„CAŁA PRAWDA o firmie MANTA” – moja opinia

 

Moi drodzy. Ostatnio w internetach zrobiło się głośno o marce MANTA za sprawą filmu na YouTube z kanału „Co Najlepsze?” pod nazwą „CAŁA PRAWDA o firmie MANTA”.

Jako, że zajmuję się recenzjami produktów postanowił odpowiedzieć na ten materiał i wyrazić własną opinię.. opinię osoby, która jak dotąd nie prezentowała sprzętu tej firmy na łamach reTEST. Nie oznacza to jednak, że nigdy nie miałem w rękach produktów tej marki.. wręcz przeciwnie – prywatnie było tego całkiem sporo, ale o tym w dalszej części artykułu.

Aby wejść w cały temat, poniżej linkuję Wam filmik, do którego będę się odnosił.

 

 

No i zaczniemy sobie od sloganu MANTY, czyli Polska firma rodzinna.

Autor filmu stwierdza, że taki oto slogan zupełnie przeczy rzeczywistości skoro produkty produkowane są w Chinach.

Drogi autorze.. co ma wspólnego slogan z produkcją? No sorry, ale totalnie tego nie rozumiem. 80% elektroniki konsumenckiej (jak nie lepiej) produkowana jest w Chinach i chyba nikogo nie powinno to dziwić. To że MANTA nazywa siebie Polską firmą rodzinną jest jak najbardziej zasadne – mamy polską markę, która jest z nami od lat, polski zarząd i prezesa, biuro i działalność w Polsce – mi to w zupełności wystarcza. I totalnie nie rozumiem po kij się czepiasz takich rzeczy.

 

Kolejna sprawa to okraszanie pudełek napisem PRODUKT PREMIUM. I tutaj jak najbardziej się zgodzę z autorem, ponieważ faktycznie produkty premium to produkty wysokiej jakości z dużo wyższej półki niż to co oferuje nam ten producent. Jak wiecie MANTA to przede wszystkim sprzęt budżetowy, który ma być jak najtańszy, więc stosowanie takiego znaczka jest według mnie ośmieszające.

 

Oszukiwanie w specyfikacjach. No i tutaj również muszę przyznać rację autorowi video. O ile koloryzowanie i zatajanie informacji na tanich produktach ściąganych bezpośrednio z Chin jestem w stanie niejako zrozumieć to takie zabiegi na produktach trafiających do polskich sklepów jest już ciut nie fajne. Rozumiem, że można w pewien sposób manewrować terminami i korzystać z zabiegów marketingowych, ale zatajanie informacji, wypisywanie sprzecznej specyfikacji jest już totalnym wprowadzaniem konsumentów w błąd.

 

Produkty nie działające, bądź fatalnej jakości. No i to mnie lekko oburzyło. Jak można oczekiwać nie wiadomo jakiej jakości za np. kamerę za 100zł.. no ludzie.. specyfikacja faktycznie może i jest przekręcona (jak udowodnił autor) , ale kto poważny kupuje kamerę sportową 4K 30FPS za 100zł, przecież wiadomo że to nie będzie działać.. baa.. w tej cenie to nawet ciężko o jakąkolwiek kamerę z dobrą jakością. To jest moi kochani marketing i kupując tani sprzęt musimy być świadomi, że nie będzie on działał jak odpowiednik 5x droższy. Niestety.. gdzieś trzeba ciąć koszta. Przecież cena nie wzięła się znikąd. MANTA to produkty, które przede wszystkim mają być tanie – ale nie oznacza to, że zawsze są złe, ponieważ patrząc na stosunek ceny do jakości można się nieraz mocno zdziwić… oczywiście pozytywnie 😀 .

Sample, które nie działają.. no proszę Cię… Czy my mówimy o produktach Samsunga, LG.. Apple? Heh.. w sumie głupie porównanie, bo nawet im zdarzają się wadliwe egzemplarze. A Ty wymagasz pierwszorzędnej kontroli jakości produktów z najniższej półki cenowej. To, że dostałeś wadliwy egzemplarz nie oznacza, że wszystkie produkty są złe, nie działające i nienadające się do użytku. Taki fakt się zgłasza do odpowiednich osób i otrzymujesz nowy towar.

 

Napisałem na początku, że nie testuję produktów marki MANTA, ale nie dlatego że jest to sprzęt zły, bo absolutnie tak nie twierdzę. Po prostu na chwilę obecną nie przewiduję współpracy z tą firmą, ale mam ją gdzieś w planach.

Prywatnie mam odtwarzacz DVD, który jest już ze mną jakieś 13 lat i nadal działa idealnie. Jakieś 7 lat temu miałem także tablet za około 300zł i działa przyzwoicie, ale ze względu na to że potrzebowałem czegoś mocniejszego to po około roku go sprzedałem – jako sprzęt w stanie idealnym, zarówno wizualnym jak i technicznym. Mam jeszcze od kilku lat słuchawki Bluetooth, które działają również świetnie jak na swoją cenę, bo około 60zł. Znalazłbym pewnie jeszcze sporo rzeczy, ale co to udowodni.. jedni będą przekonani, że MANTA to jeden wielki szrot, a inni jak ja, że to po prostu tani sprzęt, który nie musi być fatalny.

 

 

Z mojej strony to wszystko. Ten artykuł jest co prawda zupełną odskocznią od pozostałych, ale nie byłbym sobą gdybym nie wyraził własnej opinii na ten temat.

Dziękuję wszystkim na przeczytanie i zaznaczam, że nikogo nie chciałem tutaj urazić 🙂 Dzięki!

 

 

 15,003 total views,  42 views today

Translate »