Idealny zestaw dla gracza w rozsądnej cenie! | Recenzja myszki Genesis Krypton 770 i podkładki Genesis Carbon 500 Maxi Flash

Doczekaliście się! Mam dla Was pierwszy test, gdzie sprawdzam gryzonia i podkładkę dla gamerów od polskiej marki GENESIS! Pod lupę biorę zestaw składający się z myszki Genesis Krypton 770, którą kupicie za około 169zł i podkładki Genesis Carbon 500 Maxi Flash w cenie około 55zł. Zaczynajmy!

 

 

Zacznijmy może na początku od samej mychy.

Przychodzi ona do nas w kartonowym, ale zdecydowanie eleganckim, czarno-czerwonym pudełku podkreślającym to, że produkt skierowany jest do graczy.

 

 

Jak ma się specyfikacja produktu? Sercem myszki jest sensor PMW3360 z DPI w przedziale od od 100 do 12000 i maksymalną szybkością przetwarzania danych aż 12000 FPS’ów. Maksymalna akceleracja to 50 G, maksymalna szybkość śledzenia 250 ips’ów, szybkość raportowania od 125 do 1000 Hz. Poza tym mamy tutaj 7 przycisków,  przełączniki OMRON, 6 stopniowy DPI Switch oraz podświetlenie RGB PRISMO EFFECT.

 

Zestaw muszę przyznać, że mile mnie zaskoczył. Oprócz gryzonia, znajdziemy tutaj zapasowe ślizgacze, naklejki z logo Genesis, instrukcję obsługi oraz … metalową Ninja Wallet Card, co przypomina mi kartę przetrwania 🙂 – bardzo miły dodatek ze strony producenta!

 

 

Design myszki robi świetne, a nawet piorunująco dobre wrażenie. Wysokiej jakości plastik z gumowym wykończeniem boków przez mycha idealnie leży w dłoni. Również sam kształt sprawia, że w kilka minut przyzwyczajamy się produktu i już wiemy, że raczej prędko się z nią nie pożegnamy 😀 .

 

 

Górna część myszki to klikalny scroll z podświetleniem RGB, powyżej dwa przyciski do zmiany DPI oraz, rzecz jasna, prawy i lewy przycisk myszy. Poniżej mamy również logo Genesis z podświetleniem RGB.

 

 

Krawędzie to cienki pasek RGB, który dodatkowo dodaje gamingowego stylu urządzeniu – efekty można dowolnie edytować i ustawiać według własnego gustu za pomocą dedykowanego oprogramowania. które omówię pokrótce w dalszej części artykułu. Na żywo prezentuje się to mega ciekawie!

 

 

Na lewym boku prócz gumowego wykończenia, mamy dwa przyciski, które możemy dowolnie zaprogramować za pomocą wspomnianego wcześniej softu.

 

 

Prawy bok to tylko gumowy wykończenie.

 

 

Na spodzie znajdziemy sensor PMW3360 oraz trzy, metalowe ślizgacze.

 

 

Teraz warto by co nieco wspomnieć o dedykowanym oprogramowaniu, które możecie pobrać ze strony producenta. W zasadzie to ciężko tutaj opisywać wszystko po kolei, ponieważ jest tu taka liczba opcji i możliwości, że ograniczeniem tutaj jest tylko i wyłącznie nasza własna wyobraźnia 🙂 .

Lewa część okna oprogramowania to funkcje umożliwiające zaprogramowanie według własnego uznania każdy z przycisków – jest to dziecinnie prosta sprawa, ponieważ wybieramy funkcję z listy rozwijalnej.

Poniżej mamy Macro Editor – nie będę go omawiał, bo sam nie jestem do końca pewien za co odpowiada 😛 .

Jeszcze niżej mamy profile – możemy tworzyć nowe oraz usuwać i edytować już istniejące.

 

Prawa strona to cztery odrębne sekcje – znajdziemy w nich m.in. możliwość ręcznego ustawienia DPI, zarządzać efektem RGB, ustawić konkretne parametry myszy, oraz zmienić szybkość raportowania.

