Pendrive stworzony nawet do damskich kieszeni – KIOXIA TransMemory U366

Recenzja stylowego, małego i eleganckiego pendrive KIOXIA TransMemory U366 128GB

Kompaktowy, stylowy, szybki i elegancki. Wszędzie tam, gdzie chcesz, kiedy chcesz i jak chcesz. KIOXIA TransMemory U366 to niewielki pendrive z interfejsem USB 3.2 Gen 1 typu A. Stworzony do szybkiego przesyłania ważnych plików, mącący służyć jednocześnie jako organizer do kluczy.

Specyfikacja

Pojemność 16GB, 32GB, 64GB, 128GB
Przybliżona pojemność użyteczna 14,4 GB, 28,8 GB, 57,6 GB, 115,2 GB
Interfejs USB 3.2 Gen 1 zgodny z Super Speed / zgodny z USB 2.0 high-speed(3)
Długość 39.0 mm
Szerokość 12.2 mm
Wysokość 4.5 mm
Waga ok. 6 g
Zasilanie przez magistralę USB
Maks. prędkość odczytu 16GB, 32GB, 64GB: 100 MB/s | 128GB: 200 MB/s
Temperatura pracy 0 °C to 50 °C (bez kondensacji)
Czas ustawienia timera 0-60
Temperatura przechowywania -20 °C to 60 °C
Kompatybilność macOS Mojave 10.14, macOS Catalina 10.15, macOS Big Sur 11, macOS Monterey 12, Windows 8.1, Windows 10 oraz Windows 11
Obsługa i wsparcie 5-letnia ograniczona gwarancja

Dostępne pojemności

  1. 16GB – cena około 25 zł,
  2. 32GB – cena około 35 zł,
  3. 64GB – cena około 50 zł,
  4. 128GB – cena około 100 zł.

Maleństwo stworzone do szybkiej pracy

Styl, elegancja, szybkość przesyłania danych i naprawdę niewielki rozmiar. To cechy, które od razu można przypisać do KIOXIA TransMemory U366. Zamknięty w pomarańczowym opakowaniu, dodatkowo otoczony plastikowym etui. Zabezpieczony przez wszelkimi atakami zewnętrznymi, aż do momentu odpieczętowania.

KIOXIA TransMemory U366 to maleństwo ważące niecałe 6 gramów, o jakże wymownych rozmiarach 39 x 12,2 x 4,5 mm. Idealny dla osób potrzebujących małych sprzętów, które można zabrać w każde miejsce, po prostu chowając je w kieszeń. Nieszczęście dla tych, którzy swoje pamięci chowają do szuflady, a potem szukają ich jak igły w stogu siana. KIOXIA U366 świetnie sprawdzi się jako brelok do kluczy czy do karty firmowej.

Wygląd KIOXIA TransMemory U366 nie pozostawia żadnych pytań, czy też niesmaku. Jest po prostu elegancki, przyjemny i delikatny. Świetnie sprawdzi dla każdego; niezależnie od wieku, płci czy rodzaju wykonywanego zawodu. Warto jednak zaznaczyć, że cały pendrive nie jest odporny na wilgoć, ciecz czy też innego rodzaju zabrudzenia, np. w postaci piasku. Należy chronić go przed niebezpiecznymi substancjami, aby nie stała mu się niepotrzebna krzywda.

Złącze USB nie wysuwa się ani też nie zostało schowane pod żadną przykrywką. KIOXIA TransMemory U366 jeszcze bardziej zmniejsza swoje rozmiary, gdy zostaje wpięty do komputera. Z jednej strony ma bowiem odkryte złącze, które przy podłączeniu znacząco obniża długość pendrive. Na zewnątrz zostaje jeszcze nazwa sprzętu i wielkość jego pamięci. Na samym końcu jest niewielki miejsce na zawieszkę, dzięki czemu KIOXIA TransMemory U366 łatwo przypiąć do smyczy, breloka czy też kluczy.

Wspominałam już, że KIOXIA U366 nie jest wodoodporny. Cały materiał, z którego pendrive został wykonany, jest jednak przyjemny w dotyku, nie palcuje się, ale ma spore szanse na powstawanie rys. Z uwagi na odkryte złącze, warto dać o to, aby przy wkładaniu KIOXIA TransMemory U366 w złącze USB, nie był on ubrudzony, aby w trakcie użytkowania nie powstawały nieprzyjemne ślady.

Wydajność

Zacznę od tego, że producent zaleca korzystanie z systemów nie starszych niż Windows 8.1 i macOs v10.12. Oczywiście sprzęt może zdziałać na innych programach, przy oczywistym obniżeniu transferu i obsługi plików. KIOXIA TransMemory U366 jest kompatybilny z USB 3.2 Gen 1 Super Speed i to na nim będzie osiągał najlepsze wyniki, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystywać go w złączach USB-A czy też USB 2.0.

Jak jednak wyglądają wyniki KIOXIA TransMemory U366? Wszystko jest zależne od sprzętu, na screenach powyżej widzicie wyniki z dwóch różnych komputerów. Zapis sekwencyjny sprawdzany na pliku 1 GB jest na poziomie 27 MB/s, a odczyt około 159 MB/s. Czy to imponujący wynik? Nie. Na rynku można znaleźć o wiele szybsze pedrive, ale nie w tej cenie. TransMemory U366 nie jest stworzony dla osób wymagających przesyłania plików w mniej niż pół sekundy. To pendrive, który przede wszystkim może przyciągnąć do siebie estetyką. Przesyłanie na nim plików ważących ponad 30 GB trwa około dwudziestu minut. Z niego jest znacznie szybciej, w około 5. To sprzęt przygotowany do codziennego życia, a nie do pracy. Świadczą o tym przede wszystkim dostępne pojemności (16, 32, 64 i 128GB).

Warto zaznaczyć ogromny plus TransMemory U366. Nawet przy zapełnieniu pamięci, jego wydajność jest na takim samym poziomie, jak przy praktycznie pustym sprzęcie. To świetna opcja dla użytkowników, którzy trzymają na pendrive ważne pliki i nie chcą ich się pozbywać.

Podsumowanie

TransMemory U366 to świetny przykład stawiania wyglądu i wielkości nad szybkość odczytu. To nie błąd czy problem. Po prostu ten pendrive jest stworzony dla danego typu użytkowników. KIOXIA TransMemory U366 to świetny sprzęt dla osób potrzebujących czegoś taniego, niewielkiego i funkcjonalnego, przygotowanego do transferu nie za dużych plików. Nie ma co ukrywać, że TransMemory U366 w pełni nie wykorzystuje potencjału USB 3.2 Gen 1 zgodnego z Super Speed, jeśli pragniecie niesamowitej wydajności, warto zapoznać się z innymi modelami KIOXIA.

Plusy i minusy

Plusy Minusy
Lekki Niewykorzystany w pełni potencjał USB 3.2 Gen 1 zgodnego z Super Speed
Mały
Elegancki
Wytrzymały
5 lat gwarancji
Miejsce na zawieszkę czy zaczep do kluczy

 566 total views,  2 views today

KIOXIA TransMemory U366
Ocena ogólna
4.7
  • Wygląd
  • Styl
  • Szybkość przesyłania danych
Translate »