Problem z dorabianiem kluczy albo obawa, przed dostaniem się kluczy w niepowołane ręce? WeLock wychodzi ze swoimi produktami naprzeciwko. Recenzowana dzisiaj wkładka umożliwia otwarcie drzwi poprzez aplikacje, specjalny brelok a nawet odcisk palca! A odcisków palca potrafi zapamiętać aż 100! Jesteście zainteresowani, co jeszcze oferuje? Zapraszam do recenzji!
SPECYFIKACJA
Model: | EBL41 / TOUCH41 |
Zasilanie: | 3x bateria AAA (brak w zestawie) – wystarczają na 1 rok |
Materiał: | Stainless Steel / Plastic / Zinc Alloy |
Wodoszczelność: | IP65 |
Temperatura pracy: | -10°C to 60 °C |
Waga: | 600 g |
Wkładka długość – regulowana: | 50mm – 150mm (regulacja z obu stron!) |
Ekran: | data i godzina, komunikaty oraz poziom baterii |
Komunikacja: | Bluetooth, RFID, odcisk palca |
Pamięć: | 100 odcisków, 20 kart |
OPAKOWANIE I ZAWARTOŚĆ
Inteligentny zamek WeLock Touch41 zapakowany jest w małe, kartonowe opakowanie w niebieskim kolorze. Szata graficzna jest uboga, postawiono na treść. Znajdziemy tutaj nazwę modelu, trochę specyfikacji i narysowany kontur zamka.
Aby dostać się do środka trzeba oderwać plombę. W opakowaniu znajdziemy wszystko to, co potrzebne jest do montażu i bezproblemowego użytkowania:
- inteligentny zamek WeLock,
- śrubki oraz mini śrubokręt,
- 3 karty magnetyczne,
- 5 instrukcji obsługi.
Poszczególne instrukcje obsługi to tak naprawdę pojedyncza kartka, złożona kilka razy. Są one bardzo bogato ilustrowane i mimo, że nie ma wśród nich języka polskiego, bez problemu można zrozumieć poszczególne kroki, które są wymagane podczas montażu i uruchomienia.
Dołączane do zestawu akcesoria montażowe zapakowane są w małe, zamykane plastikowe opakowanie. Nie jest tego wiele, ot, dosłownie parę śrubek, mini śrubokręt, klucz imbusowy oraz kluczyk do resetowania. Więcej nie potrzeba.
Do zestawu dołączane są 3 karty magnetyczne. Są one niewielkich rozmiarów i w niebieskim kolorze. Podobnie, jak kolor opakowania.
BUDOWA
Wkładka składa się z trzech części:
- ruchomej gałki od strony wewnętrznej,
- wkładki z zapadką,
- zewnętrznej części z czujnikiem linii papilarnych.
Wewnętrzna metalowa gałka jest na sztywno połączona z środkową wkładką. Dzięki niej możemy od wewnętrznej strony otworzyć drzwi tak jak to się robi za pomocą zwykłego, manualnego pokrętła. Wykonane jest ono z szczotkowanej stali nierdzewnej INOX. Od spodu znajduje się imbus, który po odkręceniu umożliwia zdjęcie gałki z regulowanego trzpienia.
Metalowa wkładka z zapadką jest standardowej budowy i pasuje do większości zewnętrznych drzwi. Przy zablokowanych drzwiach część z czytnikiem linii papilarnych obraca się swobodnie w stosunku do zapadki.
Najciekawszą części jest ta zewnętrzna. To ona skrywa w sobie całą elektronikę oraz zasilanie w postaci 3 baterii AAA. Wykonana jest ona z dwóch typów materiałów – czarnego plastiku i metalowej osłony.
Metalowa osłona montowana jest za pomocą imbusika. Po jego odkręceniu i zsunięciu osłony uzyskujemy dostęp do baterii. Z tyłu gałki jest jeszcze gumowa zaślepka, pod którą znajdziemy wejście USB oraz śrubkę (jej odkręcenie jest niezbędne aby mieć dostęp do baterii).
Obudowa na baterie wygląda niczym magazynem rewolweru! Do zasilania potrzeba 3 baterie AAA. Producent deklaruje, że wystarczy to na rok bezproblemowej pracy.
Plastikowa, górna część skrywa w sobie przycisk aktywacji, czujnik linii papilarnym oraz wyświetlacz. Aby odblokować zamek należy przycisnąć przycisk aktywacji. Sygnał dźwiękowy poinformuje nas o gotowości do zeskanowania naszego palca albo odczytu karty magnetycznej RFID. Na wyświetlaczu, oprócz aktualnego statusu wyświetlana jest również godzina oraz poziom naładowania baterii.
