Wielofunkcyjny mikrofon karaoke | uGo UMK-1139

Trochę się spóźniłem, bo ten artykuł miał być propozycją prezentu dla naszych pociech 😀 . No ale cóż… może jednak ktoś będzie zainteresowany testowanym dzisiaj produktem. Dzisiaj przyjrzę się ciekawemu gadżetowi od uGo, a mowa o bezprzewodowym mikrofonie wielofunkcyjnym z funkcją karaoke. Cena tego cuda oscyluje w granicach 60zł.

 

Produkt przychodzi do nas w podłużnym, kartonowym pudełku.

 

 

Z podstawowych informacji mamy tutaj wbudowany głośnik o mocy 3W w RMSie i zakresem częstotliwości od 20Hz do 20kHz. Maksymalna głośność to 90dB. Urządzenie posiada mikrofon, połączenie bezprzewodowe Bluetooth (zasięg do 10m), funkcję echa, podświetlenie LED oraz akumulator o pojemności 2200mAh.

 

W pudełku oprócz samego urządzenia znajdziemy instrukcję obsługi, kabelek microUSB – miniJack, oraz kabelek microUSB – USB do ładowania mikrofonu.

 

 

Mikrofon pod względem designu jest ciut śmieszny 😀 , ale jednak producent musiał tutaj umieścić zarówno głośnik jak i mikrofon, także.. heh.. jestem w stanie to zrozumieć 🙂 .

Jakość wykonania urządzenia nie powala – jest to typowy plastik stosowany w zabawkach, ale z drugiej strony, wszystko jest ładnie spasowane, nic nie odstaje, więc nie ma co narzekać.

Patrząc od góry, czyli tej chudszej części, mamy mikrofon.

 

 

Wokół obudowy umieszczono m.in. suwaki do zmiany mocy echa, głośności mikrofonu oraz przycisk POWER, który służy również do zmiany podświetlenia LED.

 

 

Obok, z lewej strony mamy również prosty przycisk do zmiany czy też zzatrzymania utworu, slot na karty microSD oraz port microUSB, dzięki któremu możemy ładować urządzenie oraz podłączyć mikrofon chociażby do komputera.

 

 

Na spodzie, czyli szersza strona urządzenia to z kolei 3W głośnik, wokół którego umieszczono 4 diody LED świecące w kolorach: czerwonym, niebieskim, zielonym, różowym oraz tryb płynnego przechodzenia pomiędzy tymi kolorami i świetny tryb, a właściwie efekt świecenia do granej muzyki.

 

 

Jakość dźwięku w tym urządzeniu co ciekawe nie jest aż tak zła jak się spodziewałem! Całkiem przyzwoity wokal, słychać również spokojny, lekki bass. Bardzo fajnie jest to i muszę przyznać, że nawet przyjemne dla ucha. Oczywiście nie jest to jakaś petarda pod względem jakości dźwięku, ale jako zabawka zdecydowanie wystarczająca 😉 .

 

Mikrofon hmm… można się fajnie pobawić, ale zdecydowanie czuć że jest to słabe. Ustami musimy wręcz dotykać mikrofonu, aby ten dźwięk w ogóle się wydobywał. Niestety są tutaj również obecne lekkie szumy.. jest to raczej normalne w tego typu urządzeniach, ale jednak nacisk na mikrofon powinien tu być większy. Tak czy inaczej fajnie, że mamy tutaj możliwość regulacji echa oraz głośności mikrofonu. Dla dzieciaków uważam, że mimo wszystko jest to fajna zabawka… a również i starsi po kilku głębszych powinni się fajnie bawić hehe 😛

 

Połączenie Bluetooth działa bez najmniejszych problemów. Również slot na karty microSD bez problemu czyta muzykę mp3. Nie testowałem połączenia miniJack, ale sądzę że sprawdzi się równie dobrze.

 

Uprzedzając pytania o to ile to cudo trzyma na baterii, od razu mówię, że nie mam pojęcia, bo nie udało mi się go jeszcze rozładować 🙂  na razie użytkowałem go około 3h… ile jeszcze potrzyma. Nie wiem, ale akumulator 2200mAh robi tutaj robotę.

 

 

 

PODSUMOWANIE

Bezprzewodowy mikrofon karaoke uGo UMK-1139 to ciekawe urządzenie na prezent dla najmłodszych. Sporo funkcji, zaskakująco dobra jakość dźwięku i niestety nieco słabszy mikrofon, ale nie możemy mieć wszystkiego. Tak czy inaczej cena około 60zł wydaje się być przyzwoita 😉  .

 

 

Ceny mikrofonu karaoke uGo UMK-1139:

https://www.ceneo.pl/68228292

 

Więcej informacji nt. produktu na stronie producenta:

http://ugo-europe.com/product/mikrofon-karaoke-ugo-bezprzewodowy-srebrny

 

 

OCENA

Jakość wykonania: 4+/6

Ogólna jakość dźwięku: 4+/6

Niskie tony (bass): 4+/6

Średnie tony: 4+/6

Wysokie tony: 4/6

Jakość dźwięku mikrofonu: 4/6

Funkcje: 5/6

Zestaw: 5/6

Cena: 5+/6

Ocena ogólna: 5/6

 1,248 total views,  2 views today

Translate »