Gotowe komputery czy All-In-One – czyli co dzisiaj bardziej się opłaca?

Jaki komputer wybrać, aby nie przepłacić?

Rozważając zakup komputera osobistego, często ustalamy wstępną konfigurację, której skompletowanie może być trudne – ze względu na rosnące przez kryptowaluty ceny kart graficznych lub po prostu epizody niedostępności konkretnych modeli. Obniżki zdarzają się stosunkowo rzadko, a i niekorzystny kurs złotówki w stosunku do euro i dolara nie napawa optymizmem. Gotowe zestawy oraz All-In-One mogą być w takiej sytuacji kuszącą propozycją.

 

Polski rynek komputerów osobistych (tzw. zestawów) jest zdominowany przez marki lokalne, które są uzależnione od lokalnych dostaw podzespołów. Udział marek globalnych, szczególnie w zakresie desktopów dla graczy jest bardzo zauważalny – liderem jest tutaj Acer, który w sekcji gotowych maszyn dla graczy dzierży nawet 25% udziałów w sprzedaży. Do takiej sytuacji doprowadziło to, że marki lokalne przestały być już tak atrakcyjne – koszt zakupu ich zestawu jest na takim samym poziomie, co w przypadku marek globalnych i co więcej – towar jest dostępny od ręki. Warto wiedzieć o tym, że gotowe zestawy również są zdatne do rozbudowania – działa to właściwie tak samo, jak w przypadku konfiguracji samodzielnie złożonej.

 

Niepewność na rynku podzespołów komputerowych, a w szczególności w zakresie cen kart graficznych, niedobór czipów powodują, że ceny fluktuują i rzadko wracają do poprzednich poziomów. To rzecz niezbyt komfortowa dla osób, które lubią samodzielnie składać maszyny do różnych zastosowań – obsługi programów 3D, gier, specjalistycznych obliczeń. Po latach marginalizacji, globalni dostawcy – a szczególnie Acer – gotowych maszyn wyznaczają konkretne trendy. Dzięki obserwacji oczekiwań konkretnych grup, jesteśmy w stanie stworzyć konfiguracje pożądane i efektywne w różnych zastosowaniach.

– wyjaśnia Karol Szudzik, product manager Acer Polska

Na rynku znajdują się również komputery All-In-One – tutaj znajdują się maszyny gotowe, których podzespoły znajdują się wewnątrz jednego, głównego urządzenia z wbudowanym wyświetlaczem. Komputery Acer Aspire są wyposażone w procesory Intel Core TigerLake (najnowsza generacja), które pozwalają na komfortową pracę w każdych warunkach. Do tego, do dyspozycji są dyski SSD o dużych pojemnościach, a od razu po otrzymaniu całego zestawu – w gotowości do pracy melduje się Windows 10. Od razu, do pracy otrzymujemy dedykowaną klawiaturę oraz mysz. Acer Aspire C24 wyposażony jest w 24-calowy ekran Full HD z kątami widzenia do 178 stopni. Jeżeli istnieje taka potrzeba – wyjściowy port HDMI można wykorzystać do podłączenia drugiego ekranu. Co więcej, komputer można wykorzystać także jako wyświetlacz dla innego urządzenia (port HDMI działa dwustronnie). Front urządzenia charakteryzuje się bardzo cienką ramką, co zapewnia przyjemność w trakcie korzystania z komputera. Wbudowana kamerka Full HD umożliwia prowadzenie wideorozmów w komunikatorach. Za łączność odpowiadają interfejsy: Bluetooth oraz WiFi 802.11 ax, dzięki którym możliwe jest łączenie się z urządzeniami oraz routerami dostępowymi. Użytkownicy takich maszyn z całą pewnością docenią wysoką wydajność oraz elegancję całości zestawu – sprzęt jest osadzony na efektownej nóżce, który zapewnia wysoką stabilność całości jednostki centralnej.

 

Maszyny all-in-one takie jak Acer Aspire C24 lub C27 to urządzenia, które docenią profesjonaliści, którzy pracują w jednym miejscu i rzadko przenoszą się z komputerem. Graficy, osoby pracujące dużo przy swoim biurku będą z pewnością zadowolone z doskonale zestrojonych ekranów oraz topowych podzespołów. Łącząc to z odpowiednim designem można konstruować maszyny rozchwytywane na rynku.

– kontynuuje Karol Szudzik, product manager Acer Polska

Przed kupnem komputera stacjonarnego warto zadać sobie niezwykle istotne pytanie

Czy będziemy chcieli rozbudowywać maszynę. Jeżeli tak, warto zwrócić uwagę na sprzęty – zestawy, które dedykowane są różnym użytkownikom. Wśród komputerów Acer Nitro oraz Acer Predator znajdują się maszyny, które w razie potrzeby w przyszłości można doposażyć. Acer Nitro N50-620 charakteryzuje się procesorem Intel Core i5 11400F, 16 GB pamięci RAM (z możliwością rozszerzenia do 32 GB), dyskiem SSD 512 GB oraz kartą graficzną NVIDIA GeForce GTX 1650. Szybkie pamięci DDR4 napędzają przesyłanie danych między pamięcią, a procesorem, natomiast niezwykle efektowna obudowa to coś, co chce się trzymać na biurku. Dzięki obecności rozwiązania dtsX Ultra – każde słuchawki oraz głośniki można zamienić w zaawansowany system dźwięku przestrzennego. Maszyna ta zapewnia odpowiednią wydajność w większości zastosowań – a szczególnie w grach.

