ORICO D20 USB HUMIDIFIER – czyli o tym, jak pozbyć się suchego powietrza w domu i samochodzie

Suche powietrze to zmora wielu ludzi, chociaż nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Takie warunki wpływają na skórę, zdrowie oraz samopoczucie. Zła wilgotność powietrza może, np. utrudniać wysypianie się. Świetnym sposobem na pozbycie się problemu jest zakup nawilżacza powietrza. Dzisiaj na warsztat weźmiemy ORICO D20 USB HUMIDIFIER. Niewielki nawilżacz na USB stworzony do małych pomieszczeń bądź samochodów.

Specyfikacja

Kolor Biały
Waga 0,233 kg
Wymiary 18,5 x 7,2 x 7,2 cm
Materiał ABS, PP, silikon
Napięcie 5 V
Natężenie 0,25-0,5 A
Pojemność pojemnika na wodę 260 ml
Wydajność mgiełki 50L h
Czas działania 4 h w trybie ciągłym, 8 h w trybie przerywanym
W zestawie Skrócona instrukcja obsługi, dwa bawełniane filtry, przewód USB-A na USB-C do zasilania

Pudełko

ORICO D20 USB HUMIDIFIER ukryty został w niewielkim biało zielonym opakowaniu. Całość jest dobrze zabezpieczona. Samo opakowanie należy do tych twardych, niewyginających się pod delikatnym uciskiem. Dodatkowo w środku nawilżacz schowany był w specjalnej folii chroniącej przed zarysowaniem. Filtry dodane w zestawie zamknięte zostały w niewielkim białym pudełku, które dodatkowo utwardzały całość i dbały o stabilne ułożenie ORICO D20 USB HUMIDIFIER.

O samym pudełku nie ma co za dużo pisać. Na przedniej części zobaczyć można nazwę urządzenia oraz producenta, poniżej zdjęcia nawilżaczy z serii D20 USB w dwóch dostępnych wariantach kolorystycznych (biały i zielony), a na samym dole cztery najważniejsze cechy produktu: cicha praca, wysoka jakość materiałów, brak wpływu na otoczenie i praca na USB, niewymagająca podpięcia do kontaktu.

Boki opakowania są całe zielone, na obu stronach oznaczone nazwą producenta i cechami produktu (tymi samymi co na przedniej części pudełka). Tył to już jedynie specyfikacja produktu, do tego opisana w dwóch językach – w chińskim i angielskim.

Wygląd i budowa

Nawilżacz ORICO D20 USB HUMIDIFIER to niewielkie urządzenie o kształcie walca. Składa się z dwóch części, które łatwo się odkręca w celu dolania wody czy wymiany filtra. Materiały, z których został wykonany, są przyjemne w dotyku i estetyczne; nie brudzą się, nie palcują ani nie łapią zbytnio kurzu.

Górna część nawilżacza posiada nasadkę, przez którą uwalniane są strumienie pary wodnej oraz dwa przyciski, które pozwalają na sterowanie całością. Lewy służy do zmiany oświetlenia (są 3 dostępne tryby), a prawy do ustawiania trybu pracy nawilżacza. Z tyłu głowicy jest wejście na kabel USB C, ten jest dodany w zestawie.

Dolna część to magazyn na wodę, która mieści około 260 mililitrów. Ilość płynu obserwować można przez przezroczyste tworzywo, które w trakcie pracy jest podświetlane. Warto zaznaczyć, że ORICO D20 USB HUMIDIFIER nie musi stać wiecznie w pionie. Wystarczy delikatnie pociągnąć dolną część nawilżacza, a odchyli się on do około 45 stopni. Warto zaznaczyć, że mimo tego nic się nie wylewa, a całość jest nadal stabilna. Dzięki takiej opcji mgiełka może trafiać bezpośrednio w wybrany punkt, czym przysłuży się np. do chłodzenia twarzy w upalne dni. Dodatkowo tak ustawiony nawilżacz wygląda jeszcze lepiej w połączeniu z podświetleniem RGB.

Dół nawilżacza posiada silikonową część, która zapewnia sporą stabilność. Urządzenie samo z siebie się nie przesunie, a jeśli chcecie to zrobić, musicie po prostu je unieść. To bezpieczniejsze niż przepychanie urządzenia z wodą po blacie czy podłodze.

Warto dodać, że do urządzenia dodany jest zwykły biały kabel USB. Metrowy kabel świetnie sprawdzi się w domu, jednak w aucie warto byłoby dokupić coś znacznie krótszego.

Tryby pracy

ORICO D20 posiada dwa tryby pracy: ciągły i przerywany. W przypadku tego drugiego nawilżacz uwalnia parę wodną w równych odstępach czasowych. Co w praktyczne przekłada się na kilka sekund nawilżania i kolejne kilka przerwy. Dzięki temu magazyn wodny wystarcza na dwa razy dłużej, czyli około 8 godzin pracy. Warto zaznaczyć, że ORICO D20 USB HUMIDIFIER wyłączy się samodzielnie, jeśli zabraknie mu wody. Nie trzeba, więc przejmować się przegrzaniem urządzenia ani innymi nieprzyjemnymi wypadkami.

