KFA2 STEALTH STL-03 – ŚWIETNIE WYKONANA KLAWIATURA MECHANICZNA

KFA2 STEALTH STL-03 TO BUDŻETOWA KLAWIATURA MECHANICZNA Z PRZEŁĄCZNIKAMI BLUE, KLAWISZAMI FUNKCYJNYMI ORAZ STREFOWYM PODŚWIETLENIEM.

Wchodząc do pokoju gracza w pierwszej kolejności co usłyszymy to charakterystyczne klikanie. Dźwięk, który dla każdego gracza to czysta przyjemność i poezja. Oczywiście za owy dźwięk są odpowiedzialne mechaniczne klawisze BLUE klawiatury. Zapraszam do recenzji bardzo przyjaznej klawiatury o skomplikowanej nazwie KFA2 STEALTH STL-03 w kwocie 130 złotych.

 

SPECYFIKACJA

Rodzaj przełączników Mechaniczne – Blue
Łączność Przewodowa – USB
Klawisze numeryczne Tak
Klawisze funkcyjne Tak
Podświetlenie Tak – strefowe
Długość przewodu 1.3 m
Akcesoria Podkładka piankowa pod nadgarstki
Dodatkowe informacje Anti-Ghosting

Rozkładane podpórki
Antypoślizgowe stopki

OPAKOWANIE I ZAWARTOŚĆ

Produkt otrzymujemy ładnie zapakowany z najważniejszymi informacjami na opakowaniu. Na froncie zaprezentowano klawiaturę wraz z modelem oraz informacjami o zawartej podkładce pod nadgarstki, podświetleniu klawiszy, ergonomii oraz mechanicznych przełącznikach.

Z tyłu zawarto naprawdę sporo informacji dotyczących klawiszy funkcyjnych, specyfikacji klawiatury oraz bardziej szczegółowej zasady działania niebieskich mechanicznych przełączników.

W środku znajdziemy naszą KFA2 STEALTH STL-03 ponadto podkładkę pod nadgarstki, osiem dodatkowych czarnych przełączników, szczypczyki do wyciągania przełączników z klawiatury oraz dokumentację.

BUDOWA

STEALTH STL-03 wykonano solidnie z teksturą imitującą metal. Klawiatura została wyposażona w niebieskie przełączniki charakteryzujące się 2,2 milimetrowym punktem aktywacji z siłą 55 gram, żywotnością do 50 milionów kliknięć oraz głośnym momentem aktywacji tzw. kliknięciem.

Posiadamy dodatkowo 33 klawisze funkcyjne odpowiedzialne za sterowanie multimediami, oświetleniem oraz poszczególnymi funkcjami na komputerze.

Podświetlenie jest tutaj strefowe oraz programowalne za pomocą odpowiedniego skrótu klawiszowego. Domyślnie posiadamy pięć trybów podświetlenia: stałe, rozsyłające falę po naciśnięciu klawisza, wężyk, rozpraszające się, losowe. Dodatkowo producent zaprogramował 8 trybów podświetlenia do najpopularniejszy gier – takowe podświetlenie włączymy klawiszami L1-L8. Istnieje również możliwość zaprogramowania własnej kombinacji podświetlenia na klawiszach C1-C2.

Na wysokości klawisza F12 wyprowadzono przewód o długości 1,3 metra. Klawiatura posiada dwie szerokie rozkładane podpórki zapewniające pochył oraz dwie gumowe stopki zapobiegające przesuwaniu się STL-03 podczas intensywnej rozgrywki.

 

W zestawie otrzymujemy także oddzielną podkładkę pod nadgarstki którą jest swego rodzaju pianka obszyta przyjemnym materiałem z gumową podstawą.

UŻYTKOWANIE

KFA2 STEALTH STL-03 użytkuje się bardzo przyjemnie. Podczas długich sesji nie odczułem zmęczenia dłoni, a także nadmiernej potliwości. Klawisze są delikatnie, ale dobrze wyprofilowane zapobiegając ześlizgiwaniu się palców. Z kolei niebieskie przełączniki działają bardzo płynnie, nie zacinają się, a moment aktywacji jest subtelnie wyczuwalny.

Podświetlenie jest bardzo przyjemne z możliwością regulacji natężenia oraz szybkości przechodzenia efektu, jeśli jeden z pięciu efektów włączymy. Warto zaznaczyć, że nie jest to podświetlenie RGB, oznacza to, że każdy przycisk ma swoją określoną niezmienianą barwę. Kolejnym faktem świadczącym o zwykłym podświetleniu jest brak oprogramowania. Maksymalna jasność podświetlenia jest na poziomie, który zapewnia dobrą widoczność przycisków, ale nie razi w oczy. Podświetlenie oświetla przerwy pomiędzy klawiszami oraz oznakowanie ich.

Klawisze funkcyjne przydają się zarówno podczas normalnego użytkowania oraz podczas rozgrywek. Możemy sterować multimediami, wywoływać ten komputer, szukanie lub kalkulator oraz sterować głośnością. Jednak, gdy nie chcemy przypadkowo wywołać funkcji takowego klawisza poprzez kombinację FN+F12 możemy zablokować klawisze funkcyjne.

Połączenie podniesionych podpórek w klawiaturze oraz podkładki pod nadgarstki sprawia użytkowanie bardzo przyjemne oraz zapobiega bólom nadgarstków. STL-03 jest bardzo stabilna, pozostaje na miejscu nawet przy wymagających rozgrywkach za sprawą gumowych stopek.

Na duży plus zasługuje, że producent dołącza zapasowe przełączniki (czarne) oraz szczypczyki do ich wymiany.

PODSUMOWANIE

Klawiatura mechaniczna dla graczy jaką jest KFA2 STEALTH STL-03 to bardzo dobre wykonanie, ładne podświetlenie oraz przyjemność z użytkowania. Muszę przyznać, że w tej cenie nie spodziewałem się tak dobrego wykonania, mogę pokusić się rzec, że nie mam nic do zarzucenia. Jednakże za balans odpowiada tutaj brak podświetlenia RGB oraz brak oprogramowania. Trzeba samemu sobie odpowiedzieć, czy wolimy bardzo dobre wykonanie czy gorsze wykonanie, ale podświetlenie RGB. Produkt zdecydowanie godny polecenia.

ZALETY

WADY

Wykonanie Brak podświetlenia RGB
Rozmieszczenie podświetlenia Brak oprogramowania
Dodatkowe przełączniki
Podpórka pod nadgarstki

 590 total views,  2 views today

OCENA KFA2 STEALTH STL-03
Ocena ogólna
4.6
  • Wykonanie
  • Podświetlenie
  • Użytkowanie
  • Opłacalność
Translate »