Ci, którzy potrzebują bezkompromisowej wydajności od komputera, powinni zwrócić uwagę na model ACER Predator Orion 3000 z procesorem Intel Core i7-11700F, 64 GB szybkiej pamięci RAM, 2 TB przestrzeni na dane na dyskach SSD (dwa dyski 1 TB), grafiką NVIDIA GeForce RTX 3070 oraz zainstalowanym systemem Windows 10 Home. Komputer jest gotowy do pracy od razu po jego rozpakowaniu – obsługuje standard łączności 802.11 a/b/g/n/ac/ax oraz połączenie kablowe. Warto zwrócić uwagę, że niższe komputery Nitro 50 oraz Orion 3000 są zasilane zasilaczami 500W z certyfikatami 80Plus Gold – z pewnością nie są to komponenty z “czarnej listy” i na pewno nie staną się przyczyną awarii w przyszłości. Zapewnia to też duże możliwości rozbudowy – do komputerów można instalować mocniejsze karty graficzne, dodatkowe kości pamięci RAM oraz dyski w razie potrzeby.

Niezwykle ciekawą propozycją są zestawy Acer ConceptD. Wyposażone w procesory Intel Core i7 10 generacji, kartę graficzną GeForce RTX 3070, 32 GB pamięci RAM, 2 TB dysku HDD oraz 1 TB dysku SSD oraz Windows 10 Professional są doskonałe do wytężonej pracy ze skomplikowanymi programami. Taka maszyna doskonale sprawdzi się zarówno przy średniej wielkości projektach BIM i CAD, jak wymagającemu dużej mocy obliczeniowej modelowaniu w 3D, renderowaniu i tworzeniu animacji. Zamknięte w niewielkich obudowach pozwalają na naprawdę kreatywną pracę w bardzo komfortowych warunkach. Mimo niewielkich rozmiarów, urządzenia te charakteryzują się bardzo wysoką kulturą pracy i niską emisją ciepła.

Komputery Acer z grona gotowych zestawów komputerowych to świetny kompromis między już ustaloną przez nas konfiguracją, a możliwością późniejszej rozbudowy. Jeżeli nasze oczekiwania i tym samym potrzeby w stosunku do maszyny zwiększą się – nie stoi nic na przeszkodzie, aby na przykład podłączyć dodatkowy dysk lub rozbudować pamięć RAM. Wygoda płynąca z wybrania gotowej konfiguracji jest ogromna i doceniana jest przez klientów Acer kupujących takie jednostki centralne w zastosowaniach profesjonalnych oraz rozrywkowych.

– konkluduje Karol Szudzik, product manager Acer Polska

 

Ci, którzy potrzebują zwartej konstrukcji o ogromnych możliwościach, na pewno docenią maszyny Acer Aspire C27 – All-in-One wyposażone w procesory Intel Core i7 11 generacji, karty graficzne: GeForce MX330 oraz Intel Iris Xe, do 32 GB pamięci RAM oraz dysk SSD PCIe 512 GB. Szeroki wybór portów: USB 3.1 (4x), wyjścia audio, LAN (1x), HDMI out (1x), wejście zasilania. Co więcej, sprzęt obsługuje: WiFi 6, LAN do 1000 Mbps oraz Bluetooth. Duży ekran o przekątnej 27 cali w rozdzielczości Full HD pozwala na bardzo komfortową pracę – niezależnie od tego, z jakim programem aktualnie pracujemy. Wbudowany moduł TPM 2.0 to pewność w trakcie pracy na chronionych dokumentach oraz zgodność z najnowszym systemem Windows 11. Całość, podobnie jak model C24 osadzona została na stabilnej nóżce, która stylowo zabezpiecza zestaw przed upadkiem.

Uniwersalne oraz wygodne – takie są komputery osobiste oraz All-In-One

Modele All-In-One to doskonałe maszyny dla osób, które oczekują od urządzenia pełnej wygody oraz stuprocentowej wydajności w każdym zastosowaniu i jednocześnie – gotowości do pracy od wyjścia z pudełka. Natomiast zestawy stacjonarne to modele dla osób, które cenią sobie wolność wyboru i zamierzają rozbudowywać maszynę w przyszłości. Dla każdej z tych grup Acer ma coś specjalnego – dając oczekiwaną wolność w trakcie wyboru wymarzonego komputera osobistego.

 406 total views,  10 views today