Sterylizacyjna lampka UV z funkcją ozonowania | Media-Tech 2 in 1 OZONE/UV-C STERILIZING LAMP MT6509

No to czas na dezynfekcję 😀 – na warsztat trafiła do mnie lampka sterylizacyjna UV-C z funkcją ozonowania O3 od Media-Tech. Koszt tego wynalazku to około 80zł. Czy warto? Przekonajmy się.

 

Specyfikacja

Uniwersalna lampa sterylizacyjna
Technologia dezynfekcji 2 w 1: ozon O3 i światło UV-C
Długość promieni UV-C: 185 – 254nm
Cykl sterylizacji: automatyczny 15 min
Zastosowanie: Do kabiny prysznicowej, szafy, toalety, samochodu i innych małych pomieszczeń
Skuteczna i przenośna, zabija 99,7% bakterii
Trwałość żarówki UV: do 4000 godzin
Obudowa: aluminiowa
Bezpieczna i łatwa w użyciu
Zasilana akumulatorem litowo-jonowym
Port micro USB do ładowania akumulatora
Wymiary: 33 x 33 x 168mm
Waga: 278 g

 

Lampkę dostajemy w niewielkim, kartonowym pudełeczku z renderami produktu oraz jak zawsze z masą informacji.

 

 

Zestaw bez fajerwerków – lampka, kabel microUSB do ładowania akumulatora i instrukcja obsługi.

 

 

Ciężko mi oceniać design tego urządzenia, bo nigdy wcześniej nie miałem z czymś takim do czynienia.. wygląda to jak jakiś dziwny termometr rtęciowy (nie, nie ma tu rtęci), albo super designerska lampka 😀 . Pod względem wykonania nie mam się do czego przyczepić – dobrej jakości aluminium i elementy plastiku. Całość jest bardzo dobrze spasowana, nic tu nie odstaje, nic się się nie ugina, nic nie trzeszczy i nie ma wrażenia tandety!

 

Lampa UV osłonięta jest jakby dwoma metalowymi drutami, a na górze i nieco niżej znalazły się tzw. wsporniki piankowe – co one dają? nie mam pojęcia.Pod lampą mam aluminiową obudową z logiem Media-Tech na froncie, i portem microUSB do ładowania akumulatora na tyle.

 

 

Spód to m.in. uchwyt do opcjonalnego bagnetu, dioda LED sygnalizująca prace urządzenia oraz przycisk POWER, który należy przytrzymać na około 3 sekundy, aby włączyć to cudo.

 

 

Do czego właściwie służy taka lampka? Z biologia, chemii itp. dobry nie jestem, więc nie będę tutaj pajacował. Według producenta światło UV-C wraz z ozonem O3 potrafi zabić nawet 99,7% bakterii, grzybów, pleśni, drożdży, wirusów  i skutecznie oczyścić powietrze w niewielkich przestrzeniach typu kabiny prysznicowe, toalety, szafy, wnętrza samochodów itd. .

Jak to jest w praktyce? A no postawiłem umieścić lampę w niewielkiej toalecie o przestrzeni około 10m . Włączyłem ją przytrzymując przycisk POWER przez około 3 sekundy, a po następnych 10 sekundach lampa UV się zaświeca i rozpoczyna pracę – w czasie tych 10 sekund powinniśmy opuścić pomieszczenie, a w szczególności nie patrzeć na promienie UV, ponieważ może to uszkodzić nasz wzrok. Ja trochę zaryzykowałem i pozostałem przez 3min w toalecie, aby zobaczyć co takiego będzie się działo (PS. spokojnie, przeżyłem, jestem cały i zdrowy 😛 ). I co się wydarzyło? Nic szczególnego. Lampa UV sobie świeciła, a ozon zaczął z sekundy na sekundę wytwarzać mocny, intensywny i niezbyt przyjemny zapach.. ciężko mi go opisać.. ale jednak kojarzy się z taką typową sterylnością. Po 3 minutach wyszedłem, bo ciężko było mi wytrzymać. Urządzenie automatycznie zakańcza pracę po 15 minutach – do toalety wszedłem po jakichś 20 – 25 minutach i przyznam, że zapach nadal był odczuwalny, ale w dużo mniejszym stopniu i o wiele przyjemniejszy. Nie mam pojęcia jakie procesy tam zaszły, czy jakieś bakterie zostały zwalczone, ale za to zapach w toalecie był zdecydowanie odświeżony. I w sumie jest to nawet przydatne jeśli chcemy się pozbyć nieprzyjemnego zapachu – dla mnie naprawdę spoko.

 

PODSUMOWANIE

Media-Tech 2 in 1 OZONE/UV-C STERILIZING LAMP MT6509 to ciekawe urządzenie, które jak najbardziej spełnia swoją rolę w odświeżaniu przestrzeni. Jak z tym usuwaniem bakterii? Nie mam pojęcia, ale wierzę, że jakieś procesy tam zachodzą 😉 . Moim skromnym zdaniem jest to fajne i przydatne urządzenie, a jego ocena – około 80zł wydaje się być na akceptowalnym poziomie.

 

OCENA Media-Tech 2 in 1 OZONE/UV-C STERILIZING LAMP MT6509
Ocena ogólna
4.2
  • Design
  • Jakość wykonania
  • Funkcjonalność
  • Zastosowanie
  • Skuteczność
  • Zestaw
  • Cena

Nagrody

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Translate »