Tani gryzoń od HIRO | HIRO GECKO

Ostatnio na łamach reTEST pojawia się sporo sprzętu gamingowego – zarówno tego tańszego, jak i droższego. Dzisiaj mam dla Was recenzję stosunkowo taniego gryzonia od HIRO, czyli marki należącej do NTT. HIRO GECKO to gryzoń, którego możecie nabyć już w granicach 69zł. Czy warto? Przekonajmy się!

 

Produkt otrzymujemy w standardowym pudełku z klapkę, dzięki której możemy podejrzeć jak w rzeczywistości wygląda mycha.

 

 

Urządzenie charakteryzuje się sensorem AVAGO A5050 oraz mikroprocesorem z częstotliwością raportowania do 500 Hz.  Maksymalna prędkość wynosi 30ips, maksymalne przyspieszenie 8G, częstotliwość próbkowania to 4500fps. Zastosowano tutaj również czteropoziomową regulację rozdzielczości – 600/1200/1800/2400 DPI – każdej z rozdzielczości przypisany jest inny kolor podświetlenia LED.

 

W zestawie znajdziemy samą mychę oraz bardzo podstawową i przejrzystą instrukcję obsługi – co w sumie rzadko się spotyka 🙂 .

 

 

HIRO GECKO trzeba przyznać, że wygląda całkiem ciekawie. Nie jest to może jakaś super designerska konstrukcja, ale zdecydowanie stonowana i przyjemna dla oka. Jakość wykonania muszę pochwalić – jest to jedna z lepiej wykonanych myszy w tej cenie – zastosowano tutaj matowy plastik, który w dotyku przypomina gumę przez co komfort użytkowania jest zdecydowanie na plus, ale jednak taka powłoka lubi się brudzić 😉 .

 

Patrząc od góry mamy przełącznik DPI, który jest oczywiście podświetlany. Powyżej mamy klikalny scroll, który działa całkiem przyzwoicie.Po bokach mamy prawy i lewy przycisk myszy.

 

 

Schodząc nieco niżej widzimy logo HIRO i charakterystyczne żłobienie, w którym zastosowano punktowe podświetlenie LED. Kolory podświetlenia zmieniają się w zależności od DPI i w żaden inny sposób nie możemy tego zmienić.

 

 

Lewy bok to dwa przyciski, które standardowo w przeglądarce służą jako WSTECZ i DALEJ.

 

 

Prawy bok pozostaje niezagospodarowany.

 

 

Od przodu wychodzi nam 1,5 metrowy kabel w nylonowym oplocie zakończony pozłacanym wtykiem USB.

 

 

Na spodzie oprócz sensora i informacji producenta umieszczono 4 teflonowe ślizgacze.

 

 

Jak gryzoń sprawdza się na co dzień? W miarę akceptowalnie, aczkolwiek ze względu na zastosowany tutaj sensor AVAGO A5050 nie mogę powiedzieć, że jest to sprzęt idealny. O sensorze AVAGO A5050 miałem już okazję co nieco wspomnieć przy okazji testu myszki Rebeltec FALCON. Niestety jest to jeden z najsłabszych sensorów, które głównie spotykane są w budżetowych konstrukcjach.  Posiada on dosyć słabe osiągi – niskie prędkości maksymalne (ok. 0.7m/s), jitter, wysoki LOD oraz słabą kompatybilność z większością podkładek – tutaj nie ma mowy aby użytkować myszkę bez podkładki.. . Jedynym jego plusem jest całkiem przyjemny, typowo optyczny feeling. Niemniej jednak nie stwierdzam, aby mycha miała jakiekolwiek problemy. Świetnie nadaje się do typowo podstawowych czynności typu przeglądanie internetu, zwyczajne prace biurowe czy zagranie w gry na singlu. Multiplayer to już kwestia indywidualna, bo jeśli ktoś jest zapalonym i jednocześnie doświadczonym graczem to przykro mi, ale nie będzie zadowolony z HIRO GECKO. To naprawdę prosta konstrukcja dla mało wymagających użytkowników i początkujących graczy. I uprzedzam wszelkie pytania, czy myszka jest gorsza od zwykłych biurowych modeli – NIE! W żadnym wypadku nie jest gorsza, jest bez wątpienia lepszym rozwiązaniem od wszelkich podstawowych biurowych modeli.

Na plus HIRO GECKO trzeba dodać, że jest to konstrukcja zarówno dla osób praworęcznych jak i leworęcznych 😉 .

 

 

PODSUMOWANIE

Myszka gamingowa HIRO GECKO to propozycja dla mało wymagających osób i początkujących graczy. Urządzenie jest mega wygodne i bardzo dobrze wykonane. Dodatkowo dzięki przemyślanej konstrukcji jest to idealny model dla osób praworęcznych jak i leworęcznych. Cena około 69zł może i nie jest jakaś super atrakcyjna, bo w tej cenie można znaleźć modele m.in. z dedykowanym softem. Czy warto? Zdecydujcie sami 😉 .

 

 

Ceny myszki HIRO GECKO:

https://www.ceneo.pl/54257650

 

Więcej informacji nt. myszki na stronie producenta:

https://hiro.com.pl/produkty/hiro-gecko

 

 

OCENA

Jakość wykonania: 5+/6

Komfort pracy: 5/6

Precyzja: 4/6

Funkcje: 4/6

Zestaw: 5/6

Cena: 4+/6

Ocena ogólna: 4+/6

 1,263 total views,  12 views today

Translate »