Superszybki pendrive ze sporą pojemnością | SanDisk Extreme Pro 128GB USB 3.1

W dzisiejszych czasach pamięci przenośne to standard dla każdego użytkownika komputera. Często wybierając pendrive’a nie zwracamy uwagi na jego parametry tylko sugerujemy się pojemnością, a to nie zawsze jest dobre rozwiązanie. Dla mnie osobiście pamieć przenośna powinna być szybka, stabilna i przede wszystkim pewna, bo nie wyobrażam sobie, żeby dane nagle gdzieś się ulotniły. Dzisiaj na warsztat biorę pendrive od marki SanDisk, a dokładnie Extreme PRO o pojemności 128GB i z interfejsem USB 3.1. Cena takiego cuda nie jest niska, bo w chwili obecnej przyjdzie nam za niego zapłacić około 230zł. Czy warto zainteresować się tak drogim produktem? Sprawdźmy to!

 

SanDisk Extreme PRO 128GB charakteryzuje się interfejsem USB 3.1, a jego prędkości osiągają maksymalnie do 420 MB/s odczytu i do 380 MB/s zapisu. Jego wymiary to 11 x 21 x 71 mm.

 

Urządzenie otrzymujemy w niewielkim, kartonowym pudełeczku, przez które możemy podejrzeć naszego pena. Jak przystało na pamięć, mamy tutaj pierdyliard informacji, którymi zasadniczo powinniśmy się zainteresować przed zakupem produktu.

 

 

W zestawie oprócz pendrive’a dostajemy roczną licencję na program RescuePRO Deluxe, ale nie on jest naszym dzisiejszym bohaterem.

 

 

Sam pen dla niektórych może okazać się dosyć duży, bo wielkością przypomina stare pamięci flash. Niemniej jakość wykonania stoi tutaj na bardzo wysokim poziomie. W konstrukcji zastosowano wysokiej jakości aluminium oraz połyskujący plastik. Wszystkie elementy są prawidłowo spasowane, nic nie odstaje, nic nie trzeszczy.

 

 

Od frontu mamy suwaczek, dzięki któremu wysuwamy wtyk USB. Po bokach mamy logo SanDisk i informację, że mamy do czynienia ze standardem USB 3.1.

 

 

Prawy bok to specjalny otwór do np. zawieszenia pena na smyczy.

 

 

Lewy bok to wtyk USB.

 

 

Na spodzie umieszczono kilka informacji o produkcie.

 

 

No i chyba możemy przejść do testów. Pamięć testowałem pod portem USB 3.0 z uwagi na brak portu USB 3.1. Myślę, że to i tak wystarczy, ponieważ będziemy mieli pewność, że z wykorzystaniem portu USB 3.1 uzyskamy ciut lepsze wyniki.

 

Na pierwszy ogień lecą proste transfery plików. Na początku przeniosłem pliki z dysku M.2 na SanDisk Extreme PRO 128GB. Poniżej macie screen z prędkością.

 

 

Następnie przenosiłem pliki z dysku SATA SSD na SanDisk Extreme PRO 128GB

 

 

No i oczywiście ze zwykłego twardziela, czyli HDD

 

 

A teraz transfer z SanDisk Extreme PRO 128GB na dysk M.2

 

 

Z SanDisk Extreme PRO 128GB na dysk SATA SSD

 

 

Oraz na dysk twardy HDD

 

 

Na koniec wykonałem dwa testy za pomocą programów HD Tune i Crystal Disk Mark. Poniżej screeny.

 

 

 

I co ja mogę powiedzieć? W cenie około 230zł nie może być rozczarowania. Pendrive od SanDisk’a okazał się po prostu bardzo wydajny, szybki i pojemny – jego rzeczywista pojemność to 119GB, z czego w zasadzie każdy powinien sobie zdawać sprawę. Podczas kilkudniowych testów nie zauważyłem jakichkolwiek spadków prędkości odczytu, czy też zapisu. Sądzę, że pod portem USB 3.1 prędkości okazałyby się jeszcze lepsze, ale nawet na USB 3.0 jest jak dla mnie fenomenalnie!

 

 

PODSUMOWANIE

SanDisk Extreme PRO 128GB USB 3.1 to pendrive, który mimo swojej dość wysokiej ceny (około 230zł) pozytywnie zaskakuje oferowanymi prędkościami. Jest to przede wszystkim pamięć dla osób potrzebujących pewnego, szybkiego i stabilnego rozwiązania o sporej pojemności. Wymiary mogą Was ciutke odstraszyć, ale z drugiej strony tak szybko go nie zgubicie 🙂 . Czy warto go kupić? Kwestia myślę, że indywidualna, ale patrząc na sam produkt jest on zdecydowanie warty uwagi!

 

 945 total views,  2 views today

OCENA SanDisk Extreme PRO 128GB około 230zł
Ocena ogólna
4.4
  • Jakość wykonania
  • Technologia
  • Prędkość odczytu
  • Prędkość zapisu
  • Stabilność pracy
  • Funkcjonalność
  • Zestaw
  • Cena
Translate »