20220205 102239 scaled

Kolejny krok w pielęgnacji jamy ustnej – irygator do zębów Teesa Easy Care

Recenzja bezprzewodowego irygatora do zębów Teesa Easy Care

Boicie się dentysty? Albo rachunku po wizycie? Macie ochotę zadbać o swoje zęby, najlepiej jak umiecie, bez wychodzenia z domu? Teesa Easy Care jest dla Was. To bezprzewodowy irygator do jamy ustnej. Pozbywa się resztek pokarmowych i kamienia nazębnego, dzięki czemu świetnie sprawdza się jako dodatek do higieny zębów i dziąseł. Stosowany codziennie, po dokładnym szczotkowaniu, zapewnia ograniczanie powstawania różnych chorób jamy ustnej. Jest świetną opcją dla osób zmagających się ze szczelinami międzyzębowymi bądź z próchnicą.

Specyfikacja

3 Tryby pracy Zwykły (6,2 bar), Delikatny (3,1 bar), Pulsujący (2,7 – 6,2 bar)
3 końcówki w zestawie Zwykła, delikatna, ortodontyczna
Moc 5 W
Przepływ wody 180 ml/min
Klasa odporności IPX7
Poziom hałasu <75 dB
Pojemność zbiornika na wodę 278 ml
Czas działania około 45 minut
Czas ładowania około 4 godzin
Akumulator 3,7 V / Litowo-jonowy / 1500 mAh
Ładowanie 5 V / 1 A
Waga 244 g
Wymiary 79 x 210 x 89 mm (bez końcówki)
W zestawie irygator, kabel USB, końcówki

Pudełko i zawartość

20220205 102153 scaled

Teesa Easy Care zamknięta została w ładnym, niewielkim opakowaniu połyskującym niebieskimi odcieniami. Całość wygląda naprawdę dobrze i estetycznie. Na przedniej części pudełka zobaczycie nazwę firmy, urządzenia, jego zastosowanie, najważniejsze informacje i sam irygator przedstawiony pod delikatnym kątem.

Na bokach pokazana została pełna specyfikacja urządzenia (w języku angielskim) oraz zdjęcie irygatora wraz z końcówkami, oraz w trakcie jego użytkowania.

20220205 102212 scaled

Na tyle znajduje się pełna specyfikacja urządzenia w czterech językach – w tym po polsku. Poza tym widnieje tam nazwa firmy, urządzenia i link do strony producentów, na której można znaleźć wiele innych sprzętów do pielęgnacji. Poza nimi Tessa oferuje również urządzenia kuchenne, do domu i ogrodu.

20220205 102255 scaled

W pudełku znajduje się:

  1. Biało srebrno niebieski irygator,
  2. Kabel USB,
  3. Trzy końcówki.

Wygląd

Na wstępnie trzeba zaznaczyć, że irygatory nie należą do małych sprzętów. Mają przede wszystkim spore zbiorniki na wodę, która jest niezbędna do ich używania. Teesa Easy Care ma specjalny kształt niwelujący szerokość górnej części. Irygator rozrasta się ku dołowi, dzięki czemu wygodnie go trzymać, a do pojemnika można nalać sporo wody.

Zacznę akurat od dołu, czyli od zbiornika. Jest w pełni pokryty niebieskim plastikiem, przez co stale można kontrolować ilość wody w urządzeniu. Z tyłu posiada otwór, który pozwala na szybki i sprawne dolewanie/wylewanie wody. Jest na tyle delikatny, żeby nie trzeba było się męczyć z otwieranie, a jednocześnie na tyle szczelny, aby przypadkiem woda się nie wylała.

Cała biała część to rączka, za którą można trzymać. Na samej górze znajdziecie miejsce na włożenie końcówki. Co najlepsze, jest ono zabezpieczone specjalną nakładką, dzięki czemu nic nie zabrudzi się, stojąc na półce. Zaraz za tym punktem jest niewielki niebieski przycisk (?), nazwijmy to tak w celu uproszczenia języka. Należy go wcisnąć, aby bezpiecznie i bezproblemowo włożyć i wyjąć końcówkę. Nie do końca jest to intuicyjne i na początku, dość męczące dla palców. Da się jednak do tego przyzwyczaić.

