Gryzoń dla gracza za grosze | Rebeltec MAGNUM

Co powiecie na mysz dla gracza za około 35zł? Rebeltec MAGNUM to kolejna budżetowa propozycja dla gracza tego producenta. Czy po raz kolejny produkt marki Rebeltec okaże się być ciekawy?

 

Mysz Rebeltec MAGNUM przychodzi do nas w fajnym pudełku z otwieraną przednią stroną, gdzie możemy podejrzeć mychę.

 

 

Urządzenie wyposażone jest w stosunkowo stary już sensor Sunplus 168A znany z budżetowych myszy biurowych, ale pozwólcie, że wrócę do tego później. Ponadto mamy tutaj przełączanie DPI 800, 1200, 1600 i 2400, 6 przycisków (niestety nie są one programowalne) oraz 3 kolory podświetlenia (czerwony, niebieski, fioletowy), które zmieniamy wraz ze zmianą DPI.

 

W zestawie znajdziemy tylko i wyłącznie myszkę.

 

 

Gryzoń gabarytowo jest jedną z mniejszych myszy gamingowych. Jej wygląd mnie osobiście podoba się bardzo – z góry jakby porysowana, zniszczona, co daje ciekawy efekt.. gdyby dodać realne podświetlenie RGB byłaby to naprawdę świetnie wyglądająca mycha. Jakość wykonania stoi na akceptowalnym poziomie – całkiem dobra jakość plastiku. Nic nie trzeszczy, wszystko jest idealnie spasowane.

 

Górna część obudowy to tak jak już wspomniałem – wygląd lekko jakby porysowany, zniszczony, przy czym znajdziemy tam również jednolite podświetlenie, które zmieniamy wraz ze zmianą DPI przyciskiem poniżej scrolla. W ten sposób 800 DPI to wyłączone podświetlenie, 1200 DPI to czerwone, 1600 DPI to niebieskie, a 2400 DPI to fioletowe. I muszę przyznać, że mimo jednolitego podświetlenia kolorki są naprawdę przyjemne dla oka. Scroll jest klikalny i również podświetlany.

 

 

Na lewym boku umieszczono dwa, jakby sprężynowe przyciski funkcyjne z charakterystycznym klikiem.

 

 

Z przodu wychodzi nam 1.5m kabel w tekstylnym oplocie zakończony zwykłym złączem USB.

 

 

Spód wykonany jest ze stali co w prosty sposób dociąża gryzonia i podnosi komfort użytkowania. Mamy tutaj również dwa teflonowe ślizgacze.

No i sensor Sunplus 168A. Jak wspomniałem na samym początku, jest toto budżetowy sensor spotykany w tanich myszkach biurowych. Nie oznacza to jednak, że jest fatalny. W cenie około 35zł jest to akceptowalny sensor, aczkolwiek musimy się liczyć z niską prędkością maksymalną i wysokim LOD. Precyzja jest taka sobie i raczej nie możemy oczekiwać tutaj cudów. Po prostu nie jest to propozycja dla profesjonalistów czy zaawansowanych graczy, a raczej dla początkujących, czy zwyczajnie jako zwykła mysz multimedialna.

 

 

Gry single player – jak najbardziej ok – gra się zdecydowanie przyjemnie i nie odczuwałem sporej różnicy względem mojej mychy, która jest prawie 8 razy droższa.

Gry sieciowe typu CS.. no tutaj już kwestia indywidualna. Początkujący gracz powinien być zadowolony, gracz bardziej zaawansowany może już czuć, że myszka cierpi na pewne ograniczenia ze względu na sensor.

Przeglądanie internetu i inne multimedia to zdecydowanie bardzo dobra propozycja ze względu na swą cenę i fajny design.

 

 

PODSUMOWANIE

Mysz Rebeltec MAGNUM to ciekawa, bardzo tania mysz komputerowa dla graczy, ale raczej tych początkujących. Przeglądanie internetu, multimedia, gry SP i od czasu do czasu sieciówki – proszę bardzo. Czy warto? Sądzę, że tak, ale pozostawiam to już w Waszej ocenie 😉 .

 

 

Ceny myszki Rebeltec MAGNUM:

https://www.ceneo.pl/53865957

 

Więcej informacji nt. myszki na stronie producenta:

https://rebeltec.eu/o/mysz-dla-graczy-magnum

 

 

OCENA  Rebeltec FALCON

Jakość wykonania: 5+/6

Komfort pracy: 4+/6

Precyzja: 4/6

Funkcje: 4/6

Zestaw: 5/6

Cena: 6/6

Ocena ogólna: 5/6

 1,134 total views,  6 views today

Translate »