IMG 7058 scaled

Myszka Logitech LIFT

Recenzja wertykalnego gryzonia


Od pewnego czasu koncentruję się nad utrzymaniem dobrego stanu zdrowia podczas pracy przy komputerze. Często pracuję długie godziny, co odbija się na moim zdrowiu, szczególnie na nadgarstku, który mocno cierpi w moim zawodzie. Postanowiłem więc przetestować pionową myszkę, który to typ znany jest z korzystnego wpływu na zdrowie. Zapraszam do przeczytania krótkiej recenzji Logitech LIFT.

SPECYFIKACJA

Typ myszy: Ergonomiczna
Łączność: Bezprzewodowa
Sensor: Optyczny
Rozdzielczość: 4000 dpi
Liczba przycisków: 6
Rolka przewijania: 1
Interfejs: 2,4 GHz
Bluetooth
Zasięg pracy: do 10 m
Zasilanie: Bateria AA x1
Czas pracy na baterii: Do 24 miesięcy
Profil: Praworęczny
Podświetlenie: Brak
Dodatkowe informacje: Easy-Switch™ – możliwość podłączenia 3 urządzeń
Programowalne przyciski
Regulacja rozdzielczości DPI
Dołączone akcesoria: Nanoodbiornik
Bateria AA – 1 szt.
Kolor: Grafitowy
Wymiary [d/s/w]: 108/70/71 [mm]
Waga: 125g
Gwarancja: 24 miesiące

OPAKOWANIE I ZAWARTOŚĆ

Opakowanie prezentuje się w wyjątkowo ekologicznym stylu, wykonane jest z pomalowanego na czarno/seledynowo kartonu. Cieszy mnie taka świadoma decyzja producenta, który ogranicza użycie plastiku do niezbędnego minimum ? Na zewnętrznej powierzchni opakowania znajdują się kluczowe informacje dotyczące myszki. A co znajdziemy wewnątrz? Znajdują się tam oczywiście mysz i kilka książeczek. Mysz jest starannie zapakowana w karton z instrukcją podłączenia. Całość jest prosta i czytelna.

WYGLĄD ZEWNĘTRZNY I BUDOWA

Myszka pionowa LIFT ma wymiary 71 mm wysokości, 70 mm szerokości i 108 mm głębokości, ważąc 125 g. Wersja, którą przetestowałem, ma grafitowy kolor, jednak dostępne są także białe i różowe warianty. Części plastikowe w myszy LIFT zawierają tworzywa sztuczne, które pochodzą z recyklingu poużytkowego. Daje to życie tworzywom sztucznym wycofanym z eksploatacji i pomaga zmniejszyć emisję dwutlenku węgla (wg. producenta).

Część przyciskową oraz dolną wykonano z tworzywa sztucznego, natomiast część pod dłonią została obłożona gumą z delikatnymi, poziomymi prążkami, co zapewnia przyjemny w dotyku komfort.

Myszka wyposażona jest w 6 przycisków: lewy, prawy, wstecz, dalej, przycisk środkowy oraz kółko przewijania z wbudowanym przyciskiem środkowym. Klapka pod myszką ma magnetyczny system zamykania. Jest to jedno z najgenialniejszych rozwiązań, z jakimi spotkałem się w gryzoniach, ponieważ eliminuje ryzyko złamania się zatrzasków przy częstym otwieraniu. Tutaj otwarcie odbywa się za pomocą magnesów, a wewnątrz znajduje się bateria (dołączona w zestawie) oraz odbiornik USB.

Logitech LIFT ma sensor optyczny, który potrafi działać z rozdzielczością do 4000 dpi. Jego jakość jest wystarczająca do codziennej biurowej pracy na przeróżnego typu podkładkach, począwszy od zwykłych szmacianych, po skórzane a skończywszy na zwykłym blacie biurka czy nawet kawałku nogi 😉 Przetestowałem myszkę również podczas gry w różnego typu RTSy czy w WoT’a i muszę przyznać, że jest dobrze. Niedzielny gracz nie odczuwa żadnych braków.

UŻYTKOWANIE

Najbardziej zaskakującym doświadczeniem podczas użytkowania było dostosowanie się do zupełnie innego ułożenia ręki, w porównaniu do standardowej myszki. Myszka LIFT została zaprojektowana z myślą o małych i średnich dłoniach, i muszę przyznać, że już po 1-2 godzinach korzystania zupełnie zapomniałem, że używam innej myszy.

Myszka LIFT została zaprojektowana, opracowana, przetestowana i zatwierdzona przez czołowych ergonomistów. Poprawia postawę, zmniejsza aktywność mięśni i łagodzi nacisk na nadgarstki. Organiczna sylwetka myszy LIFT idealnie pasuje do dłoni. Zakrzywiony kształt został wyrzeźbiony tak, aby ułożyć dłoń pod optymalnym kątem 57°.

OPROGRAMOWANIE OPTIONS+

Wymagania systemowe:
BluetoothⓇ Low Energy
 • Windows 10, 11 lub nowsze,
 • macOS 10.15 lub nowszy,
 • iPadOS 14 lub nowszy,
 • ChromeOS™,
 • Linux®,
 • Android 8 lub nowszy.

1 1

Myszka posiada oprogramowanie Options+, które pozwala na zmianę ustawień przycisków.

JAK SPRAWDZA SIĘ PIONOWA MYSZKA?

Po dwóch tygodniach użytkowania (to naprawdę krótki, aczkolwiek znaczący okres) zauważyłem znaczne zmniejszenie zmęczenia dłoni podczas długich sesji pracy przy komputerze. Cała ręka układa się zupełnie inaczej na biurku – podczas korzystania z tradycyjnej myszki poruszałem jedynie dłonią na boki, podczas gdy teraz, korzystając z myszki pionowej, przemieszczam ją raczej całą ręką po biurku. Nawet krótkie ruchy wymagają zmianę pozycji całej dłoni. To sprawia, że ruchy są bardziej naturalne.

Myszka sama w sobie ma odpowiednie rozmiary, które po pewnym czasie użytkowania idealnie dopasowują się do dłoni i zapewniają wygodę. Jeśli rozważasz zakup myszki pionowej, a masz małe lub średnie dłonie, ten model z pewnością będzie dla Ciebie odpowiedni. Mniej odpowiednia może być cena, która wynosi ok 349zł. Ajć!

Zalety:

 • jakość wykonania,
 • ergonomia,
 • wymuszanie prawidłowej postawy ciała,
 • sensor,
 • możliwość podłączenia do 3 urządzeń,
 • BT oraz radiowa komunikacja,
 • obudowa wykonana z plastiku z recyklingu,
 • opakowanie bez plastiku.

Wady:

 • cena.

IMG 7070

 

Loading

Ocena ogólna
4.5
 • Jakość wykonania
 • Ergonomia
 • Cena
 • Wrażenia z użytkowania