Głośnik z podświetleniem LED za 40zł z Biedronki | HYKKER Fantasy

Marka HYKKER nie pierwszy raz gości na łamach reTEST. Nie pierwszy raz testuję również głośnik tego producenta. W tym artykule przyjrzę się modelowi Fantasy, którego swoją drogą możecie już kojarzyć, ponieważ swego czasu był on już dostępny w sieci sklepów Biedronka. Tym raz głośnik będzie można nabyć od 27.12.2018 do 09.01.2019 lub do wyczerpania zapasów w cenie 39.99zł. Czy warto? Sprawdźmy to!

 

 

Urządzenie przychodzi do nas w minimalistycznym pudełku z okienkiem, przez które możemy podejrzeć głośniczek.

 

 

Specyfikacja produktu ma się następująco: zasięg Bluetooth fo 15m, pasmo przenoszenia od 250Hz do 13kHz, zasilanie przez microUSB, wbudowany akumulator Li-ion o pojemności 250mAh, wejście miniJack, waga 185g, wymiary 152x63x63mm. Dodatkowo głośnik posiada podświetlenie LED i funkcję zestawu głośnomówiącego.

 

W zestawie oprócz głośnika znajdziemy kabel miniJack i microUSB  oraz papierologię.

 

 

Urządzenie wykonane jest całkiem przyzwoicie jak na swoją cenę. Mamy tutaj do czynienia z półmatowym tworzywem sztucznym. Wszystkie elementy są prawidłowo spasowane, nic nie trzeszczy, nic nie odstaje. Sam wygląd nie jest zły.. sądzę, że wiele tutaj robi podświetlenie LED.

Na froncie mamy prawdopodobnie metalową kratkę zabezpieczającą głośnik i LEDy, które świecą w 4 kolorach – niebieski, czerwony, biały i zielony. Podświetlenie nie jest najgorsze i myślę, że to fajny dodatek.

 

 

Powyżej, a w zasadzie na górze, umieszczono przyciski funkcyjne tj. ściszanie/poprzedni utwór, przycisk zmiany sekwencji podświetlenia LED – w rytm muzyki, kaskadowy i wyłączenie, pauza/odbieranie połączenia telefonicznego, głośniej/następny utwór. Powyżej mamy trzy otwory – ostatni po prawej to dioda LED, natomiast jeden z dwóch po lewej to prawdopodobnie mikrofon… niestety nie jestem w stanie określić do czego służy trzeci otwór. Jeszcze wyżej mamy twardy, plastikowy uchwyt do przenoszenia i mocowania głośnika.

 

 

Tył to tylko i wyłączenie gniazdo ładowania microUSB oraz przełącznik ON / OFF.

 

 

Na spodzie znajdziemy naklejkę z informacjami producenta.

 

 

A jak ten wynalazek gra? Jak przeciętny smartfon Kowalskiego. Niskie tony są w zasadzie nie słyszalne, średnica jest słaba i bez fajerwerków. Wysokie tony… gdzieś zaginęły. Głośnikowi zdecydowanie brakuje mocy do przyjemnego słuchania. Co prawda nie ma tutaj jakichś dziwnych przesterowań, czy podbić tonów. Wszystko nawet przy maksymalnej głośności gra, mimo że ta głośność jest niska… bardzo niska… . Nie mogę stwierdzić, że jest to dobry dźwięk, bo nie jest. Nawet jak na cenę 40zł można zrobić coś ciut lepszego… . Z drugiej strony nie twierdzę, że urządzenie nie nadaje się do niczego. Jeśli potrzebujecie głośnika do oglądania filmików na YT, słuchania audiobooków itp. , albo hmm.. do zestawu głośnomówiącego – proszę bardzo! – do tego ten produkt nadaje się idealnie, a i wykonanie i cena są naprawdę dobre. Do słuchania muzyki? Raczej odradzam.. wiele smartfonów oferuje podobną, bądź nawet ciut lepszą jakość dźwięku niż HYKKER Fantasy.

 

 

Warto dodać, że urządzenie nie miało jakichkolwiek problemów z połączeniem Bluetooth.

 

Na baterii głośnik wytrzymał jeden cykl, od pełnego naładowania, równy niecałe 4h. Wyniki akceptowalny i pokrywający się z założeniami producenta.

 

 

PODSUMOWANIE

HYKKER Fantasy to głośnik bezprzewodowy Bluetooth, który pod względem wykonania i samego designu nie jest zły. Niestety poległ na tym, co powinien robić najlepiej… czyli grać. Jakość dźwięku nie jest nawet dostatecznie dobra. Głośnik jest cichy, a tony niskie i wysokie nie słyszalne. No cóż… to niby tylko 39.99zł, ale w tej cenie można dostać coś ciut lepszego.

 

 

Głośnik HYKKER Fantasy dostępny jest w sieci sklepów Biedronka od 27.12.2018 do 09.01.2019 lub do wyczerpania zapasów w cenie 39.99zł

 

 

OCENA

Jakość wykonania: 4+/6

Ogólna jakość dźwięku: 3/6

Niskie tony (bass): 2/6

Średnie tony: 3+/6

Wysokie tony: 2/6

Funkcje: 5/6

Zestaw: 5/6

Cena: 4/6

Ocena ogólna: 3/6

 1,995 total views,  8 views today

Translate »