MONTAŻ I DZIAŁANIE
Montaż zamka WeLock Touch41 polega na demontażu obecnej w drzwiach wkładki oraz zastąpieniu ją bohaterem naszej recenzji.
Po zamontowaniu wkładka jest gotowa do pracy. Aktywacja następuje poprzez przyciśniecie przycisku. Sygnał dźwiękowy informuje nas o gotowości urządzenia do zeskanowania palca albo odczytu karty magnetycznej RFID. Rezultat tych czynności oznajmiany jest sygnałem dźwiękowym oraz odpowiednim napisem na wyświetlaczu. WeLock Touch41 pozwala na zapisanie do 100 (!) odcisków palców oraz do 20 kart magnetycznych. Jest to naprawdę pokaźna ilość. Dopisywanie do pamięci nowych odcisków jest bardzo proste. Żeby dodać odcisk użytkownika wciskamy przycisk na gałce na 5 sek., logujemy się odciskiem palca administratora, wciskamy przycisk na 1 sek i dodajemy odcisk użytkownika. Prawda, że proste? 🙂
Do sterowania można użyć również aplikacji, które dostępna jest na urządzenia z systemem operacyjnym iOS oraz Android. Po jej pobraniu, utworzeniu konta i połączeniu z naszych urządzeniem poprzez zeskanowanie kodu QR, możemy przejść do jego konfiguracji. Aplikacja umożliwia nam zdalne otwarcie zamka, podgląd zdarzeń (otwarcia, zamknięcia), zarządzaniem odciskami palców, kartami RFID a także tworzeniem i edytowaniem zapamiętanych użytkowników. Jest tutaj wszystko, czego oczekiwalibyśmy po aplikacji zarządzającej smart zamkiem. Oczywiście prócz wymienionych funkcji są opcje serwisowe a nawet update oprogramowania zamka.
Poniżej film, który doskonale prezentuje możliwości zamka oraz 3 sposoby jego otwierania.
@retest.com.pl Jesteście ciekawi jak działa zamek z czytnikiem linii papilarnych WeLock? Zobaczcie na filmiku 🙂 a jak wolicie wersję czytaną to zapraszam już jutro na nasz portal Retest.com.pl #retest #recenzja #smarthome #welock
No ok, a co w przypadku jak braknie zasilania w bateriach? I o tym pomyślał WeLock. Tajemnicze złącze USB pod gumową zaślepką to właśnie wejście do ładowania, którym możemy podłączyć zewnętrzne źródło zasilania. Dzięki temu wkładka budzi się do życia i możemy odblokować ją na jeden z 3 wyżej wymienionych sposobów.
PODSUMOWANIE
WeLock Touch41 to świetny zamek skierowany dla każdego, kto chce chce zachować bezpieczeństwo a jednocześnie umożliwić wybranym osobom dostęp do kluczowych pomieszczeń. Jakość wykonania stoi na najwyższym poziomie a użyte materiały są bardzo trwałe. Tutaj nic nie udaje, to co wygląda jak stal – jest stalą nierdzewną. Nawet tam, gdzie został użyty plastik, jest on wysokiej jakości. Budowa tego zamka również sprzyja bezpieczeństwu bo nie ma możliwości, aby z zewnątrz mechanicznie złamać blokadę. Trzeba wiercić. Do niewątpliwych zalet należy zaliczyć również sterowanie poprzez aplikację smartfonową, która daje dostęp do pełnego zarządzania użytkownikami, którzy mają dostęp. A ile to cudo kosztuje? 189 euro, co w przeliczeniu na złotówki daje kwotę w okolicach 900zł. Jest drogo. Jednak złodzieje nie wkradają się by ukraść coś za 100-200zł. Trzeba o tym pamiętać.
AKTUALIZACJA
Mamy dla Was wspaniałą wiadomość! Wszyscy chętni, którzy są zainteresowani zakupem tego zamka mogą kupić go taniej! Wystarczy wejść pod ten link: promocja i wpisać kod: RETEST50 . Kod ten automatycznie obniża cenę o 50 euro! Czy może być lepsza informacja? 🙂
Zalety:
- jakość wykonania,
- łatwość montażu,
- możliwość zaprogramowania 100 odcisków palca i 20 kart RFID,
- czytnik odcisków palca,
- czytnik kart RFID,
- odporny na zalanie,
- zdalnie sterowanie ze smartfona,
- możliwość awaryjnego podpięcia zasilania „na krótko”.
Wady:
- brak awaryjnego sposobu otwarcia,
- aplikacja trochę toporna.
Ocena ogólna
-
Jakość wykonania
-
Funkcjonalność
-
Aplikacja
-
Cena