Falownica – czym jest i jak wybrać?

Artykuł sponsorowany

Kobieta jest zmienną, dlatego też czasami wolimy proste włosy, czasem lśniące fale, a innym razem piękne loki. W zależności od naturalnego rodzaju włosów, aby osiągnąć pożądany efekt, czasami potrzebny jest nam dodatkowy sprzęt agd do stylizacji włosów. Jednym z nich jest falownica do włosów. Czy falownica to lokówka automatyczna, a może zupełnie inny rodzaj sprzętu od lokówki czy prostownicy? Jaki efekt uzyskamy za pomocą falownicy? Jak falownica wpływa na kondycję włosów? Co trzeba wziąć pod uwagę przy jej kupnie? Jakie są jej zalety?

Gdy loki to za dużo, czyli jak na pasma wpływa falownica?

Gdy pragniesz mieć wyjątkową fryzurę, a twoje naturalne włosy są dalekie od ideału, najczęściej wybierasz urządzenia do stylizacji w formie domowego sprzętu agd. Może być to lokówka, prostownica, karbownica. Do te samej gruby należy także falownica. Dedykowana nie tylko dla długich włosów, sprawdzi się też na krótkich włosach, z mniejszą ilością kosmyków.

Falownice są popularnym sposobem na zmianę wyglądu, jeśli chcesz uzyskać efekt trwałych fal, a nie loków. 

Budowa falownicy przypomina także popularne prostownice – ma część do kontaktu z włosami w formie rurek grzejnych bądź pofalowanych płytek. Ich grubość będzie określała, jak duże załamania stworzą na włosach.

Użycie falownicy i jej finalny efekt

Falownica to niezbędne urządzenie w domu, jeśli chcesz ujarzmić każde pasmo włosów. Jest to sprzęt, jaki z łatwością się używa do stylizacji. Daje naturalny efekt pięknych włosów, jest łatwa w obsłudze i do korzystania z niej nie potrzebujesz szczegółowych instrukcji. Do stylizacji używa się ciepła, dzięki czemu efekt utrzymuje się przez cały dzień.

Co ciekawe, w zależności od tego, jak użyjesz falownicy – możesz zyskać różny efekt. Na przykład fale będą delikatne, gdy weźmiesz grube pasmo włosów i gęstsze, jeśli zdecydujesz się na cieńsze.

Jak zatem jej używać? Wystarczy wziąć pasmo włosów i zamknąć je między płytkami, a następnie poczekać chwilę. Po wyjęciu kosmyków z urządzenia, możesz przejść do niższej partii włosów. Pamiętaj, aby używać falownicy na suchych włosach! Ponadto, nie trzymaj kosmyków zbyt długo między płytkami, a także preparatów termoochronnych.

Czasami pomaga nam samo urządzenie. Na rynku znajdziesz produkty, posiadające np. blokadę temperatury, funkcję automatycznego wyłączania czy funkcję z równomiernym nagrzewaniem.

Wybrać funkcję regulacji temperatury, a może obrotowy kabel? Na co zwracać uwagę

To, jaki efekt da ci falownica, czy wygładza ona włosy, zapobiega ich puszeniu, zależy od tego, jaki rodzaj płytek został do niej użyty. 

W sklepach znajdziesz bowiem falownice, mające płytki ceramiczne, tytanowe, teflonowe, lustrzane, diamentowe czy turmalinowe. Co jednak prócz samych płytek warto brać pod uwagę przy kupnie?

Duże znaczenie ma moc urządzenia. Wysoka moc będzie szczególnie pożądana, jeśli masz gęste, grube i oporne włosy. Drugim czynnikiem jest szybkość nagrzewania się, a trzecim właściwa obudowa. Powinna być wykonana z takiego materiału, który nie nagrzewa się na rączce.

Przydatną funkcją jest regulacja temperatury, sygnalizator wykonania fal czy jonizacja (szczególnie przydatna, jeśli włosy mają tendencję do puszenia się).

Jeśli nie jesteś pewna, jakie urządzenie będzie idealne dla Ciebie, zawsze warto zajrzeć na naszą stronę, gdzie omawiamy najpopularniejsze modele urządzeń i przekazujemy inspirację do znalezienia właściwego egzemplarza.

Jeśli chcesz się przekonać, w jaki sposób ci doradzamy, zajrzyj na stronę zestawienie.pl/falownica-do-wlosow-najlepsze-falownice-do-wlosow i zobacz, w jaki sposób omówiliśmy inny rodzaj urządzenia do domu.

Loading

Translate »