystkie strony – trzeba użyć trochę siły, aby go wysunąć. Po prawej znajduje się otwór do np. zawieszenia pendrive na jakiejś smyczy.

 

 

Od spodu ciemny, przezroczysty plastik z informacjami producenta.

 

 

Jak wyglądają prędkości tego wynalazku? Z racji tego, że nie posiadam kompa z portem USB typu C skorzystałem z telefonu.. zresztą sam producent poleca aby używać go właśnie z urządzeniami mobilnymi.

Test przeprowadziłem na smartfonie HUAWEI NOVA 3 i.. do 130MB/s to bardzo… bardzo daleko. Poniżej łapcie zrzuty.

 

 

Jak sami widzicie 27MB/s odczytu to śmieszna wartość względem tego co deklaruje producent. 10MB/s zapisu to już totalna lipa. Nie rozumiem skąd tak słabe wyniki. Tłumaczę to sobie ograniczeniami telefonu, ale z drugiej strony NOVA 3 jest stosunkowo świeżym urządzeniem z dobrymi podzespołami, więc co jest nie tak? Nie mam pojęcia.

Tak czy inaczej, nie skreślam SanDisk Ultra, bo może faktycznie trzeba przeprowadzić testy na innym sprzęcie. Na dzień dzisiejszy odstawiam go na półkę i po zakupie karty z USB typu C, do komputera, powrócę do tego artykułu i dam Wam o tym znać 😉 .

 

PODSUMOWANIE

Pendrive SanDisk Ultra 16GB USB typu C to ciekawe urządzenie, z pewnością dla wielu może okazać się niezwykle pomocne do np. przenoszenia czy odczytu danych. Bardzo dobre wykonanie. Niestety prędkości nie są satysfakcjonujące, ale wkrótce sprawdzimy to bardziej profesjonalnie. Czy warto go kupić? Myślę, że tak, o ile faktycznie jest to produkt dla nas niezbędny 😉  .

 

 1,507 total views,  2 views today

OCENA SanDisk Ultra 16GB USB 3.1 typu C
Ocena ogólna
4
  • Jakość wykonania
  • Technologia
  • Prędkość odczytu
  • Prędkość zapisu
  • Stabilność pracy
  • Funkcjonalność
  • Zestaw
  • Cena

Nagrody

Translate »