Czy z firmą Natec można być profesjonalnym influenserem?

Recenzja Natec Alfama Ring Light i Natec Alfama LED Color Light.

Co jest potrzebne, aby rozwijać się jako twórca kontentu w Internecie? Jeszcze niedawno powiedziałabym, że dobra kamera, mikrofon i greenscreen. Jednak na przełomie kilku ostatnich lat zaczyna odchodzić się od typowego vlogowania czy tworzenia treści na youtube. Teraz czas na profesjonalne oświetlenie, które wzmocnią jakość filmów nagrywanych telefonem. Czy tylko ja przestałam już nadążać? Zostawmy jednak moje boomerskie gadanie (o ile można tak twierdzić, nie mając nawet 25 lat). Dzisiaj zajmiemy się recenzją Natec Alfama Ring Light i Natec Alfama LED Color Light.

Specyfikacja

Lampa Natec Alfama Ring Light
Jasność [lumen] 900
Liczba diod [szt] 120
Maksymalna moc [W] 10
Płynna regulacja mocy Tak
Temperatura barwowa [K] 5500
Szerokość [cm] 26
Mocowanie Statyw
Gwarancja 24 miesiące
Sterowanie bezprzewodowe Tak

 

Lampa Natec Alfama LED Color Light
Pojemność baterii 700 mAh
Rodzaj baterii Litowo-jonowa
Waga 80 g
Moc 5 W
Temperatura barwowa [K] 6 500 K
Współczynnik oddawania barw CRI >90 Ra
Liczba diod LED 49
Gwarancja 24 miesiące

Pudełka

Oba pudełka mają podobny styl. Różnią się oczywiście rozmiarem. Natec Alfama Ring Light jest w ładnym opakowaniu, który zaskoczyło mnie profesjonalnym wnętrzem.

I nie, nie chodzi mi o lampę, a o to, że wszystko było dobrze zabezpieczone i poukładane. To idealna opcja dla wszystkich, którzy nie chcą używać lampy na co dzień i potrzebują gdzieś ją bezpiecznie schować.

Pudełko jest całe czarne z niewielkimi pomarańczowymi i białymi elementami. W oczy rzuca się „włączona” lampa oraz zdjęcie jakiejś dziewczyny, która wygląda na zachwyconą produktem.

Zostawmy jednak panią w spokoju i przewróćmy opakowanie na drugą stronę. Znajdziecie tam krótki opis, dostępny w 16 językach. Do tego specyfikacja (ta już tylko po angielsku) oraz dokładna informacja co zawiera ten zestaw.

Natec Alfama LED Color Light mieści się w małym, uroczym opakowaniu. W pełni się zgadzam z producentem jeśli chodzi o  kompaktowości tej lampy. Jest niewielka, można schować ją do plecaka, zabrać ze sobą na wycieczkę… Wrócę do tego później, bo zaczynam się rozkręcać. Pudełko jest małe, w takiej samej kolorystyce, jak wcześniej omawiany model. Również znajdziecie na nim specyfikację po angielsku oraz ogólne informacje zawarte w 16 językach.

Zawartość opakowania

Zaczniemy od większego opakowania. Kupując Natec Alfama Ring Light otrzymacie:

 1. lampę pierścieniową typu RING,
 2. instrukcję,
 3. składany tripod z gumowanymi nóżkami,
 4. elastyczny uchwyt na telefon,
 5. pilot do sterowania.

W pudełku z Natec Alfama LED Color Light znajdziecie:

 • kabel micro USB, który służy do ładowania,
 • instrukcję,
 • 4 kolorowe nakładki, dzięki którym będziecie mogli w pełni dostosowywać oświetlenie.

Budowa

Wolicie na start złe czy dobre wieści? Spróbuję zacząć od tych gorszych, a raczej od tego, co ciut mnie zawiodło. Natec Alfama Ring Light nie wygląda za dobrze. Plastik, guma, nieodpinane kable… Nie zrozumcie mnie źle, to nie jest coś, przez co powinniście skreślić tę lampę. To raczej drobna uwaga dla tych, którzy już mają pewność, że tego typu oświetlenie będzie służyć im na co dzień, że będą lampę przesuwać, przekładać, przestawiać, transportować… Szczerze boję się, że coś mogłoby się uszkodzić. Jeśli jednak wiecie, że Natec Alfama Ring Light będzie grzecznie stać i nie będzie narażona na milion złożeń, rozłożeń i przestawień, to naprawdę dobry wybór.

Do samej konstrukcji nie mam żadnych zastrzeżeń. Uchwyt na telefon łatwo można wkręcić, przekręcić, wygodnie ustawić. Pasuje nawet do szerszych smartfonów. Tripod jest solidny, utrzymuje bez problemu całą konstrukcję, a do tego możecie go przestawiać tak, jak tylko będzie wam wygodnie… O ile macie go do czego połączyć.

I mój faworyt Natec Alfama LED Color Light. Drobny, a jednocześnie strasznie zaskakujący. To maleństwo daje tyle światła, że obecnie służy jako lampka na biurko.

Co do wykonania tej lampy nie ma się czego przyczepić. Na jej bokach znajdziecie:

 • miejsce, w którym przykręcicie tripod (tak, możecie skorzystać z tego od Natec Alfama Ring Light),
 • wejście na kolorowe nakładki,
 • „intuicyjne” przyciski do włączenia/wyłączenia i zwiększenia mocy światła,
 • wejście micro USB, do ładowania.

Światło

To, co najważniejsze. W obu przypadkach nie mam zastrzeżeń. Natec Alfama LED Color Light może dać Wam mocne, wyraźne światło. Siłę określicie przyciskami znajdującymi się na jednym z boków urządzenia. Dzięki temu możecie stale kontrolować moc światła, a to ułatwi Wam użytkowanie.

Natec Alfama Ring Light zapewnia całkiem inny typ oświetlenia. Diody mają przyjemniejsze, bardziej mgliste i delikatne światło. To świetnie sprawdzi się do nagrywania filmów z telefonu czy do robienia zdjęć (niestety nie jako lampka do pokoju). Natec Alfama Ring Light ma trzy barwy, zarówno zimne i ciepłe, których siłę możecie dostosowywać. Dzięki temu zapewnia różne możliwości i dostosowuje się do różnych sytuacji.

Wrażenia i przemyślenia

Próbując zrobić w miarę spójną klamrę kompozycyjną, wrócę do pytania, które padło na początku. Czy z firmą Natec można być profesjonalnym influenserem? Skupiłabym się na tym „profesjonalnym”… Nie, to nie sprzęt dla ludzi z milionami wyświetleń. To jednak lampy dla tych, którzy chcą dobrze zacząć. Są solidne, dają dużo światła, zapewniają różne możliwości dostosowania, przez co naprawdę mogą świetnie posłużyć początkującym.

Mam jedynie dwie uwagi. Wykonanie i tworzywa jakie zostały użyte przy Natec Alfama Ring Light oraz „intuicyjne” przyciski Natec Alfama LED Color Light. Nie zliczę, ile razy dałam sobie po oczach, bo niechcący uderzyłam, w któryś z przycisków. Dla mnie intuicyjne nie jest to, że do wyłączenia muszę przytrzymać dane miejsce, a do zwiększenia siły lampki wystarczy, że delikatnie dotknę opuszkiem palca… Ale to ja, proszę akurat tym elementem nie sugerować się przy zakupie. Podobno do wielu rzeczy idzie się przyzwyczaić, to jedna z nich.

 320 total views,  10 views today

Natec Alfama Ring Light i Natec Alfama LED Color Light.