Słuchawki dla gracza za 50zł? | Rebeltec TYPHOON

Kolejny produkt dobrze znanej nam już marki Rebeltec. Gamingowy headset Rebeltec TYPHOON to produkt kosztujący zaledwie 50zł i oferujący całkiem dobrą jakość wykonania. Sprawdźmy, czy te słuchawki są cokolwiek warte.

 

Rebeltec TYPHOON przychodzą do nas w standardowym pudełku, do jakiego zdążył już nas przyzwyczaić producent.

 

 

Podstawowa specyfikacja ma się tutaj następująco: pasmo przenoszenia od 20Hz do 20kHz, impedancja na poziomie 32 Ω, moc wejściowa 40 mW i moc wyjściowa 25 mW z czułością na poziomie 115 dB, no i 50mm głośniki. Ponadto znajdziemy tutaj mikrofon z redukcją szumów i pasmem przenoszenia od 100Hz do 100kHz.

 

W zestawie znajdziemy tylko i wyłącznie słuchawki.

 

 

Design urządzenia może się podobać. W porównaniu z typowymi słuchawkami dla graczy, tutaj nie znajdziemy podświetlenia, za to całość wygląda solidnie, a to za sprawą stalowego wykończenia oraz pałąka.

Produkt wykonany jest ze stali, plastiku oraz tworzywa skóropodobnego. I trzeba przyznać, że jakość tych elementów stoi na naprawdę wysokim poziomie.. nic nie trzeszczy i wszystk jest idealnie spasowane.

 

 

Zewnętrzna strona nauszników obudowana jest czarnym plastikiem wraz ze stalowym wykończeniem i czerwonymi, plastikowymi wstawkami. Znajdziemy tutaj również logo Rebeltec 😉 .

 

 

Na lewym nauszniki, a właściwie na krawędzi obudowy znajduje się mikrofon.. szkoda, że jest wbudowany..no ale cóż. Mamy tutaj również wychodzący kabel w grubym oplocie o długości 2.1m zakończony dwoma wtykami: słuchawkowym i mikrofonowym – miniJack. Na obudowie znalazł się również prosty potencjometr do regulacji głośności.

 

 

Pałąk to w pełni stalowa konstrukcja – bardzo solidna i przede wszystkim twarda, przez co całość słuchawek nie tylko wygląda ciekawie, ale również sprawia wrażenie dużo droższego produktu.

Poniżej natomiast mamy dopasowujący się do naszej głowy cienki, skóropodobny pałąk, który moim zdaniem mógłby ciut grubszy, przy czym również miększy.

 

 

Pady słuchawek także wykonane są z bliżej nieokreślonej imitacji skóry, aczkolwiek nie oznacza to, że są nie wygodne. Wręcz przeciwnie! Przez swą dosyć dużą grubość są miękkie i fajnie przylegają wokół uszu – tak.. są to słuchawki półotwarte, a uszy wpadają do środka nauszników. Po kilkugodzinnej sesji z muzyką i grami nie miałem żadnego dyskomfortu czy bólu uszy.

 

 

Jakość dźwięku. Ogółem muszę przyznać, że jestem zdecydowanie pozytywnie zaskoczony.

Bardzo fajnie wysunięty na przód bass, przy czym średnica lekko wycofana, ale nadal idealnie słyszalna i w żaden sposób nie zagłuszona. Wysokie tony jak można się spodziewać są niestety płaskie i takie jakby.. bezpłciowe, niemniej za cenę 50zł jest naprawdę dobrze!

Dźwięk jest czysty, bez przesterowań i sztucznych podbić. Jest zwyczajnie lepiej niż można się spodziewać w tej kategorii cenowej.

W grach single player, z wybuchami, różnego rodzaju efektami słuchawki są zdecydowanie przyjemne. Również w wyścigówkach produkt sprawdza się rewelacyjnie.

Co do gier sieciowych typu CS to już kwestia indywidualna. Nie są to słuchawki, w których usłyszycie najmniejsze detale, niemniej dla początkujących wydają się sensowną opcją.

Do muzyki typu rock, rap, hip hop, disco.. proszę bardzo! Przyjemny bass robi tutaj robotę 😉 .

 

Na koniec mikrofon, który jest raczej średniej jakości. Niby jakość nie jest najgorsza i nasz głos jest w miarę dobrze i wyraźnie słyszalny, ale to  nadal przeciętna jakość.

 

 

PODSUMOWANIE

Słuchawki Rebeltec TYPHOON to ciekawa propozycja dla początkujących graczy, bądź osób, które nie oczekują cudów. W cenie około 50zł to zdecydowanie jedna z ciekawszych propozycji, które miałem okazję testować. Według mnie jak najbardziej warto!

 

 

Aktualne ceny Rebeltec TYPHOON: 

https://www.ceneo.pl/53120542

 

Więcej informacji o produkcie na stronie producenta:

https://rebeltec.eu/o/sluchawki-dla-graczy-typhoon

 

 

OCENA

Jakość wykonania: 5/6

Ogólna jakość dźwięku: 5/6

Niskie tony (bass): 4+/6

Średnie tony: 4/6

Wysokie tony: 3+/6

Funkcje: 4/6

Zestaw: 4/6

Cena: 6/6

Ocena ogólna: 5/6

 1,570 total views,  2 views today

Translate »