Schładzacz i podgrzewacz na napoje do samochodu | NAVITEL TC500

Do mojego samochodu trafił dosyć ciekawy i praktyczny gadżet jakim jest uchwyt na napojeNavitel TC500 .. ale nie jest to zwykły uchwyt, bo posiada funkcję chłodzenia do 5 stopni i podgrzewania do aż 60 stopni Celsjusza! Mało tego, producent chwali się, że produkt pozwala utrzymać aktualną temperaturą napoju? Brzmi ciekawie, co nie 🙂 ? Koszt tego wynalazku to 150zł.

 

Produkt otrzymujemy w standardowym, kartonowym pudełku z renderami i prostym opisem funkcji urządzenia.

 

 

W zestawie dostajemy urządzenie, plastikową podstawkę, kabel zasilający i papierologię.

 

 

Navitel TC500 wyglądem przypomina duży kubek, bądź bidon. Wymiary to 105 x 163 mm (średnica wewnątrz 67 mm). Jego wykonanie jest na naprawdę dobrym poziomie – zastosowano tutaj tworzywo sztuczne ABS i aluminium. Całość konstrukcji jest prawidłowo spasowana, nic nie odstaje, nic nie trzeszczy i absolutnie nie ma wrażenia tandety.

 

Patrząc od góry widzimy otwór z aluminiowym wnętrzem o średnicy 67 mm co pozwala na umieszczenie w środku np. puszki typu Pepsi, Lipton itp. , mniejszej butelki plastikowej, kubka z napojem itd. – wszystko zależy od średnicy 😉 . Na krawędzi znalazły się dodatkowo dwa przyciski służące do schładzania jak i podgrzewania.

 

 

Wokół obudowy widzimy ładne minimalistyczne logo NAVITEL.

 

 

Część, która lekko wystaje to diody sygnalizujące prace urządzenia oraz port 12V do zasilania.

 

 

Dolna część konstrukcji to otwory, które mają za zadanie odprowadzać ciepło z urządzenia.

 

 

Na spodzie oprócz kolejnych otworów wentylacyjnych znalazły się otwory dla dodatkowej plastikowej podstawki.

 

 

No ale przyszliście tutaj zapewne, aby dowiedzieć się czy to faktycznie działa i jak działa.

Otóż testy przeprowadziłem na dwa sposoby za pomocą pirometru. Pierwszy, gdy w samochodzie było około 5 – 6 stopni i włączyłem schładzanie – po około 30 sekundach cup holder wewnątrz uzyskał temperaturę 0 stopni Celsjusza, a po około 2 minutach było już -7 stopni – maksymalnie uzyskałem niecałe -10 stopni! Następnie włączyłem ogrzewanie i tutaj urządzenie uzyskało po 30 sekundach 50 stopni, po następnych 2 minutach było to już 70 stopni! Zauważcie, że producent deklaruje maksymalne chłodzenie do 5 stopni i maksymalne ogrzewanie do 60 stopni, a w teście wynik okazał się zacznie lepszy!

I tutaj postanowiłem przeprowadzić test na wyższej temperaturze wewnątrz samochodu – około 24 stopni. Po 30 sekundach schładzania udało się uzyskać temperaturę -8 stopni Celsjusza, a po 30 sekundach ogrzewania około 65 stopni.

 

 

Nie będę tutaj opisywał ile trwa schłodzenie konkretnego napoju, bo na to składa się już wiele innych czynników. Mogę powiedzieć tyle, że to działa i gadżet mile zaskakuje 🙂 .

 

 

PODSUMOWANIE

Navitel TC500 to świetny gadżet dla osób, które dużo podróżują samochodem. Za około 150zł dostajemy bardzo dobrze wykonany uchwyt na napoje z możliwością schładzania jak i podgrzewania. Od siebie jak najbardziej polecam i leci rekomendacja!

 

 3,999 total views,  8 views today

OCENA Navitel TC500
Ocena ogólna
4.8
  • Design
  • Jakość wykonania
  • Działanie
  • Funkcjonalność
  • Zestaw
  • Cena

Nagrody

          

Translate »