mde

Słuchawki dla gracza z Biedronki | HYKKER Gaming Sound XR

Słuchawki Gaming Sound XR to kolejna propozycja skierowana dla graczy od marki HYKKER. Produkt ten możecie kupić w cenie 39.99zł w sieci sklepów Biedronia od 29.11.2018. Ale czy za niespełna 40zł można spodziewać się w miarę dobrej jakości dźwięku?

 

Słuchawki przychodzą do nas, w jak to przystało na HYKKERa, krzykliwym, eleganckim opakowaniu.

 

 

Urządzenie cechuje się zamkniętą konstrukcją (ja bym stwierdził że pół zamkniętą), wbudowanym mikrofonem, dźwiękiem stereo, 40mm przetwornikiem, impedancją na poziomie 32 Ω, pasmo przenoszenia od 20 Hz do 20 KHz. Słuchawki posiadają trzy złącza: USB, które służy do podświetlenia, miniJack słuchawkowy oraz miniJack mikrofonowy.

 

W zestawie oprócz słuchawek mamy kartę gwarancyjną. Według opakowania powinna się tu również znaleźć instrukcja obsługi, ale ja takowej nie uświadczyłem. Niemniej nie jest to problemem, ponieważ możemy ją znaleźć na stronie producenta.

 

 

Produkt wykonany jest z plastiku, przeciętnej jakości.. można go porównać do tanich zabawek. Całość konstrukcji jest prawidłowo spasowana. Nie ma tutaj jakichkolwiek odprysków, nierówności czy zwyczajnych niedopracowań. Słuchawki pod względem wyglądu niczym szczególnym się nie wyróżniają. Śmiem nawet stwierdzić, że swym wyglądem przypominają zabawkę i bardziej skierowane są dla młodszych użytkowników, aniżeli poważnych graczy.

 

 

Zarówno na prawej, jak i na lewej muszli mamy czerwone, plastikowe wstawki, które przepuszczają podświetlenie LED. W moim wypadku jest to kolor czerwony, który nie jest zbyt mocny, ani również nie robi większego wrażenia. W tej cenie jest to dla mnie tylko i wyłącznie miły dodatek.

 

Na lewej muszli umieszczono mikrofon. I wreszcie jest to osobna konstrukcja, która nie jest wbudowana w słuchawkę. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż te, które ostatnio spotykam.

 

 

Prócz mikrofonu, ze spodu wychodzi również solidny kabel w oplocie. W połowie mamy potencjometr głośności, zaś na końcach znajdziemy trzy pozłacane złącza: USB do podświetlenia LED, słuchawkowy oraz mikrofonowy miniJack.

 

Pady słuchawek są dosyć wygodne mimo odczuwalnie sztucznego tworzywa. Przy dwu godzinnej sesji uszy i głowa mnie nie bolały, więc jak na tą cenę jest super!

 

 

Plastikowy pałąk od wewnętrznej strony posiada miękką poduszkę, która dodatkowo podnosi komfort użytkowania.

 

 

Sam pałąk jest regulowany przez co słuchawki dopasujemy do każdej wielkości głowy. Oczywiście ten mechanizm również jest plastikowy 🙂 .

 

 

No i najważniejsze, czyli dźwięk.

Niskie tony są zaskakująco dobrze słyszalne. Nie jest to mocny bass, ale zdecydowanie go czuć i jest fajnie wyważony.

Średnica jest jak wytłumiona.. dźwięk słychać lekko jakby za jakieś zasłony. Na początku jest to dosyć mocno odczuwalne, ale po jakimś czasie uszy się do tego przyzwyczajają i nie ma tragedii. Jakość tego pasma jest w miarę okej jak na tą cenę.

Wysokie tony.. bez zaskoczenia, zwyczajnie są słabe, beznadziejne i mało słyszalne.

Ogólna jakość oferowanego dźwięku nie jest tragiczna, ale trzeba zaznaczyć że jest to dźwięk sztuczny, niezbyt realistyczny i osoby korzystające z lepszego sprzętu nie będą zadowolone. W grach można powiedzieć, że jest okej.. szukając możliwie najtańszego rozwiązania powinniście być względnie usatysfakcjonowani. Do muzyki typu disco nadają się wyśmienicie.. w miarę fajny bassik robi tutaj robotę 😉  .

Mikrofon przetestowałem pod głośnikami i… tak jak się spodziewałem. Nie ma tutaj redukcji szumów, także trzeba się liczyć z raczej średnią jakością dźwięku, ale wyraźną i prawidłową.

 

 

PODSUMOWANIE

Za kwotę 39.99zł HYKKER oferuje nam słuchawki Gaming Sound XR, które wbrew pozorom nie są takie złe. Oczywiście trzeba się liczyć z tym, że jest to plastikowa konstrukcja, a jakość dźwięku nie będzie powalająca. Czy warto? To już pozostawiam w Waszej ocenie.

 

 

Słuchawki Gaming Sound XR dostępne są w sieci sklepów Biedronka od 29.11.2018 w cenie 39.99zł.

 

 

OCENA

Jakość wykonania: 4/6

Ogólna jakość dźwięku: 4+/6

Niskie tony (bass): 5/6

Średnie tony: 5/6

Wysokie tony: 4/6

Funkcje: 5/6

Zestaw: 5/6

Cena: 5+/6

Ocena ogólna: 5/6

 

 1,308 total views,  4 views today

Translate »