FullHD i 60 FPS za niecałe 300 zł? Poznajcie Streamplify CAM Streaming Webcam

Niezbędnik w domu każdego w XXI wieku. Recenzja Streamplify CAM Streaming Webcam

Z uwagi na sytuację pandemiczną panującą od kilku lat, część wydarzeń przeniosła się do wirtualnego świata. Obecnie kamerki internetowe nie służą jedynie do rozmów ze znajomymi czy nagrywania na youtube. To czas spotkań firmowych w formie online, nauki zdalnej czy też brania udziału w ważnych szkoleniach bez wychodzenia z domu. Liczy się jakość obrazu, a tę może zapewnić Streamplify CAM Streaming Webcam.

Specyfikacja

Typ matrycy CMOS
Rozdzielczość połączeń wideo FullHD (1920 x 1080)
Kompresja wideo MJPEG, YUY2
Rozdzielczość zdjęć 2 Mpix
Mikrofon Wbudowany, stereo
Łączność USB 2.0
Ustawienie ostrości Automatyczne
Pole widzenia 90º
Długość kabla 2 m
Dołączone akcesoria Tripod, Uniwersalny klips

Pudełko

Streamplify CAM Streaming Webcam zamknięta jest w niewielkim, niebieskim opakowaniu, które od razu może rzucić się w oczy. Jest zgrabne, estetyczne i delikatne. Na jego przedniej części zobaczyć można najważniejszą zawartość pudełka, czyli Streamplify CAM Streaming Webcam. Zaraz obok nazwę kamerki, producenta, logo firmy i najważniejsze informacje o sprzęcie, np. szeroki kąt widzenia, autofokus i 60 FPS. Boki opakowania to głównie nazwa kamerki, producenta i jego logo. Tył natomiast zapełniony został informacjami. Tam znalazło się miejsce na dokładną specyfikację Streamplify CAM Streaming Webcam.

Co jednak chowa się w środku? Streamplify CAM Streaming Webcam i tripod szczelnie zabezpieczone twardą pianką. Całość jest chroniona przed wszelkimi naruszeniami, upadkami i losowymi wypadkami.

Wygląd

Zostawię jednak to estetyczne pudełko w spokoju i przejdę do samej Streamplify CAM Streaming Webcam. Z pozoru to zwykła kamerka internetowa. Przypominająca wielkością, każdą inną na półce. Wyróżnia się jednak na kilka sposobów. Pierwszy ciekawy element to jej opływowy kształt, który w dużej mierze przypomina walec. Zwracam na to uwagę tylko dlatego, że wszyscy, którzy przyzwyczaili się do bardziej prostokątnych, cienkich kamerek, mogą poczuć się delikatnie zagubieni. Dzięki tej budowie można jednak Streamplify CAM Streaming Webcam swobodnie przestawiać czy też ustawiać odpowiednie kąty widzenia. Głowica założona jest na uchwycie, który pozwala na obracanie kamerą w zakresie 360 stopni.

Streamplify CAM Streaming Webcam na swojej górnej części posiada nakładkę, która jest samą w sobie przysłoną. Dzięki niej można zablokować kamerkę w dowolnym momencie. Całość jest solidnie wykonana, a dodatkowo oznaczona logiem producenta, co wygląda naprawdę dobrze.

Po obu stronach Streamplify CAM Streaming Webcam mieszczą się mikrofony. Jeden z nich jest schowany za zasłoną, jeśli ta przysłania kamerę. Drugi znalazł swoje miejsce na bocznej części całego urządzenia.

Z tyłu kamerki znalazło się miejsce na kabel. Jest idealnie wycięte, dzięki czemu regulowanie przysłoną w żaden sposób nie wpływa na kabel. Ten nie ma możliwości odłączenia, więc jeśli coś mu się stanie, nie można wymienić go na inny model. W przypadku kabla powiedzieć można niewiele. Jest solidny, długi i to w sumie tyle. Przydałby mu się chociaż delikatny oplot, aby uchronić go przed wszelkimi zgięciami, otarciami czy ciekawskimi zwierzętami.

Klips montażowy

Pozostając jeszcze w temacie budowy. Przejdę do uchwytu, który umożliwia zamontowanie Streamplify CAM Streaming Webcam na monitorach czy laptopach. Klips montażowy działa szybko i łatwo, dzięki czemu umożliwia sprawne ustawienie przy przestawianie kamery. Jednak nie do końca wierzę w stabilność całej konstrukcji, którą zapewnia producent. Dobrym rozwiązaniem byłoby dodanie chociaż jeszcze jednej małej części, która znacząco przytwierdzałaby całość do monitora. W obecnej wersji klips montażowy składa się z dwóch delikatnych części, które owszem, dobrze układają się na krawędzi sprzętu, ale jednocześnie umożliwiają bezproblemowe przesuwanie czy przeciąganie kamery. Możliwe, że w normalnym użytkowaniu nie sprawia to żadnego problemu, ale przy ciągłych zmianach ustawienia bądź przez dziwne wypadki losowe, Streamplify CAM Streaming Webcam może po prostu rozluźnić swój chwyt i upaść niespodziewanie na biurko.

Statyw

Czas przejść do kolejnej ważnej części Streamplify CAM Streaming. W opakowaniu z kamerką znajduje się tripod, który umożliwia pracę ze sprzętem w różnych warunkach. Na jego temat można powiedzieć tyle, co o kablu. To standardowy statyw, który niczym nie wyróżnia się na tle konkurencji.

