bg1 1920

Niewielkie rozmiary, prosta instalacja, Wi-Fi 6

Tenda U11

Brak karty sieciowej w komputerze. Jaka powinna być dobra karta sieciowa?

Choć większość laptopów oraz komputerów ma już wbudowane karty sieciowe może zdarzyć się model, który albo nie będzie w nią wyposażony, albo karta przestanie działać. Zawsze można się wtedy ratować zewnętrzną kartą sieciową wpinaną do komputera.

Jaka jest dobra zewnętrzna karta sieciowa? Musi przede wszystkim zapewniać wysoką prędkość transmisji danych, powinna także pasować do wielu rożnych systemów operacyjnych i mieć niezawodne sterowniki. Karta taka musi gwarantować stabilną pracę i łatwość użytkowania.

Kompaktowy adapter USB Wi-Fi 6

Marka Tenda poszerzyła swoją ofertę o adapter z interfejsem USB U11. Obsługuje standard Wi-Fi 6, a prędkości dochodzą do 286 Mb/s oraz do 600 Mb/s (odpowiednio w paśmie 2,4 i 5 GHz). Jego rozmiary są niewielkie. Łatwo go przenosić, a jeśli do portu USB obok chcesz wpiąć inne akcesoria (na przykład pendrive’a) nie będzie go blokował.

Adapter USB Wi-Fi 6 Tenda U11 wpięty do portu laptopa z systemem Windows
 

U11 jest kompatybilny z różnymi systemami operacyjnymi: zarówno Windows (7/10/11), jak i Linukx (3.10+) oraz UOS. Korzystający z systemów Windows mają bonus w postaci prawdziwej pracy Plug and play oraz braku konieczności pobierania i instalowania sterowników ze strony producenta.

Adapter może także pracować w trybie punktu dostępowego. Dzięki technologii OFDMA+MU-MIMO udostępnia Internet z  jednocześnie wielu urządzeniom końcowymym w tym samym czasie. Wyposażony jest również w rozmaite rozwiązania, jak algorytm korekcji błędów LDPC, który skutecznie naprawia błędy w przesyłanych danych, automatyczny wybór pasma (przy współpracy z routerem dwuzakresowym) i inteligentny algorytm, który poprawia stabilność i zasięg transmisji. U11 zapewnia również bezpieczeństwo sieci podczas korzystania z niego, za sprawą protokołów WPA-PSK/WPA2-PSK i WPA/WPA2. 

Główne cechy adaptera USB U11

  • obsługa Wi-Fi 6 i prędkość do 286 Mb/s w paśmie 2,4 GHz oraz do 600 Mb/s w paśmie 5 GHz;
  • interfejs USB 2.0
  • niewielkie rozmiary (7,6 x 18,5 x 36,8 mm) – łatwo go przenosić i nie blokuje innych portów w komputerze;
  • automatyczny wybór pasma, zależnie od potrzeb, oraz inteligentny algorytm, który poprawia transmisję bezprzewodową;
  • kompatybilność z wieloma systemami operacyjnymi (Windows 7/10/11, Linux 3.10+, UOS);
  • Plug and play, brak konieczności instalowania sterownika ze strony producenta (przy systemach Windows);
  • obsługa AP oraz OFDMA+MU-MIMO dla jednoczesnego udostępniania Internetu dla wielu urządzeń końcowych w tym samym czasie;
  • algorytm korekcji błędów LDPC, który skutecznie naprawia błędy w przesyłanych danych;
  • szyfrowanie komunikacji i ochrona bezpieczeństwa sieci.

Sprawdź adapter USB U11 w ofercie marki Tenda

Loading