Żelazko parowe Brock BSI 5502 BL o mocy 2600W

Test niesponsorwany, bezpłatny - zawarte stwierdzenia są tylko subiektywnymi odczuciami redaktora

Żelazko to jedno z tych urządzeń, które zawsze przydaje się w domu. Bez względu na to, czy prasujemy na co dzień, czy tylko od czasu do czasu, ważne jest, aby nasze żelazko było nie tylko wydajne, ale również funkcjonalne i łatwe w obsłudze. W dzisiejszych czasach na rynku dostępnych jest wiele modeli, różniących się między sobą zarówno ceną, jak i funkcjami.

W tej recenzji sprawdzimy żelazko Brock BSI 5502 BL, którgo cena wynosi około 119zł. Nie wydaje się być ona wygórowana, ale czy na pewno jest to propozycja godna uwagi?

SPECYFIKACJA

Rodzaj: Parowe
System antywapienny: Tak
Prasowanie w pionie: Tak
Blokada kapania: Tak
Rodzaj stopy: Ceramiczna
Moc: 2600 W
Długość przewodu: 1.9 m
Pojemność zbiornika na wodę: 320 ml
Kolor: Niebieski

ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA

Brock BSI 5502 BL dostajemy w zwykłym, ale estetycznie zaprojektowanym kartonowym pudełku z wszystkimi najważniejszymi informacjami.
W zestawie oprócz samego żelazka znajdziemy plastikowy pojemnik z miarkę, dzięki któremu w prosty sposób nalejemy wodę do zbiornika żelazka. Nie zabrakło także instrukcji w języku polskim.

WYGLĄD I JAKOŚĆ WYKONANIA

Wygląd urządzenia z pewnością trzeba pochwalić. Urządzenie prezentuje się bardzo dobrze i nowocześnie dzięki swojemu szaro i jasnoniebieskiemu wykończeniu i prostym, ergonomicznym kształtom.

Jakość wykonania tego żelazka jest na dobrym poziomie. Urządzenie zostało wykonane z wytrzymałych i solidnych materiałów, co czyni je trwałym i odpornym na uszkodzenia mechaniczne. Oczywiście cała obudowa to w zasadzie plastik, ale taki na który nie sprawia wrażenia taniego. Wszystkie elementy zostały starannie spasowane, a przyciski i pokrętła działają płynnie i bez oporów.

Stopa żelazka to w całości ceramika, która wygląda na dobrej jakości.

Wyjście przewodu zasilającego jest obrotowe, co zapobiega plątaniu się kabla. Całość ma długość 1,9m w materiałowym oplocie, co trzeba zaliczyć na plus.

Wymiary urządzenia to 29 x 12 x 14,2 cm, przy wadze 1,16 kg.

FUNKCJONALNOŚĆ

BSI 5502 BL posiada kilka funkcji, które może nie zrobią na nikim większego wrażenia, ale zdecydowanie nalezy o nich wspomnieć.

Na rączce znajdziemy przyciski m.in. do wyrzutu pary i spryskiwacza, który znajduje się na przedniej części obudowy.
Idąc wyżej, mamy regulację wyrzutu wspomnianej wcześniej pary.

Pod rączką znalazło się pokrętło do ustawienia żądanej przez nas temperatury w zakresie od 80 do 220°C. Dzięki temu można dostosować żelazko do materiału, który prasujemy, co znacznie ułatwia i przyspiesza proces prasowania.
Obok umieszczono również przycisk samoczyszczenia. Polega to na wyrzucaniu przez żelazko wrzącej wody i pary z wszystkimi zanieczyszczeniami znajdującymi się wewnątrz urządzenia. Niestety podczas moich kilkudniowych testów nie było mi dane sprawdzić, jak faktycznie ta funkcja działa.

Na przedniej części obudowy, nad dyszą spryskiwacza znajduje się klapka, pod którą znalazł się dostęp do zbiornika na wodę – ma on pojemność 320ml co wydaje się wystarczająco do użytku domowego. Należy dodać, że wewnątrz zbiornika znajduje się specjalny filtr żywiczny zmiękczający wodę i zapobiegający osadzaniu się kamienia na płycie. Jak podaje producent, filtr ten jest trwały i nie wymaga wymiany.

Z innych funkcji można nadmienić możliwość prasowania w pionie -np. do odświeżenia zasłon czy marynarek.

UŻYTKOWANIE

Żelazko Brock BSI 5502 BL nie wymaga żadnej większej wiedzy, aby poprawnie go używać.
Wystarczy uzupełnić wodę w zbiorniku, ustawić żądaną temperaturę na pokrętle, podłączyć urządzenie do prądu i zaczekać aż się nagrzeje. Ot cała filozofia 🙂

Żelazka używałem nieco ponad tydzień, praktycznie codziennie i przez ten czas nie napotkałem na żaden problem. Ceramiczna stopa nagrzewa się równomiernie, a przesuwanie po różnych rodzajach tkanin przychodzi bez żadnych oporów. Nic nie przywiera i absolutnie nie pozostawia śladów.
Uchwyt jest komfortowy, a przyciski są w zasięgu naszych palców.

Ciężko przy tej cenie mówić o minusach – ja osobiście takich nie dostrzegłem.

PODSUMOWANIE

Brock BSI 5502 BL to według mnie dobre narzędzie do prasowania, które wyróżnia niezły design, dobra jakość wykonania, funkcjonalność i skuteczność działania. Myślę, że urządzenie spokojnie sprawdzi się w użytku domowym, nawet dla tych bardziej wymagających użytkowników. Przy cenie 119zł uważam, że jest to model warty uwagi.

Loading

Ocena ogólna
4.8
  • Design i jakość wykonania
  • Funkcjonalność
  • Zestaw
  • Cena
Translate »