Jak w prosty sposób zabrać ze sobą dysk M.2 SATA SSD?

Odpowiedź jest prosta – za pomocą kieszeni Icy Dock MB809U3-1M2B. Oczekujące na opatentowanie rozwiązanie montażowe oparte jest o przesuwny adapter, który zapewnia doskonałe dopasowanie niezależnie od długości dysku M.2 SATA SSD. Instalacja bądź podmiana dysku nie wymaga użycia narzędzi – wystarczy włożyć nośnik do obudowy i przesunąć adapter aż do pozycji blokady. Kieszeń MB809U3-1M2B kompatybilna jest z dyskami 2230, 2242, 2260 oraz 2280.

Bezpieczeństwo danych oraz ich szybki przesył to niewątpliwie największe zalety dysków M.2 SATA, niestety możliwość ich użycia wiąże się z koniecznością posiadania odpowiedniego gniazda oraz kontrolera. Alternatywę dla posiadaczy starszego sprzętu, bądź też osób pragnących używać dysków M.2 SATA w podróży może stanowić ICYNano MB809U3-1M2B. Jest to kompaktowy adapter M.2 SATA korzystający ze złącza USB 3.2 Gen 1 – takie rozwiązanie pozwala na pełne wykorzystanie potencjału dysków SSD w każdym komputerze. Łatwy proces instalacji nośnika za pomocą przesuwnego adaptera pozwala na błyskawiczny dostęp do danych bez konieczności używania narzędzi czy śrubek. Zatrzask zabezpieczający zapewnia kompatybilność adaptera z dyskami rozmiarów 2230, 2242, 2260 oraz 2280.


Obudowa zewnętrzna wykonana jest z lekkiego lecz wytrzymałego tworzywa ABS, które skutecznie chroni dysk podczas podróży. W zastosowaniach przenośnych nie bez znaczenia jest również niewielki rozmiar produktu, umożliwiający łatwy transport adaptera w kieszeni czy plecaku. O stanie logicznym podłączonego nośnika informuje czytelny wskaźnik w formie diody LED – rozróżnia od stan zasilania oraz aktywności.Zastosowany port USB 3.2 Gen 1 pozwala na osiągnięcie prędkości przesyłu danych sięgającej 5 Gbps, jednocześnie zachowując kompatybilność wsteczną ze starszymi rewizjami portu USB 2.0 i 3.0. ICYNano MB809U3-1M2B to doskonałe rozwiązanie nawet dla wymagających użytkowników.

Loading

Translate »