ZOSTAŃ REDAKTOREM - Skontaktuj się z nami: kontakt@retest.com.pl

Stacja dokująca dla laptopów z USB typu C z duża liczbą portów

Recenzja Sandberg USB-C All-in-1 Docking Station 136-23

Swego czasu testowałem stację dokująca ICY BOX IB-DK2102-C. Tym razem Sandberg USB-C All-in-1 Docking Station 136-23.. produkt o identycznych parametrach i identycznych portach.. powiedziałbym, że jest to to samo urządzenie, ale jednak pod względem designu ciut się różnią. No i cena.. propozycje od Sandberg kupimy za około 425zł, zaś ICY BOX w graniach 500zł.

 

Specyfikacja

Współpracujące produkty: Uniwersalna
Złącze stacji dokującej: USB typu C
Złącza USB: 1x USB-C, 3x 3.0
Złącza AV: 1 x VGA, 1x Audio, 1x HDMI, 1x Wyjście DisplayPort
Pozostałe złącza: Czytnik kart SD, RJ-45, Zasilanie, USB-C
Inne: 1x Security lock
Wymiary: 27.5 x 7.3 x 2.1 cm
Waga: 329g

 

Stację dostajemy w ładnym pudełku z masą informacji o produkcie w kilku językach – również polskim.

W zestawie znajdziemy tylko i wyłącznie stację dokującą oraz przejściówkę z mini DisplayPort na HDMI.

 

 

Pod względem wyglądu niczym szczególnym się nie wyróżnia. Na pierwszy rzut oka można powiedzieć, że to to samo co proponuje ICY BOX, ale jednak są niewielkie różnice. Ogólnie nie jest źle, tym bardziej że jest to kawał solidnej konstrukcji z aluminium. Waga tego wynalazku to 329g, a wymiary 27.5 x 7.3 x 2.1 cm. Całość jest idealnie spasowana, nic nie odstaje, nic nie trzeszczy, nic się nie ugina – jest perfekcyjnie!

 

Góra urządzenia to aluminiowa podstawka pod laptopa z dwiema stopakami antypoślizgowymi i to na ogromny plus, bo czegoś takiego w ICY BOXie nie było. Na górnej i prawej krawędzi zostały opisane porty.

 

 

Z lewej strony wychodzi krótki, ale porządnej jakości kabel USB typu C, którego wpinamy do laptopa.

Na prawym boku z kolei znalazł się port słuchawkowy miniJack.

 

 

Tył to cały szereg portów. Mamy tu 3 porty USB 3.0, czytnik kart SD/TF, gigabitowy port Ethernet, mini DisplayPort, HDMI, VGA i port USB typu C.

 

 

Spód to tylko i wyłącznie 4 stopki antypoślizgowe.

 

 

Za wiele na temat tego typu urządzeń nie ma co pisać, bo są to zwykłe replikatory. Podłączymy do laptopa i działa – bez żadnych instalacji sterów itp. . Jesli macie nowego Macbooka to z pewnością niejednokrotnie narzekaliście na śmiesznie mała liczbę portów. Po to są właśnie takie stacje.. laptop nie musi mieć wbudowanego HDMI, nie musi mieć czytnika kart pamięci, nie musi mieć VGA, pełnowymiarowych portów USB 3.0 – to wszystko zaoferuje taki oto mini kombajn.

 

Czy miałem z tym cudem jakieś problemy? Absolutnie nie. Testowałem go na Macbooku 2015 – tak, na tym z jednym portem USB typu C 😛 i nareszcie można z tego sprzętu korzystać normalnie. Port Ethernet obsługiwał 1Gbps, przerzucenie obrazu z lapka na monitor przez HDMI i miniDP odbyło się bez najmniejszych problemów. A dodatkowe porty USB i czytnik kart stworzyły z Macbooka 2015 petardę do bardziej zaawansowanej pracy.

 

PODSUMOWANIE

Czy warto kupić stację dokującą Sandberg USB-C All-in-1 Docking Station 136-23? To zależy od tego czy potrzebujemy dodatkowych portów. Jeśli wystarcza nam to co oferuje obecnie nasz laptop to nie ma sensu kupować czegoś z czego skorzystamy kilka razy.. są dużo tańsze rozwiązania. Model od Sandberg to nie tylko perfekcyjne wykonanie i bezbłędne działanie, ale również meega komfort z użytkowania – taka pierdułka, a może wiele zmienić. Jednak cenę 425zł uważam za lekko przesadzoną – myślę, że taki sprzęcik powinien kosztować w okolicach 250zł.. no ale z drugiej strony Sandberg oferuje nam aż 5 lat gwarancji, a wspomniany tutaj ICY BOX zaledwie 2 lata i wyższą cenę. Warto chyba się nad tym zastanowić 😉 . Od siebie jak najbardziej polecam!

 

OCENA Sandberg USB-C All-in-1 Docking Station 136-23
Ocena ogólna
4.6
  • Design
  • Jakość wykonania
  • Komfort użytkowania
  • Liczba portów / gniazd
  • Zastosowanie
  • Funkcjonalność
  • Zestaw
  • Cena

Nagrody

          

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Translate »