Suszarka do włosów BROCK HD8501RD

Test niesponsorwany, bezpłatny - zawarte stwierdzenia są tylko subiektywnymi odczuciami redaktora

Czy ktoś z Was słyszał kiedykolwiek o marce BROCK? Ja przyznam się, że nigdy i w sumie nic w tym dziwnego. BROCK Electronics to niemiecki producent sprzętu RTV i AGD codziennego użytku. W Polsce marka zagościła stosunkowo nie tak dawno. Daje nam to możliwość sprawdzenia wybranych produktów i podzielenia się z Wami naszą opinią.

Na pierwszy ogień idzie coś prostego – przynajmniej dla mnie, dla faceta 🙂 – suszarka do włosów BROCK HD 8501 RD. Model ten możemy kupić za 72zł, co na tle konkurencji wypada OK.

 

SPECYFIKACJA

2 poziomy mocy,
2 prędkości,
Funkcja zimnego nawiewu,
Funkcja jonizacji,
Uchwyt do zawieszenia,
Składany uchwyt,
Moc: 1200-1600 W

 

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA

Suszarkę dostajemy w niewielkim kartonowym pudełku z wizualizacją produktu oraz wszelkimi najważniejszymi informacjami.
Zestaw składa się z samego urządzania i instrukcji obsługi – na plus trzeba pochwalić dystrybutora za dołączenie przetłumaczonej instrukcji, ponieważ go nie zawiera.

WYGLĄD I JAKOŚĆ WYKONANIA 

BROCK HD8501RD prezentuje się po prostu dobrze. Połączenie czerwonego i czarnego koloru było tu zdecydowanie trafne.
Trzeba zaznaczyć, że nie mamy wrażenia obcowania z tanią plastikową zabawką. Plastikową, bo z takiego materiału głównie zostało wykonane urządzenia. Tworzywo jest jednak dobrej jakości jak na te półkę cenową. Elementy są poprawnie spasowane, a plastiki nie uginają się pod naciskiem.
Czarna rękojeść w odróżnieniu od reszty obudowy jest matowa, jakby lekko pokryta gumowym tworzywem. Zdecydowanie poprawia to chwyt, ale przy tym zbiera też odciski.
Część, wylotu powietrza wyposażona została w specjalną, zdejmowalną końcówkę skupiającą strumień powietrza. Po zdjęciu końcówki może z łatwością wyczyścić kratkę wylotową z kurzu czy ewentualnych włosów – oczywiście uważając przy tym, aby do środka nie dostała się woda.

FUNKCJE

Suszarka cechuje się mocą od 1200 W do 1600 W. Zakładam, że zależne jest to od wybranej prędkości / temperatury. Mamy tu bowiem dwie opcje – 1 – niska prędkość i gorzące powietrze  2 – wysoka prędkość i bardzo gorące powietrze. Przełącznik znajduje się na wewnętrznej stronie rękojeści.
Nad przełącznikiem trybów pracy znalazł się także przycisk, którego przytrzymanie spowoduje wylot zimnego powietrza.
Producent chwali się również funkcją jonizacji. Ma to działać na zasadzie uwalniania ujemnych jonów powietrza, przez co suszenie ma być bardziej skuteczne. Ekspertem w tej dziedzinie nie jestem, więc ciężko jest mi to ocenić.

A JAK W PRAKTYCE?

Działanie każdego produktu w praktyce jest dla każdego najważniejsze.
Urządzenie suszy i to jest najważniejsze. Pierwszy, niższy tryb wyrzuca zauważalnie mniej powietrza, niż tryb wyższy. Przycisk chłodnego powietrza również radzi sobie tak jak powinien.
Męskie włosy średniej długości byłem w stanie wysuszyć w mniej niż minutę na drugim, wyższym trybie. Komfort użytkowania także muszę uznać na plus – suszarka dzięki swoim niewielkim rozmiarom i niskiej wadze jest po prostu wygodna. Do tego zajmuje niewiele miejsca, bo możemy ją złożyć i powiesić dzięki specjalnemu uchwytowi na dolnej części rękojeści.
Uprzedzając pytania, kabel ma długość 1,8m, więc wydaje się wystarczająco 🙂
Dodam również, że nie miałem żadnych problemów z przegrzewaniem, ale nie używałem jej też dłużej niż 5 minut. Wydaje się to czas wystarczający do wysuszenia nawet gęstych, długich włosów. Nie jest to produkt z przeznaczeniem do salonów fryzjerskich, chociaż kto wie, może i tam dałby radę. Tak czy inaczej w domu sprawdzi się idealnie.

PODSUMOWANIE

Suszarka do włosów BROCK HD8501RD to ciekawa propozycja niemieckiego producenta. W cenie 72zł dostajemy kompletny produkt, dobrze wykonany i spełniający swoją funkcję. Do tego niewielkich rozmiarów i składany, przez co staje się bardziej mobilny. Trudno doszukiwać się tutaj minusów, bo urządzenie jest zwyczajnie poprawne. Czy jest to adekwatna cena dla tego produktu? Uważam, że tak. Czy warto? Na to pytanie musicie już sobie odpowiedzieć sami.

Loading

Ocena ogólna
4.4
  • Wygląd i jakośc wykonania
  • Funkcje
  • Działanie
  • Zestaw
  • Cena
Translate »