20220205 102612 scaled e1644063189786

Najważniejsze na koniec. Panel do sterowania. Na górze duży przycisk włączająco/wyłączający, poniżej mniejszy, którym wybiera się tryby pracy. Te opisane są jeszcze niżej, wybrany tryb się podświetla. Możecie wybrać go przed włączeniem urządzenia, aby nie narazić się na zbyt mocny strumień wody czy też na zalanie całej łazienki.

Końcówki

Do irygatora Teesa Easy Care zostały dodane trzy specjalne końcówki. Jedna z nich to ta standardowa, która powinny stosować osoby bez nadwrażliwości dziąseł. Druga to ta delikatna, stworzona dla wszystkich, którzy zmagają się z problemami, np. krwawiących dziąseł. Ma ona zapewnić bezpieczne i przyjemne użytkowanie, nawet na podrażnionych elementach jamy ustnej. Ostatnią końcówką jest ta ortodontyczna. Przygotowana z myślą o osobach noszących aparat na zęby. Służy do bezpieczne usuwania resztek, które osadzają się wokół delikatnych elementów.

Tryby pracy

Warto zaznaczyć, że Teesa Easy Care posiada trzy tryby pracy. Pierwszy z nich to ten, od którego powinno się zacząć – delikatny. Ten pozwoli przyzwyczaić się zarówno użytkownikowi, jak i dziąsłom. Generowany strumień wody nie jest na tyle mocny, aby cokolwiek uszkodzić i powodować problemy, np. z krwawieniem. To też idealny tryb dla wszystkich z nadwrażliwością dziąseł.

Pozostałe dwa tryby to normalny i pulsacyjny. Ten pierwszy to po prostu najzwyklejszy, taki który generuje strumień wody idealny dla zdrowych, dorosłych dziąseł i zębów. Pulsacyjny ma jednak za zadanie usuwać zabrudzenia z trudno dostępnych miejsc.

Działanie na baterii

Akumulator Teesa Easy Care pozwala na około 45-minutowe działanie. Przy czym warto zaznaczyć, że jest on tak zaprogramowany, aby wyłączać się samodzielnie po 2 minutach ciągłego działania. Dzięki temu zapewnia długie działania i rzadkie ładownie. Można go też bez problemu zabrać w podróż, chociaż trzeba mieć w co go spakować, aby się nie uszkodził.

Podsumowanie

20220205 102135 scaled

Irygator do jamy ustnej to urządzenie, którego nie wiecie, że potrzebujecie. Pierwsze kilka użyć bywa męczące, ale po przyzwyczajeniu się, ciężko wyobrazić sobie życie bez niego. Teesa Easy Care to bardzo przyjemne urządzenie, które dzięki swoim kilku trybom pracy sprawdzi się wszystkim, zarówno osobom z aparatami, jak i nadwrażliwością dziąseł. Dzięki swojej mocy zapewnia lepszą higienę jamy ustnej, pozwala pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń i pozostałości. Wedle producentów codzienne stosowanie sprawia, że na szkliwie mniej osadza się kamień nazębny, co dla wielu osób może być ogromnym plusem.

Sam irygator prezentuje się naprawdę dobrze, przez co nie wstyd go trzymać na półce czy zlewie. Świetnie ułożone przyciski zapewniają bezpieczne i sprawne użytkowanie. Łatwo się do niego przyzwyczaić i nauczyć się go używać.

Brakuje mi jedynie w tym wszystkim jakiegoś pojemnika na końcówki, choćby niewielkiego, zapewniającego ich higieniczne i bezpieczne przechowywanie. Bez niego łatwo je pobrudzić bądź pogubić.

20220205 102229 scaled

Na koniec podkreślę to bardzo jeszcze raz i bardzo wyraźnie (czego zazwyczaj staram się unikać). Teesa Easy Care to sprzęt naprawdę warty zakupu i swojej ceny. Za 160 zł dostaniecie irygator i trzy końcówki. To sprzęt do codziennego stosowania, który wpłynie na zdrowie waszych zębów i dziąseł, a może nawet zmniejszyć ilość waszych wizyt u dentysty. Bardzo podoba mi się również możliwość dokupienia końcówek na stronie producenta, w ten sposób nie trzeba się o nie obawiać i można wymieniać je, nie narażając ich na zniszczenie ani zębów na przypadkowe uszkodzenia.

Loading

Teesa Easy Care
Ocena ogólna
4.9
  • Wygląd
  • Cena
  • Akcesoria
  • Tryby pracy
  • Wygoda użytkowania