Podświetlany Headset – Sandberg Cyclone

125-78

Pierwszy raz miałem okazję przetestować słuchawki od firmy Sandberg. Headset jest dostępny już od około 180 zł.

Produkt przyszedł do mnie w skromnym czarnym opakowaniu, na którego froncie widoczny jest sam sprzęt, najważniejsze aspekty słuchawek oraz informacja o pięcioletniej gwarancji. Z tyłu opakowania umieszczona jest krótka instrukcja w ponad 24 językach oraz specyfikacja urządzenia.

Słuchawki są zbudowane głównie z wysokiej jakości plastiku oraz metalu, pałąk jest w pełni do dostosowania wygodny. Muszle są obite wysokiej jakości eko skórą, która świetnie odprowadza ciepło i jest niesamowicie wygodna. Do lewej muszli jest na stałe przytwierdzony mikrofon o świetnej jakości, niestety nie jestem fanem takiego rozwiązania gdy mamy osobny mikrofon na biurku, wtedy mikrofon przy słuchawkach zwyczajnie przeszkadza. Przycisk do wyciszania mikrofonu oraz pokrętło do zmieniania głośności również znajdują się na lewej muszli. O ile rozumiem takie rozwiązania w sprzętach bezprzewodowych, tak nie rozumiem tego tutaj. Podczas zakładania lub ściągania możemy łatwo ściszyć dźwięk, poza tym nie wiemy kiedy mikrofon jest przyciszony. Zdecydowanie wolę umieszczanie tego typu przełączników na przewodzie, blisko urządzenia. 

Jakość dźwięku w słuchawkach jest poprawna, sprzęt zdecydowanie nie nadaje się do profesjonalnego grania w gry, w których kroki są bardzo ważne jak np. Rainbow Six Siege. Przy normalnym użytkowaniu słuchawki spełniają swoje zadanie znakomicie, wygoda stoi na najwyższym poziomie. Wygłuszenie pozwala nam zanurzyć się całkowicie w rozgrywce i stracić poczucie czasu co się wydarzyło u mnie przy The Elder Scrolls Online. Jakość mikrofonu jest świetna, nawet jestem skłonny stwierdzić, że jest to najlepszy mikrofon w headsecie jaki miałem od bardzo dawna, dźwięk jest czysty, wyrównany oraz wyrazisty. Oprócz tego urządzenie jest świetnie podświetlane, budowa słuchawek uniemożliwia podświetleniu oślepianie nas, pomimo jego jasności. Niestety do słuchawek nie ma żadnego oprogramowania, a kolory światła zmieniają się automatycznie, niczego nie jesteśmy w stanie zmienić. 

Podsumowanie

Firma Sandberg stworzyła naprawdę dobry produkt za przystępną cenę, osobiście nie jestem fanem dużej ilości świateł przy stanowisku ale to tylko moja opinia. Wygoda słuchawek oraz jakość mikrofonu stoją na najwyższym poziomie, niestety dźwięk słuchawek mógłby być nieco lepszy. Uważam, że jest to jeden z lepszych sprzętów dostępnych poniżej 200 zł.

 

Loading

Ocena
Ocena ogólna
4.3
  • Jakość wykonania
  • Jakość dźwięku
  • Jakość mikrofonu
  • Design
  • Podświetlenie
Translate »