Na samym dole po prawej stronie znajdziemy przyciski zapisania wprowadzony ustawień oraz przywrócenia ustawień fabrycznych.

 

 

A jak gryzoń spisuje się na co dzień? Wręcz fantastycznie! Mega wygodna, idealnie wykonana i świetnie się prezentująca. Do tego genialne oprogramowanie! A przede wszystkim precyzyjna. Grałem m.in. Battlefield 5, GTA 5, Far Cry 5 … emm.. te piątki to przypadek 😀 ? – mycha sprawdza się tutaj fenomenalnie. Specjalnie dla Was po kilku latach włączyłem Minecrafta i CS GO, aby wypróbować nasz mały sprzęcik w grach sieciowych – nie mam żadnych zastrzeżeń, jest po prostu idealnie. WYGODA, PRECYZJA, SZYBKOŚĆ i jeszcze masę innych, pozytywnych cech można by jej przypisać. Po prostu kolejny świetny produkt od polskiego producenta. Brawo!!!

 

 

To na koniec krótko na temat podkładki Genesis Carbon 500 Maxi Flash.

Przychodzi ona do nas w dużej tubie , z takim samym czarno-czerwonym designem.

 

 

Podkładka wykonana jest z tkaniny z antypoślizgowym spodem. Całość jest wodoodporna i ma wymiary 450 x 900 mm . Grubość podkładki to zaledwie 2,5 mm.

 

 

Sama podkładka muszę przyznać, że robi naprawdę dobre wrażenie. Bardzo dobra jakość wykonania. Krawędzie idealnie obszyte, użyty materiał bardzo miły w dotyku przez użytkowanie jest zdecydowanie wygodne – jak twierdzi producent wodoodporny, ale pozwólcie że tym razem tego nie sprawdzę, bo jeszcze przed nami jeden materiał z użyciem tej podkładeczki 😉 .

 

 

Jeśli chodzi o stabilność na biurku to nie mam żadnych zastrzeżeń – nie ma nawet szans aby przesunąć ją bez odrywania od blatu.

Spytacie pewnie jak działają na niej myszki. Jest to taka sama podkładka jak większość mniejszych dostępnych w sklepach. Ta po prostu jest duża i według mnie zdecydowanie wygodniejsza. Wykorzystane materiały są najwyższej możliwej jakości, przez co również myszki nie mają problemu ze ślizganiem się i precyzją.

 

 

PODSUMOWANIE

Myszka Genesis Krypton 770 i podkładka Genesis Carbon 500 Maxi Flash to świetny zestaw dla graczy w bardzo dobrej cenie. Za około 225zł ( około 169zł myszka i 55zł podkładka ) otrzymujecie idealne combo, świetnie wykonane, według mnie w tej cenie pozbawione jakichkolwiek wad. Jeśli szukacie czegoś porządnego, czegoś z czego będziecie na 100% zadowoleni to warto rozważyć zakup tego zestawu. Osobiście zdecydowanie POLECAM!

 

 

Ceny myszki Genesis Krypton 770:

https://www.ceneo.pl/66925014

 

Więcej informacji nt. myszki na stronie producenta:

http://genesis-zone.com/pl/product/krypton-770-mysz-dla-graczy/

 

 

 

Ceny podkładki Genesis Carbon 500 Maxi Flash:

https://www.ceneo.pl/70078296

 

Więcej informacji nt. podkładki na stronie producenta:

http://genesis-zone.com/pl/product/carbon-500-maxi-flash/

 

 

 

OCENA  Genesis Krypton 770

Jakość wykonania: 6/6

Komfort pracy: 6/6

Precyzja: 6/6

Funkcje: 6/6

Oprogramowanie: 6/6

Zestaw: 6/6

Cena: 5+/6

Ocena ogólna: 6/6 !!!

 

 

OCENA  Genesis Carbon 500 Maxi Flash

Jakość wykonania: 5+/6

Komfort pracy: 5+/6

Zestaw: 5/6

Cena: 5+/6

Ocena ogólna: 5+/6

 1,672 total views,  6 views today

Translate »