Rzecz, która rzuciła mi się w oczy, ponieważ naprawdę mi jej brakuje to jakiekolwiek ustawienie długości działania nawilżacza. Dobrze byłoby dodać do całości jeszcze jeden przycisk, który pozwalałby na ustawienie trzydziestominutowego, godzinowego czy też dwugodzinnego trybu pracy. Taka opcja świetnie sprawdzałaby się dla wszystkich, którzy chcieliby włączyć ORICO D20 USB HUMIDIFIER na noc. Mimo tego, że urządzenie wyłącza się, gdy zabraknie mu wody, nie mam przekonania, aby włączać go przed snem, chociaż w takich momentach najbardziej przydałoby się odpowiednie nawilżenie powietrza.

Głośność i wpływ na otoczenie

Nawilżacz ORICO D20 USB HUMIDIFIER działa praktycznie niezauważalnie. Nie słychać go, nawet jeśli w pomieszczeniu jest perfekcyjna cisza. Świetnie sprawdza się dla osób pragnących odpoczynku i wyciszenia. Co jednak zbytnim nawilżeniem obiektów wokół? Czy ORICO D20 USB HUMIDIFIER można zaufać i przypiąć go np. do komputera? Tak. Mgiełka wypuszczana z nawilżacza jest na tyle delikatna, że nie powoduje wilgotnienia obiektów wokół. Dzięki temu wszystko jest bezpieczne; meble, podłogi, sprzęty elektryczne, deski rozdzielcze czy fotele w aucie. W moim przypadku ORICO D20 zajął miejsce zaraz obok listwy zasilającej z wejściami USB. Idealnie się razem komponują i w żaden sposób sobie nie wadzą. Listwa jest cała i zdrowa, pomimo bezpośredniego stykania się z nawilżaczem.

Mimo tego, że producent oferuje swój produkt jako urządzenie świetnie sprawdzające się w podróży, nie mogłam tego sprawdzić. W moim aucie uchwyty są za małe, nie mieszczą nawet dużej kawy z McDonald’s, a co dopiero nawilżacza z ponad 7-centymetrową średnicą. Jednak po użytku domowym bez problemu mogę zapewnić, że urządzenie jest stabilne i bezpieczne dla otoczenia. Mimo zmiany kąta pary czy też przy przesuwaniu nawilżacza woda w żaden sposób się z niego nie wylewa, a różne ruchy nie zakłócają jego pracy.

Podświetlenie RGB

Jako, że w obecnym świecie wszystko musi się świecić, również nawilżacz powietrza został wyposażony w RGB. Posiada on dokładnie trzy tryby oświetlenia:

  1. RGB mode – nawilżacz płynnie przechodzi pomiędzy wszystkimi kolorami tęczy,
  2. Changing mode – stopniowa zmiana kolorów,
  3. Single color mode – świeci się tylko jeden wybrany kolor (ten który był akurat, gdy kliknęliście przycisk).

Zazwyczaj podświetlenie RGB uznaję za w miarę niepotrzebny dodatek. W przypadku ORICO D20 USB HUMIDIFIER mogę jednak przyznać, że robi to robotę.  Biały kolor urządzenia połączony z podświetleniem po prostu świetnie się komponuje. Dodatkowo całość może robić za przyjemną nocną lampkę, co zmniejszy ilość prądu zużywanego w danym pokoju. Tak patrząc na ORICO D20, można nazwać go urządzeniem 2w1, a jego koszt to niecałe 70 zł.

Podsumowanie

Mały, energooszczędny (2,5 W), działający do 8 godzin, a do tego z podświetleniem. ORICO D20 USB HUMIDIFIER to świetne urządzenie dla osób niewymagających, dla tych które pragną jedynie delikatnie nawilżyć pomieszczenie, a przy okazji mieć stylowy gadżet, którego nie trzeba się wstydzić. To na pewno nie nawilżacz, który wpłynie na powietrze w dużym mieszkaniu i zapewni wam swobodę oddychania nawet w okresach grzewczych. ORICO D20 to jednak urządzenie, które w swojej półce cenowej nie ma się czego powstydzić. Dwa tryby pracy, trzy podświetlania, kilka godzin nawilżania, a to wszystko zamknięte w bardzo przyjemnym dla oka urządzeniu, to coś, co warto mieć.

Plusy i minusy

Plusy Minusy
Dwa tryby pracy Brak możliwości ustalenia czasu pracy
Trzy opcje podświetlenia
Elegancki wygląd
Stabilna konstrukcja, która zapobiega wylewaniu się wody
Połączenie przez USB
Przezroczyste miejsce umożliwiające stałą kontrolę wody
Łatwe uzupełnianie magazynu
Długi czas pracy jak na niewielki zbiornik
Możliwość odchylenia urządzenia
Delikatna mgiełka niewpływająca na otoczenia
Bardzo cicha praca
Łatwa obsługa
Dwa filtry i kabel USB w zestawie

Loading

ORICO D20 USB HUMIDIFIER
Ocena ogólna
5
  • Wygląd
  • Jakoś wykonania
  • Czas pracy
  • Tryby pracy
  • Zawartość zestawu
Translate »