ZOSTAŃ REDAKTOREM - Skontaktuj się z nami: kontakt@retest.com.pl

Profesjonalne niszczarki z ochroną danych osobowych NATEC Beaver Office & Office Plus

Recenzja NATEC Beaver Office & Office Plus

Recenzję mniejszego brata z serii Beaver od NATEC mamy już za sobą, a Ci którzy jeszcze nie przeczytali artykułu o modelu HOME to warto to nadrobić 😉

Test malutkiej niszczarki Natec Beaver HOME w cenie 90zł

Tym razem jednak na warsztat biorę modele dla biznesu – Beaver Office o pojemności 13 litrów w cenie około 180zł i Beaver Office Plus o pojemności aż 15 litrów w cenie około 215zł. Oba modele chwalą się doskonała ochroną danych osobowych dzięki zastosowaniu nożyc, które tną dokumenty na malutkie ścinki o średnicy 5×40 mm, co jest o wiele dokładniejszym sposobem niż znane ze standardowych niszczarek paski papieru. Office Plus oprócz cięcia papieru jest również w stanie zniszczyć karty kredytowe, czy papier ze zszywkami – brzmi nieźle!

 

Specyfikacja NATEC Beaver Office

Utylizuje: papier
Ilość kartek utylizowanych naraz: 9 A4/80g
Typ cięcia: ścinki
Średnia szybkość utylizacji: 1,8 m/min
Pojemność pojemnika w litrach: 13 l
Dodatkowe dane: okienko kontroli zapełnienia
Poziom zabezpieczeń: 3
Blokada bezpieczeństwa: tak
Zabezpieczenie termiczne: tak
Stop pracy przy zapełnionym pojemniku: tak
Automatyczny start i stop urządzenia tak
Opcja cofania: tak
Sygnalizacja pełnego pojemnika: tak
Sygnalizacja zacięcia papieru: tak
Poziom hałasu: 72 dB
Wymiary: 330 x 175 x 375 mm
Waga: 3,8 kg

Specyfikacja NATEC Beaver Office Plus

Utylizuje: papier, karty kredytowe, zszywki
Ilość kartek utylizowanych naraz: 10 A4/80g
Typ cięcia: ścinki
Średnia szybkość utylizacji: 1,6 m/min
Pojemność pojemnika w litrach: 15 l
Dodatkowe dane: okienko kontroli zapełnienia
Poziom zabezpieczeń: 3
Blokada bezpieczeństwa: tak
Zabezpieczenie termiczne: tak
Stop pracy przy zapełnionym pojemniku: tak
Automatyczny start i stop urządzenia: tak
Opcja cofania: tak
Sygnalizacja pełnego pojemnika: tak
Sygnalizacja zacięcia papieru: tak
Poziom hałasu: 69 dB
Rozmiary: 310 x 230 x 455 mm
Waga: 5,5 kg

 

Office i Office Plus dostajemy w identycznych pudełkach, takich samych jak w przypadku modelu Home, ale oczywiście z własnym informacjami – pudełka są ładnie zaprojektowane i estetyczne.

W zestawie oprócz niszczarek dostajemy instrukcje obsługi.

 

 

Zacznijmy od mniejszego modelu, czyli Office. Ten bardzo przypomina testowany już model Home, z tym że jest stanowczo większy. Niczym szczególnym się nie wyróżnia.. ot taka zwykła plastikowa obudowa, bez żadnych dodatków. Jej wymiary to 330 x 175 x 375 mm, a waga 3.8 kg. Całość jest bardzo dobrze spasowana, nic nie odstaje, nic się nie ugina i widać że mamy do czynienia z produktem wysokiej jakości.

 

Dookoła nic ciekawego.. z przodu niewielkie okienko przez, które możemy spojrzeć jaki jest poziom zapełnienia pojemnika. Z tyłu natomiast wychodzi kabel zasilający.

 

 

Góra to panel sterowania – mamy tu oczywiście otwór podajnika i przełącznik: REV – oznacza wycofanie papieru w przypadku zacięcia się nożyc, OFF – wyłącza niszczarkę i AUTO – automatycznie rozpoczyna cięcie, gdy włożymy kartkę do podajnika.

 

 

Podnosząc górną część, czyli całą głowicę dostaniemy się do pojemnika – ma on pojemność 13 litrów i spokojnie wystarczy do biura, a nawet idealnie sprawdzi się do domowego użytku 😉 .

 

 

Teraz największy model z serii, który najbardziej przypadł mi do gustu – Office Plus. Tutaj mam wrażenie, że całość jest o wiele lepiej wykonana.. niby plastik ten sam, ale wydaje się jakiś solidniejszy. Bryła także bardzo fajnie i estetycznie wygląda. No co tu dużo mówić – jest elegancko :). Wymiary tego cuda to 310 x 230 x 455 mm, przy wadze 5.5 kg – sporo… .Cała konstrukcja jest perfekcyjnie spasowana, nic nie trzeszczy, nic nie odstaje, nic się nie ugina – jest bezbłędnie!

 

Office Plus ma już nieco więcej do zaoferowania. Pojemnik w przeciwieństwie do pozostałych modeli z serii wyjmujemy z przodu poprzez pociągnięcie do siebie – wyjmujemy sam pojemnik, wyrzucamy śmieci i wkładamy do niszczarki – genialne i mega wygodne rozwiązanie! Na przedzie znalazło się także spore okienko, przez które możemy podejrzeć poziom zapełnienia pojemnika.

Z tyłu wychodzi kabel zasilający.

 

 

Na górze jak zwykle panel sterujący z przełącznikiem: REV – wycofanie papieru w przypadku zacięcia się nożyc, OFF – wyłącza niszczarkę, AUTO – automatycznie rozpoczyna cięcie, gdy włożymy kartkę do podajnika i tutaj dodatkowa funkcja FWD – nożyce działają cały czas. Pod przełącznikiem mamy podajnik papieru.

 

 

Co ciekawe cała niszczarka posiada od spodu 4 kółka, a 2 tyle mą opcje blokady. Bardzo fajny dodatek.

 

 

Co mogę powiedzieć na temat obu modeli? Obie niszczarki bez zarzutów spełniają swoje zadanie – niszczą papier bez problemowo i szybko, a bezpieczeństwo naszych danych jest na naprawdę wysokim poziomie, bo ścinki są tak drobne, że nie sposób złożyć jakiegoś dokumentu w całość, bądź odczytać jakichś danych jak w przypadku modelu Home. Tutaj widać, że mamy do czynienia z profesjonalnym sprzętem.

 

 

Jeśli chodzi o poziom hałasu i prędkość niszczenia to zaprezentowałem to na krótkim filmiku – mam nadzieję, że dużo lepiej zobrazuje całość pracy urządzeń niż to co miałbym Wam opisać słowami 😉

 

PODSUMOWANIE

Niszczarki NATEC Beaver Office & Office Plus to genialny sprzęt, który powinien znaleźć się w każdym biurze, ale również będzie to świetne rozwiązanie do użytku domowego. Jeśli zależy nam na prywatności i ochronie własnych danych to według mnie warto. Są to bardzo dobrze wykonane urządzenia w miarę przystępnych cenach. Ja jak najbardziej polecam, a szczególnie Office Plus, które spodobał mi się najbardziej z całej trójki! Leci rekomendacja!

 

OCENA NATEC Beaver Office & Office Plus
OCENA OGÓLNA
4.4
  • Design
  • Jakość wykonania
  • Szybkość niszczenia
  • Pojemność
  • Hałas
  • Bezpieczeństwo danych
  • Zestaw
  • Cena

Nagrody

           

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed
Translate »