Świetna klawiatura mechaniczna od SPC Gear | SPC Gear GK550 Omnis Kailh Brown RGB

Klawiatury mechaniczne często uważane są za produkty bardzo drogie, wykraczające poza budżet przeciętnego gracza, bo właśnie do nich skierowane są owe urządzenia. Dzisiaj pod lupę biorę może nie najtańszą, ale również nie najdroższą, pełnowymiarową klawiaturę mechaniczną polskiego producenta SPC Gear GK550 Omnis Kailh Brown RGB. Koszt tego wynalazku to około 279zł. Czy warto? Sprawdźmy to!

 

SPC Gear GK550 Omnis przychodzi do nas w standardowym jak na klawiatury pudełku, niemniej zdecydowanie eleganckim.W zestawie oprócz klawiatury znajdziemy instrukcję obsługi.

 

 

Co powinniśmy wiedzieć na temat produktu? Między innymi mamy tutaj do czynienia z pełnowymiarową klawiaturą, wyposażona w 104 przyciski, odpinaną magnetyczną podpórkę pod nadgarstki, punktowe podświetlenie RGB z aż 18 efektami, przełączniki Kailh Brown i programowalne makra. Dodatkową ciekawą funkcją jest N-Key Rollover, czyli pełny anti-ghosting – dzięki temu możemy wcisnąć wszystkie przyciski na klawiaturze i każde z tych wciśnięć zostanie odrębnie zarejestrowane! Waga produktu to 950g – tutaj zawsze jestem zdania, im cięższa klawiatura tym bardziej stabilniejsza na biurku – tutaj jest perfekcyjnie.

 

Na początku warto by również co nieco wspomnieć o przełącznikach Kailh. Kailh to nic innego jak tańsze odpowiedniki droższego rozwiązania Cherry – nie oznacza to jednak, że przełączniki Kailh są gorsze, wręcz przeciwnie! Po wielu testach stwierdzono, że są one równie dobre jak Cherry. A co konkretnie oznacza Kailh Brown? – jest to rodzaj przełączników przeznaczonych zarówno do gier, jak i pozostałych czynności – przez wielu uważane również za jedne z najlepszych 🙂 .

 

 

A czym są programowalne makra? Jest to funkcja pozwalająca na przypisanie konkretnych funkcji danej kombinacji przycisków. Fajne rozwiązanie dla osób, które lubią sobie ułatwiać życie 😀 .

 

Wykonanie GK550 stoi na naprawdę wysokim poziomie.Otrzymujemy produkt wykonany wręcz perfekcyjnie! Świetny design, wysokiej jakości tworzywo sztucznego i wzmocnienie konstrukcji aluminium. Jest to chyba jedna z lepszych klawiatur jakie kiedykolwiek użytkowałem, a było ich naprawdę sporo.

 

 

Bardzo miłym dodatkiem jest magnetyczna podpórka pod nadgarstki z elegancką fakturką. Jest to idealne rozwiązanie, gdy przez dłuższy czas korzystamy z klawiatury. Osobiście stwierdzam, że zdecydowanie poprawia to komfort użytkowania i przede wszystkim nasze dłonie mniej się męczą.

 

 

Spód klawiatury to standardowo stopki antypoślizgowe, dwie stopki podwyższające klawiaturę oraz kluczyk do wyjmowania klawiszy.

 

 

Mamy tutaj 1,8 metrowy, solidny kabel w nylonowym oplocie, zakończony pozłacanym złączem USB, które możemy schować do specjalnej osłonki.

 

 

Tak jak już na początku wspomniałem, mamy tutaj 104 przyciski – każdy z nich jest podświetlany, a na bokach dodatkowo mamy podświetlenie LED w kolorze białym, które oczywiście możemy w  dowolnej chwili wyłączyć. Całość posiada szalenie rozbudowane tryby RGB, których mamy do dyspozycji aż 18. Dodatkowo możemy sterować szybkością, jak i jasnością danego efektu. A co samej jasności to jestem pod ogromnym wrażeniem! – nawet podczas jasnego dnia, podświetlenie jest świetnie widoczne. Ciężko jest mi opisać każdy efekt, tak więc łapcie krótki filmik 🙂 (PS. sorry za jakość.. trzeba jednak zainwestować w dobrą kamerę do filmików prezentacyjnych hehe 😀 ) . Aa.. i dodatkowo w filmiku pokazałem jaki klik mają przyciski. Miłego seansu 😉 .

 

 

Gdyby ktoś stwierdził, że filmik jest beznadziejnej jakości, za co przepraszam, to odsyłam do strony producenta, gdzie znajdziecie bardzo fajnie pokazany każdy z trybów RGB: http://spcgear.com/products/gk550-omnis-kailh-brown-rgb/

 

No i pewnie zapytacie jak klawiatura sprawdza się podczas grania i innych czynności. Przyznam się szczerze, że SPC Gear GK550 po prostu skradł moje serce. Testują ją już kilka tygodni i nie mogę się od niej oderwać.. a mam jeszcze kilka innych klawiaturek do przetestowania 😛 . Wygoda, komfort, świetny design, mnogość funkcji i rewelacyjne efekty RGB. Grałem na niej w gry – zarówno strzelanki, jak i wyścigówki, pisałem dla artykuły i po prostu korzystałem z komputera – w każdej z tych rzeczy produkt SPC Gear GK550 sprawdził się znakomicie. Dla mnie istna PETARDA!

 

 

PODSUMOWANIE

Klawiatura mechaniczna SPC Gear GK550 Omnis Kailh Brown RGB to według mnie produkt idealny. Przez moje ręce przeszło sporo klawiatur, z różnych półek cenowych, ale to właśnie testowany dzisiaj produkt i przede wszystkim polski producent pokazał jak zrobić porządne urządzenie, zachowując przy tym idealny stosunek ceny do jakości. Kolejna polska marka pokazuje, że w dobrej cenie, bo zaledwie około 279zł, można otrzymać rewelacyjny produkt, który zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wybrednych użytkowników – a ja zdecydowanie do nich należę 🙂 . GK550 to zdecydowanie klawiatura mechaniczna, którą polecam!

 

 

Ceny klawiatury mechanicznej SPC Gear GK550 Omnis Kailh Brown RGB:

https://www.ceneo.pl/60582565

 

Więcej informacji o produkcie na stronie producenta:

http://spcgear.com/products/gk550-omnis-kailh-brown-rgb/

 

OCENA

Jakość wykonania: 6/6

Komfort pracy: 6/6

Funkcje: 6/6

Zestaw: 5+/6

Cena: 5+/6

Ocena ogólna: 6/6 !!!

 2,634 total views,  12 views today

Translate »