Statyw umożliwia regulację wysokości w zakresie od 14,5 cm to 21 cm, a jego nóżki zakończone są gumowymi końcówkami przeciwwstrząsowymi. Jest dobrze wykonany, stabilny i na spokojnie zniesie różne zmiany pozycji czy ustawienia. Zapewnia bezpieczną i stabilną pracę Streamplify CAM Streaming niezależne od podłoża.

Rozdzielczość i jakość obrazu

Co najważniejsze w kamerce internetowej, jakoś obrazu i rozdzielczość? Jak Streamplify CAM Streaming wypada na tle konkurencji? To kamerka za 300 zł, która zapewnia jakość FullHD i 60 fpsów. Funkcja autofocus umożliwia płynną regulację ostrego obrazu, niezależnie od tego, co jest nagrywane. Dzięki temu wszystkie wideo są bogate w kolory i szczegóły. Całość naprawdę robi wrażenie tym bardziej, gdy te funkcje połączy się z automatycznym wzmocnieniem światła. Dzięki niemu obraz zawsze wygląda naturalnie, mimo tego, że całość oświetlenie jest podkręcona tak, aby uzyskać, jak najlepsze kolory.

Co jeszcze oferuje Streamplify CAM Streaming? Aparat o rozdzielności 2 MP. Całościowo zapewnia świetne nagrania, żywe kolory i ostrą jak brzytwa jakość. Ta kamerka nadaje się świetnie do streamów, nagrywania wideo czy też do brania udziału w przeróżnych konferencjach, czy szkoleniach. Jakość, którą zapewnia Streamplify CAM Streaming jest bezkonkurencyjna jak na tę półkę cenową.

Mikrofony

Wspominałam wcześniej o dwóch mikrofonach umieszczonych po obu bokach Streamplify CAM Streaming. Jedne z nich znajduje się pod przesłoną, drugi na prawym boku urządzenia. Jak na tak niewielki sprzęt, do tego w cenie niecałych 300 zł, te mikrofony naprawdę dobrze się sprawdzają. Nie jest to jakość, która świetnie sprawdzi się na streamach czy na bardzo ważnych spotkaniach biznesowych, ale wystarczy zarówno na zdalne zajęcia, jak i na rozmowy ze znajomymi.

Szeroki kąt widzenia

Streamplify CAM Streaming wyposażona została w szerokokątny obiekty, który zapewnia pole widzenia 90 stopni. Świetnie łączy się to z zakresem obracania na poziomie 360 stopni i pionową regulacją 45-stopniową. Dzięki tej kamerce można swobodnie uchwycić całe otoczenie wokół, jeśli zachodzi taka potrzeba. Ten szerokokątny obiektyw świetnie sprawdzi się dla streamerów, którzy pragną pokazać całe swoje stanowisko gracza wszystkim odbiorcom.

Podsumowanie

Można by zastanowić się dla kogo jest Streamplify CAM Streaming. Mam prostą odpowiedź. Dla wszystkich, którzy potrzebują kamerki internetowej. Dla wymagających użytkowników będzie to po prostu świetna kamera, zapewniająca sprawne, szybki ustawienie, z dobrym jakościowo obrazem i szerokim kątem widzenia. Dla tych mniej wymagających Streamplify CAM Streaming to kamerka i mikrofon w jednym. Wszystko potrzebne do zdalnych zajęć, rozmów ze znajomymi czy spotkań z pracy.

Ciekawym pomysłem jest zastosowanie przesłony. Zapewnia ona bezpieczeństwo nawet przy stale podłączonej do komputera kamerze. Aparat można zasłonić, gdy Streamplify CAM Streaming jest nieużywana, jak i również w trakcie pracy czy nagrania. To świetny sposób na ochronę prywatności wszystkich użytkowników.

Tripod dodany do kamerki w zestawie nie jest niczym wyjątkowym, ale na pewno może się przydać. Jego konstrukcja umożliwia podłączeni go również do innego rodzaju sprzętów, dzięki czemu sam w sobie jest naprawdę uniwersalny.

Jak ocenić całość? Streamplify CAM Streaming to sprzęt warty zakupu i każdej wydanej na niego złotówki. To kamerka internetowa, która może wywołać uśmiech na twarzy użytkowników. Jest przystępna cenowo, elegancka, ładna, estetyczna i świetnie dopasowuje się do każdego stanowiska gracza czy biurka.

Plusy i minusy

Plusy Minusy
Dobra jakość obrazu Brak aplikacji i dedykowanych ustawień
Estetyczny wygląd Klips montażowy mógłby być solidniejszy
Przesłona na aparat Kabel USB-C w obecnych czasach byłyby spoko dodatkiem do zestawu
Szeroki kąt widzenia umożliwiający nagrywanie sporej przestrzeni
360-stopniowa możliwość ustawienia kamery
Tripod dołączony do zestawu
Porządna jakość mikrofonów jak na kamerkę internetową

 584 total views,  2 views today

Streamplify CAM Streaming Webcam
Ocena ogólna
5
  • Jakość wykonania
  • Jakoś obrazu
  • Kąt widzenia
  • Stosunek ceny do jakości
Translate »